Antwort V čem je dobrá parní pračka? Weitere Antworten – V čem je lepší parní pračka

V čem je dobrá parní pračka?
Hlavní výhody parních praček

Kratší praní a nižší čerpání vody představuje energetickou úsporu a levnější provoz. Eliminují bakterie, zvířecí alergeny, prachové částice roztoče a pyl (až z 99 %), takže jsou vhodné pro alergiky. Mají tišší režim. Pára proniká do hloubky textilu, a proto lépe odstraňuje skvrny.Spočívá ve volbě programu Dezinfekce, při němž je do bubnu pračky vpuštěna pára, která prádlo ozdraví a ošetří. Pokud potřebujete vaše prádlo jen osvěžit, například zbavit cigaretového kouře, lze to i bez nutnosti praní, stačí využít program Osvěžení. Výsledkem praní v páře je projasnění bílé i ostatních barev.Technologie tohoto způsobu praní spočívá v přirozeném rozvolnění vláken za pomoci páry. Díky tomu pronikne prací prostředek více do hloubky a zvládne odstranit i velice odolné skvrny. Vzhledem k tomu, že je praní párou šetrné, je možné v ní prát i velmi jemné prádlo (krajky, satén, spodní prádlo).

Co na zapach z pračky : Velkým pomocníkem při umývání pračky je ocet – nalijte ho trochu před praním do nádobky na aviváž. O pračku tak pečujete preventivně při každém praní. A žádný strach – na vůni prádla to nemá vliv. Náš tip: Pokud máte doma příliš tvrdou vodu, usazuje se v pračce ve velkém také vodní kámen.

Jak dlouho vám vydrží pračka

"U starých praček bývá životnost 15 – 35 let, u těch z 90. let 12 – 25 let, u praček z minulé dekády 7 – 18 roků. U současných výrobků se závažný problém velmi často objeví již od 2,5 až 3 let," uvádí Petr Kořínek z Prahy. Ostatní opraváři uvedli životnost nejnovějších praček na období 6 až 8 let.

Jak vyprat v pračce povlečení : Povlečení můžete prát v automatické pračce při teplotě max 40oC, samozřejmě rozdělené podle barevnosti ložního prádla. Nižší teplota šetří energii a zároveň prodlužuje životnost ložního prádla. Na barevné povlečení použijte kvalitní prací prášek nebo raději gel určený pro barevné prádlo – lépe se při praní rozpouští.

Skvělou alternativou, jak provonět prádlo, je použití esenciálního oleje. Zkuste kápnout vybraný olej před mácháním prádla přímo do bubnu pračky. Nakapejte cca 10–20 kapek Floré Bylinného esenciálního oleje levandule (koupit v e-shopu), prádlo bude nejen krásně vonět, ale bude i chráněno před parazity a bakteriemi.

Parní praní je velice účinné a oblečení dokáže zbavit nežádoucího zápachu, např. z cigaret, přepáleného tuku nebo od vašich domácích mazlíčků. Horká pára uvolňuje vlákna. Vyprané prádlo je krásně měkké, jemné a méně pomačkané, takže se lépe žehlí a v některých případech žehlení ani nevyžaduje.

V čem prát peřiny

Použijte prací prostředek určený na přikrývky a polštáře s přírodní náplní, který neobsahuje enzymy. Běžné prací prostředky obsahují enzymy, které ničí vlastnosti peří a prachového peří tím, že z nich odstraní přirozenou vrstvu tuku. Na přikrývky z umělých vláken můžete používat běžné prací prostředky.To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.Po konzultaci se servisním technikem nám nebylo doporučeno toto čištění provádět, jelikož může dojít k poškození těsnící gumy a dalších pryžových a gumových částí vlivem kyseliny octové. Výměna těsnící gumy pak dle modelu a značky pračky vychází od 2500 Kč více. Za nás dáváme tedy čištění pračky octem palec dolů!

Ekologický tip – jednou za čas nalijte přímo do bubnu pračky 1 litr octu a pusťte ji na 90 °C. Nejlépe po každém praní zkontrolujte těsnící gumu a setřete ji vlhkým hadrem.

Kdy je čas vyměnit pračku : Pračka. Pokud pračku pravidelně čistíte a udržujete – včetně filtru, měla by bez problémů fungovat osm až dvanáct let. V rámci údržby je dobré jednou za čas zkontrolovat nebo vyměnit těsnění dvířek, dotáhnout přípojky vody.

Jak vyprat propocené povlečení : Ale kdyby se vám poštěstilo, tak stačí opravdu málo. Jakmile propocený oděv svléknete, vložte ho do lavoru s vlažnou vodu smíchanou s trochou gelu na praní nebo mýdla. Nechte alespoň pár hodin namočené, pak hoďte do pračky s ostatním oblečením a běžně vyperte.

Jak nejlépe vyprat povlečení

DOPORUČENÍ: Obecně platí, že ložní prádlo pereme v teplotním rozmezí 40 až 60°C. Bílé nebo bavlněné povlečení lze prát až na 60°C, zatímco u krepu je vhodné zvolit teplotu nižší Ždímáním na vysoké otáčky může dojít k poškození vláken a povlečení ztratí původní tvar.

Dejte zatuchlé prádlo do pytle a přisypte k němu jedlou sodu. Je dobré nechat ji působit přes noc, ale pokud nemáte čas, může stačit i několik hodin. Jakmile prádlo vytáhnete, oprašte ho a dejte vyprat. Klidně do praní přidejte kypřící prášek nebo ocet dle výše zmíněných návodů a můžete dosáhnout silnějšího účinku.Nejúčinnější a zároveň nejlevnější způsob čištění je nalít litr octu do bubnu a zapnout praní na nejvyšší teplotu, obvykle nejvyšší teplota jde nastavit až na 90 stupňů Celsia. Ocet můžete nalít i na prádlo, pokud nechcete prát naprázdno, horká voda zbaví oblečení štiplavého pachu a prádlo bude jemnější na dotek.

Jak prát peří v pračce : Peří perte na speciální, pro tento účel vytvořený program. Pokud ho vaše pračka nemá, využijte program na jemné prádlo s teplotou do 40 °C a sáhněte po pracím prostředku přímo na peří. Do sušičky pak vložte spolu s polštářem dva tři tenisáky, které budou při procesu poskakovat a materiál vám krásně "naklepou".