Antwort V jakých skupenstvích se vyskytuje voda na Zemi? Weitere Antworten – Kde se vyskytuje voda na Zemi

V jakých skupenstvích se vyskytuje voda na Zemi?
Voda pokrývá více než 71 % zemského povrchu. Více než 97 % plochy vodstva pokrývají moře a oceány, oproti tomu sladká voda tvoří pouze 3 % hydrosféry. Slaná voda na zemi obsahuje v průměru 35 gramů různých solí na jeden litr (nejvyšší podíl zaujímá se 78 % chlorid sodný).v % z celkového množství vody na Zemi

oceány 97,22 %
ledovce 2,136 %
voda v organismech 0,0001 %
sladkovodní jezera 0,009 %
vodní toky 0,0001 %

Voda v atmosféře se vyskytuje ve skupenství plynném (vodní páry), ve skupenství kapalném (vodní kapky), ale i ve skupenství pevném (sněhové vločky). Voda je nutnou součástí rostlinných a živočišných těl (většinou tvoří přes 50 % jejich živé hmotnosti).

Jak se nazývají tři skupenství vody : Voda se vyskytuje ve 3 skupenstvích: Kapalné – největší zastoupení (oceány, moře, řeky…) Plynné (vodní pára) – výskyt v atmosféře. Pevné (led, sníh, kroupy…)

Kde se voda vyskytuje na pevnině

Povrch země Celkově tvoří povrch země 98 % vody, ale jen 2,5 % je z tohoto objemu voda čistá. Typicky se tato voda vyskytuje v řekách, jezerech, sněhu, ledu a pod zemí. Ve skutečnosti je pro obyvatele planety k dispozici pouze 1% vody.

Kdy voda mění své skupenství : Kdy se naopak mění led ve vodu. Kdy se mění voda na páru, kdy naopak pára na vodu Voda se mění v led, když mrzne (teplota je nižší než 0 C ° ). Naopak pokud je teplota vyšší než 0 C ° , led taje mění se ve vodu.

Hustota. Největší hustotu nemá led, ale tekutá voda při 3,95 °C, dalším snižováním teploty se objem jednotkové hmotnosti vody zase zvětšuje.

Nejčastěji rozlišujeme tři skupenství pevné, kapalné a plynné, která jsou běžná v našem okolí. Jako čtvrté skupenství bývá často označováno plazma. Skupenství látky úzce souvisí s vnitřní energií.

Jaké skupenství je vodík

Vodík je za normálních podmínek (tj. za teploty 273,15 K a tlaku 101325 Pa) hořlavý plyn, bez barvy, chuti a zápachu. Je asi 14,5× lehčí než vzduch (0,0899 kg m–3) a díky své nízké molekulové hmotnosti těžko stlačitelný. Se vzduchem vytváří výbušnou směs[3].V přírodě se vyskytuje ve třech skupenstvích: v pevném – led a sníh, v kapalném – voda a v plynném – vodní pára. jednotky SI a STP (25 °C, 100 kPa).V přírodě se vyskytuje ve třech skupenstvích: v pevném – led a sníh, v kapalném – voda a v plynném – vodní pára.

Vodík je na prvém místě periodické soustavy prvků. Vyskytuje se ve formě molekul, atomů, kladných iontů a záporných iontů, podle teploty prostředí. Tvoří řadu sloučenin s jinými prvky, především s těmi, které se ve vesmíru často vyskytují: s kyslíkem, uhlíkem, dusíkem, křemíkem, hořčíkem a sírou.

Co to je deuterium : Jako deuterium se označuje atom s jádrem 2H, který má v jádře jeden proton a jeden neutron a od běžného vodíku se liší především atomovou hmotností, která činí 2,013 63 u. Často mu bývá přiřazována i chemická značka D, přestože se nejedná o jiný prvek. jednotky SI a STP (25 °C, 100 kPa).

V jakém skupenství je vodík : Vodík je za normálních podmínek (tj. za teploty 273,15 K a tlaku 101325 Pa) hořlavý plyn, bez barvy, chuti a zápachu. Je asi 14,5× lehčí než vzduch (0,0899 kg m–3) a díky své nízké molekulové hmotnosti těžko stlačitelný. Se vzduchem vytváří výbušnou směs[3].

Co je deuterium a tritium

Těžký vodík 2H – deuterium D – má jádro (nazývané deuteron) složené z jednoho protonu a jednoho neutronu. Velmi těžký vodík 3H – tritium T – má v jádře (nazývaném triton) jeden proton a dva neutrony. Pro zajímavost uveďme že se také podařilo získat těžší izotopy, 4H a 5H.

Deuterium zaujímá 0,002 6 až 0,018 4 procent přírodního vodíku (podle počtu atomů), největší výskyt bývá obvykle v mořské vodě. Toto zastoupení je větší, než je ve vesmíru obvyklé (kolem 27 ppm).Na Zemi se volný vodík za běžných podmínek nevyskytuje, a proto je zde vázán jenom ve sloučeninách. Největší množství vodíku je vázáno ve vodě, která pokrývá většinu zemského povrchu, ale je vázán i v různých organických i anorganických sloučeninách. Je to také významný biogenní prvek.

Co je to thorium : Thorium (chemická značka Th) je druhým prvkem z řady aktinoidů, radioaktivní kovový prvek. Díky velmi dlouhému poločasu rozpadu jader thoria se dá tento prvek najít v horninách zemské kůry a je potenciálním palivem v jaderné energetice. jednotky SI a STP (25 °C, 100 kPa).