Antwort Ve které zemi je běžné zdobení vánočního stromku pavouky a pavučinami? Weitere Antworten – Kde vznikla tradice vánočního stromů

Ve které zemi je běžné zdobení vánočního stromku pavouky a pavučinami?
Tradice zdobení vánočních stromků se zrodila v německých městech během 16. století. Nápad možná vyšel ze starogermánských zvyků – o slunovratu si lidé nosívali do domu větvičky nebo stromky, aby uctili boha Odina. Nejprve se tančívalo pod stromy ve volné přírodě, kde byly stromky ozdobeny ovocem, sladkostmi a světly.Jak to v Egyptě o Vánocích vypadá Jednou z tradičních zvyklostí během egyptských Vánoc je pouť k egyptským kostelům, kde věřící společně slaví narození Ježíše Krista. Vánoční bohoslužby jsou plné hudby, modliteb a zpěvu. Návštěvníci přicházejí do kostelů s dárky, které později rozdávají dětem.V sousedním Německu si trh s vánoční nadílkou rozdělili Vánoční muž Weihnachtsmann a obdoba českého Ježíška – Christkind. Ježíšek nosí dárky také v Rakousku.

Kdo u nás zalozil tradici vánočních stromků na namesti : Vánoční stromek v Česku

V Česku poprvé postavil vánoční stromek pro své přátele v roce 1812 ředitel pražského Stavovského divadla Jan Karel Liebich na svém libeňském zámečku Šilboch. Nový zvyk se však začal prosazovat jen pozvolna, a to až ve 40. letech 19. století v bohatých pražských měšťanských rodinách.

Kdo založil tradici vánočních stromů republiky

Dívku později pod jménem Liduška adoptovala rodina Polákových z Brna. Právě tato událost prý podnítila Těsnohlídka, aby založil tradici městských vánočních stromů a sbírek pro chudé děti. Inspiroval se v Kodani, kde na náměstí stál strom, pod nímž se pořádala sbírka pro chudé děti, a přenesl tento zvyk do Brna.

Proč se dávají dárky pod stromeček : Vánoční dárky a stromeček

Narození Ježíše Krista bylo dárkem pro křesťany. Proto v tomto období obdarováváme osoby, které máme rádi. Ve středověku si lidé dávali dobré jídlo, hezké misky, ozdobné předměty nebo liturgické knihy. Dávaly se v předvečer narození Ježíše Krista, ale ne pod stromeček.

Během Štědrého dne chodí indičtí křesťané na půlnoční mši a stejně jako u nás si mezi sebou předávají dárky. Kostely v Indii zdobí červené květiny, kterým u nás říkáme „vánoční hvězdy“. V indické křesťanské rodině nalezneme spíše strom mangovníku než jehličnatý vánoční stromek.

USA. Vánoce se slaví podobně jako ve Velké Británii, lidé zdobí domy zvenku, věší větvičky a na večeři podávají pečeného krocana s nádivkou. Nechybí tradiční pudink a dýňový koláč. Dárky nosí Santa Claus a děti je nacházejí až na druhý den ráno.

Kdo nosí vánoční dárky na Slovensku

Až dnes v podvečer začne Ježíšek roznášet dárky, na Slovensku se do téhož pustí Ježiško a v Budapešti Jézuska. Přestože je jeho jméno jiné, jde stále o stejnou postavu.Charakteristika seznamu

Stát Starý muž
Dánsko Julemanden (Christmas Man)
Dominikánská republika Papá Noel (Otec Vánoc), Santa Clós (Santa Claus)
Ekvádor Papá Noel (Otec Vánoc)
Egypt Papa Noël (arabsky: بابا نويل Baba Noel)

6. ledna je právě poslední noc, kdy oheň hořel. Pravděpodobně odtud pak vznikl zvyk, že lidé odstrojují stromeček na Tři krále a uklízejí vánoční výzdobu.

Stejné miminko jen s trochu jiným jménem se do vánoční práce vrhá na Slovensku (Ježiško), v Maďarsku (Jezuska) a v Rakousku (Christkind). V Itálii mu v překladu také říkají Ježíšek (Babbo Natale), ale zosobňuje ho tu starý pán.

Kdo nosí dárky v Německu : Zatímco na severu Německa dostávají děti dárky od „starouška“ Weinachstmanna, jižní část Německa obdarovává Jezulátko, kterému se říká ChristKind.

Jak se slaví advent v Anglii : V Anglii je na stole pečený krocan a ovocný pudink

Několik dní před Vánocemi chodí děti nebo i skupinky dospělých dům od domu a zpívají vánoční koledy. Děti si chtějí vykoledovat peníze pro sebe, ale dospělí je zpravidla věnují na charitu.

Jak se slaví Vánoce na Slovensku

Slováci slaví Vánoce podobně jako Češi. Dárky dětem nosí Ježiško hned po večeři. Zvykem bývá, že po celý Štědrý den se nikam nechodí, pokud to není nutné – návštěvy se odkládají až na druhý den. Věřící rodiny si chodí do kostela pro betlémské světlo.

Velká Británie. V Anglii nenaděluje dárky Ježíšek, ale Father Christmas, který se podobá americkému Santa Clausovi. Na Štědrý den děti věší nejčastěji ke krbu punčochu, ve které najdou na Boží hod dárky. Tradičním jídlem bývá v Británii krocan s ořechovou nádivkou a puding.Co Vás může na řeckých vánočních dekoracích překvapit, je velmi časté vyobrazení silnějšího dědečka v červeném kabátku a s bílým plnovousem. Není tomu tak, že by Řekové přijali i tuto americkou tradici a řecké děti by věřili, že jim dárky nosí Santa Claus – tento bělovousý dědeček je svatý Vasilis.

Proč v Egyptě nepracuji ženy : Za největší problémy se v Egyptě považují násilí a sexuální obtěžování. V posledních letech se poměry dál zhoršují spolu s vážnou bezpečnostní situací v zemi po revoluci v roce 2011. Dále jsou velkými problémy otázky týkající se zdraví, například přístupu k antikoncepci, a také zacházení se ženami v rodinách.