Antwort V čem vynikal Démosthenés? Weitere Antworten – Kdo to byl Demosthenes

V čem vynikal Démosthenés?
Démosthenés (384–322 př. Kr.) je považován za největšího řečníka starověku, a to nejen pro svůj řečnický styl. Svůj život a dílo spjal s politickými dějinami Athén a Řecka.Démosthenés (384 př. n. l. – 322 př. n. l.), (řecky Δημοσθένης) byl athénský politik, řečník a právník.Řečník byl již v antickém Řecku považován za vzdělaného člověka, k němuž lidé vzhlíželi. Řečník však není oním polobohem, kterého si Řekové tenkrát vybájili. Je to obyčejný člověk, který ani nemusí mít dar řeči a nemusí být rád ani středem pozornosti.

Co je to filipika : Filipika je osobní, ostrá polemika, která je zaměřená proti původci textu. Je silnější verzí polemiky.

V jakém roce vzniklo řecké království

století byl stát pod nadvládou Osmanské říše. V tomto období započala velká vlna řecké migrace, při níž opustila zemi řada vzdělaných lidí. Roku 1829 vzniklo Řecké království, které nebylo závislé na Osmanské říši.

Který kmen osídlil Athény : O prvním „řádném“ osídlení můžeme mluvit až v polovině 2. tisíciletí před naším letopočtem. Tehdy na území dnešních Athén vládl kmen válečníků a lovců – Achájové, jinak také Mykénové, protože byli nositeli tzv. mykénské kultury.

Rétorika je o šikovném mluvení a ovlivňování druhých. Rétorika je věda, která se zabývá řečí jakožto uměním mluvit a jednat s lidmi, případně jak je dokázat přesvědčit. Význam slova rétorika pochází z Řecka ze slova „rhésis“ = řeč. Označením rhétor se však neoznačuje jen řečník, nýbrž jde doslova o „mistra slova“.

Lze říci že osobitěji se začala rétorika vyvíjet v kolem pátého století před naším letopočtem společně s teorií zvanou techné rhétoriké, kterou představil Korax ze Syrakus. Následně jeho žák Teisias posléze napsal první učebnici rétoriky v dórštině, která sloužila hlavně k sestavování řečí soudních, čili politických.

Co je filipika proti Misomusům

Pojem filipika pak zůstal zachován pro typ polemických a útočných projevů nebo symbolem ostré kritiky. S pojmem se setkáváme např. v díle Jana Blahoslava Filipiky proti misomusům, tj. ostré, plamenné řeči proti nepřátelům vzdělání.Filipika proti misomusům je považována za jedno z vrcholných děl české humanistické literatury a jeden z nejvýznamnějších spisů Jana Blahoslava.Řekové mají původ v starověkých řeckých kmenech Achájů, Dórů a Iónů, kteří se usadili v Řecku a Malé Asii. Ve starověku se Řekové tak také nazývali Achájové nebo Danaové, jak je doloženo již u Homéra.

Tyranové se snažili udržet svou moc a podporovali hospodářský rozvoj obce. Usilovali také o dosažení jednoty v obci pořádáním náboženských slavností na počest bohů, ochránců obcí. Značné finanční prostředky věnovali na stavební rozvoj města. Toto období se nazývá raná řecká tyranida.

V čem vynikali Řekové : Zásluhy Řeků na evropské kultuře

Dá se říci, že Řekové v podstatě vynalezli drama, komedie i tragédii. I řecké eposy, básně, báje a další literární díla jsou známá v celém světě. Řecké sochařství se vyznačovalo realističností a věrností, jaké nikdy předtím neexistovaly.

Proč se Athény Jmenuji Athény : Na počest bohyně Athény bylo tedy Kekropovo město nazváno Athénami a Athéna se stala jeho ochránkyní. Po Kekropovi vládl v Athénách král Erichthonios (Erechtheion) – syn Héfaista a Země.

Co to je rétorika

Rétorika neboli řečnictví je umění a nauka mluveného projevu, především veřejně přednášené řeči. Jde o jednu z nejstarších jazykových disciplín, která se již ve starověku vyvinula ve dvě pojetí, umění přesvědčovat (persvaze) a umění výřečnosti, vybroušené mluvy (elokvence).

Zásluhy Řeků na evropské kultuře

Dá se říci, že Řekové v podstatě vynalezli drama, komedie i tragédii. I řecké eposy, básně, báje a další literární díla jsou známá v celém světě. Řecké sochařství se vyznačovalo realističností a věrností, jaké nikdy předtím neexistovaly.Filipika je osobní, ostrá polemika, která je zaměřená proti původci textu. Je silnější verzí polemiky.

Kdo napsal filipika proti Misomusům : Jan BlahoslavFilipika proti misomusům / Autor

Polemické dílo Filipika proti misomusům napsal biskup jednoty bratrské Jan Blahoslav v únoru 1567 v Ivančicích. Spisem kritizoval názory Jana Augusty (roku 1564 propuštěného Ferdinandem I. z křivoklátského vězení), který se snažil získat převahu ve vedení Jednoty.