Antwort Proč vzduchování do akvaria? Weitere Antworten – Kdy je potřeba vzduchování do akvária

Proč vzduchování do akvaria?
Vzduchování pro rybičky je nutné v akváriích, kde je mnoho ryb a málo rostlin. Naopak akvárium, kde je zasazeno dostatek rostlin není z důvodu fotosyntézy nutné vzduchovat vůbec a pokud ano, pak jen přes noc. Akvarijní vzduchování se nicméně vyplatí použít při jakékoliv kalamitě v akváriu.Kyslík je pro život v akváriu nezbytný. Dobře rostoucí rostliny jej vyprodukují v optimální množství, avšak v akváriích, kde není dostatečné množství rostlin, mají vzduchovací motorky nenahraditelnou úlohu. Zajišťují rovnoměrné nasycení vody kyslíkem a udržují blahodárné proudění v akváriu.Délka přežití ryb bez doplňování kyslíku se liší. Některé druhy mohou přežít jen několik minut, zatímco jiné vydrží hodiny nebo dokonce dny v podmínkách s nízkou úrovní kyslíku. Vše závisí na jejich velikosti, druhu, metabolické aktivitě a předchozí adaptaci na nízké koncentrace kyslíku.

Proč ryby lapají po vzduchu : nedostatek kyslíku – Ryby zrychleně dýchají či lapají u hladiny po vzduchu. Projevuje se to běžně při překrmení ryb, u příliš vysoké teploty vody při nedostatečném vzduchování nebo slabém čeření hladiny proudem vody z filtru.

Jaké ryby do akvária bez vzduchování

Úplně nejjednodušší variantou je bojovnice pestrá. Jde o rybu, která je na chov velice nenáročná. Díky svému zvláštnímu ústrojí zvanému labyrint umí dýchat kyslík ze vzduchu a nepotřebuje tedy vzduchování. Nepotřebuje ani topítko, jelikož velice dobře snáší pokojovou teplotu vody.

Jak dlouho vydrží akvarijní rybky bez vzduchu : 10 neonek v sáčku vydrží cca 6 hodin i bez kyslíku.

Vzduchování však doporučujeme mít zapnuté téměř vždy v noci a to i v akváriích silně zarostlých – viz. dále. Doplňování přísunu kyslíku se doporučuje taktéž pro akvária s rostlinami, a to zejména v noci, kdy rostliny dýchají a spotřebovávají dodaný kyslík.

Základní rada je nikdy nevypínat filtr – stačí jen pár hodin a bezpečně vyhubíte všechny bakterie ve filtru. Tím zničíte biologickou filtraci a musíte počkat opět několik týdnů, dokud se filtr bakteriemi znovu neosídlí. Chemická a mechanická funkce zajišťují především čirost vody.

Jaké ryby nepotřebuji vzduchování

Úplně nejjednodušší variantou je bojovnice pestrá. Jde o rybu, která je na chov velice nenáročná. Díky svému zvláštnímu ústrojí zvanému labyrint umí dýchat kyslík ze vzduchu a nepotřebuje tedy vzduchování. Nepotřebuje ani topítko, jelikož velice dobře snáší pokojovou teplotu vody.Londýn – Ryba na suchu obvykle nemá příliš velké šance na přežití. Jisté anglické zlaté rybce se ale podařilo vydržet bez vody celých sedm hodin.V akváriu voda moc možnosti pohybu nemá, proto musíte přírodní podmínky nasimulovat a dostat do vody kyslík jinak. K tomu slouží vzduchovací kameny, které pomocí hadičky nasávají vzduch mimo akvárium a bubláním ho dostávají k rybám.

Jak dlouho vydrží bez vody, závisí především na teplotě. Když je méně než deset stupňů Celsia, přežije až tři hodiny. Pokud je však tepleji, může se doba zkrátit až na jednu hodinu. Pokud by ryba uhynula již cestou domů nebo předčasně skončil její pobyt ve vaně, doporučují rybáři co nejdříve ji vykuchat a zpracovat.

Jak dlouho svítit v akváriu : Nejlépe 7-10 hodin denně. Někteří akvaristé mají světlo 5 hodin zapnuté, 2 hodiny vypnuté a opět 5 hodin zapnuté. Světlo by mělo být zapnuto mezi 8-10 hodinami denně. Pokud budete svítit 4 hodiny a méně, rostliny už to nebudou akceptovat.

Jak dlouho musí běžet filtrace v akváriu : Filtrace musí běžet nepřetržitě! Jinak nedojde vůbec k nastartování očekávané biologické filtrace. V nočních hodinách také podstatně klesá ve vodě obsah kyslíku díky tomu, že rostliny žádný kyslík při zastavené fotosyntéze neprodukují a navíc jej během noci samy spotřebovávají.

Kolik hodin denně svítit v akváriu

Nejlépe 7-10 hodin denně. Někteří akvaristé mají světlo 5 hodin zapnuté, 2 hodiny vypnuté a opět 5 hodin zapnuté. Světlo by mělo být zapnuto mezi 8-10 hodinami denně. Pokud budete svítit 4 hodiny a méně, rostliny už to nebudou akceptovat.

Dovolená bývá většinou týden nebo 14 dní a po tu dobu není nutné akvárium nijak řešit, protože ryby vydrží bez problému 2 týdny bez krmení.Zhruba každých 7 až 14 dní provádíme výměnu vody v akváriu společně s odkalením dna. Vyměníme 1/3 až 1/2 akvarijní vody. Čím více máte ryb, tím více vody je potřeba vyměnit. Zejména, pokud provádíme výměnu jednou za 14 dní.

Kolik vody menit v akváriu : Jak často měnit vodu v akváriu se odvíjí od několika aspektů. První aspekt je velikost akvária. U malých akvárií je potřeba měnit vodu častěji, ideálně každých 7 – 14 dní (cca třetinu vody). Druhým aspektem je množství ryb a krmení kdy platí "čím víc ryb a víc krmení, tím častěji měnit vodu".