Antwort V čem péct v troubě? Weitere Antworten – Co se nesmi davat do trouby

V čem péct v troubě?
Do trouby nepatří jemné sklo (hrozí prasknutí), olovnatý křišťál a sklo zdobené dekorem s obsahem kovů, např. zlato, stříbro (ty mohou při použití jiskřit). Porcelánové stolní nádobí: dobře propouští mikrovlny a je vhodné pro ohřev jídla.K pečení slouží především trouby. V chalupách se samozřejmě nabízejí ty, jež jsou součástí klasických kachlových kamen. Topí se pod nimi dřevem nebo uhlím a mnozí chalupáři tvrdí, že maso i buchty v nich upečené jsou mnohem lepší než ty z elektrické nebo plynové trouby.Při pečení v horkovzdušné troubě nastavíme teplotu o přibližně čtvrtinu nižší než při pečení klasickém. Maso pečeme zpočátku zakryté víkem pekáče nebo alespoň alobalem, aby se nevysušilo. Větší kusy je výhodné péct zpočátku při nižší teplotě, tím dosáhneme šťavnatosti.

Co udělat před prvním použitím trouby : Před prvním použitím trouby ji vyhřívejte se systémem horního a dolního topného tělesa při 200 °C přibližně po dobu jedné hodiny. Dojde k uvolnění zápachu, který je charakteristický pro „nový spotřebič“; zajistěte dobré větrání místnosti.

Jakou Panev mohu dát do trouby

Nevhodné tak jsou především pánve s plastovou rukojetí. Naopak vhodné jsou pánve litinové značky Staub, celokovové pánve Zwilling nebo pánve s odnímatelnou rukojetí Woll. A protože milujeme praktické výrobky, samozřejmě v naší nabídce nechybí pánev vhodná do trouby s poklicí, čímž získáte zase další možnosti použití.

Jaké nádobí může do trouby : Dnes už můžete dát do trouby vedle silikonových forem a pekáčů také některé nádobí z plastu, které snese neuvěřitelně teplotní rozpětí od -24°C do + 230°C a můžete na něm rovnou servírovat. Nelze nic namítat, pokud je někdo zvyklý na litinové nebo keramické pekáče a zapékací mísy, neboť své kvality nezapřou.

Rozžhavená litina simuluje prostředí pece, stejnoměrně sálá a chléb se nemá kam rozlít. Dokonce můžete použít i Remosku, nemáte-li ani litináč, ani troubu — jen se ke konci pojistěte alobalem. Podobně se dá použít i pekáč z borosilikátového skla jako je Simax nebo Pyrex, kde navíc pěkně uvidíte, jak chleba roste.

Příliš nízká teplota pečení může být nedostačující pro to, aby se těsto ”nafouklo” a stabilizovalo, zatímco příliš vysoká teplota může způsobit příliš rychlý vzestup a následné splasknutí. Každá trouba peče jinak, takže pokud se vám to u nějakého moučníku stává opakovaně, zkuste teplotu upravit.

Jak dlouho péct štrůdl v horkovzdušné troubě

Závin pečte v troubě vyhřáté na 200 °C, u horkovzdušné na 180 °C, zhruba padesát minut až hodinu. V průběhu pečení i po finálním vytažení z trouby závin potírejte rozpuštěným máslem. Před krájením nechte moučník aspoň půl hodiny odpočinout a pak ho pocukrujte.Do trouby se díky topnému tělesu vhání už teplý vzduch.

Oproti klasické elektrické troubě, která díky ventilátoru jen teplý vzduch v troubě rozhání. Velkou výhodou horkovzdušné trouby je možnost vložit více plechů najednou i s různými potravinami. Jednotlivé vůně a chutě se díky dobré cirkulaci vzduchu nepromíchají.Pokud se chcete podivného zápachu vycházejícího z nového spotřebiče rychle zbavit, doporučujeme vám jej vytřít vlhkým hadříkem. Pomůže také na 30 minut zapnout horní/dolní ohřev na 250 °C. To by mělo k odstranění nepříjemného zápachu novoty z pečicí trouby stačit.

Smíchejte sůl s octem, vzniklou pastu nanesete na povrch trouby, nechte působit a pak hadrem setřete. Při čištění trouby pouze octem, otřete celý vnitřek trouby hadrem namočeným v octu. Pak rozhřejte troubu na vyšší teplotu – klidně na 150 °C. Ocet v teplé troubě snadno rozpustí mastnotu a nečistoty.

Jak poznat že pánev muze do trouby : Nejjednodušší je, když ke dnu pánve přiblížíte magnet. Pokud se pevně přichytí, nebude s použitím na indukci problém, když ne, pak je materiál pro indukci nevhodný. Pánev můžete bez obav vkládat do trouby pouze v případě, že má nehořlavou nebo odnímatelnou rukojeť.

Co Nedavat do trouby : Mezi zakázané předměty patří například hliníková fólie, kovové nádoby či talíře s dekorem ze zlata či stříbra. Tyto materiály totiž mohou způsobit jiskry a poškození mikrovlnné trouby. Dalšími zakázanými předměty jsou plastové obaly od potravin s kovovými detaily, papírové sponky a také sklenice se šroubovacím víčkem.

Čím se potírá chleba při pečení

Mnozí potírají chléb vodou až po jeho upečení, ihned po vytažení z trouby. Dojde tak ke změkčení kůrky a zvýraznění její chuti. Již upečený, horký chléb lze potřít také medem rozmíchaným ve vodě. Kůrka bude lesklá a nasládlá, ale také lepkavá.

Troubu na téměř každý chleba zahřejte na 250°C až 270°C horní a dolní ohřev. Každá trouba tento vysoký stupeň nahřátí nemá – nahřejte na nejvyšší stupeň vaší trouby. V troubě je dobré mít vložený 2 cm silný kámen od kameníka – žulu pro lepší výsledek pečení.Kovové pekáče jsou obvykle levnější, ale keramické pekáče mají lepší tepelnou izolaci a mohou pomoci vytvořit křupavou kůrku na chlebu. Pečicí kámen – jeden ze způsobů pečení chleba je použití pečícího kamene, dosáhnete tak profesionálního vzhledu a chuti chleba.

V čem nechat kynout chleba : Když není ošatka, postačí utěrka a cedník, ve kterém těsto hezky vykyne. Ale pokud pečete povícero chlebů najednou nebo si brousíte zuby na bagety, je vůbec nejlepší koupit hrubé nebělené lněné plátno a pečivo nechat kynout na něm.