Antwort Proč mi žloutne voda v akváriu? Weitere Antworten – Jak se zbavit žluté vody v akváriu

Proč mi žloutne voda v akváriu?
Jak se nálevníka efektivně zbavit

  1. Pořiďte si UV lampu (UV sterilizér). Její pořízení je sice nákladnější, ale díky ní se nálevníka zbavíte snadno a rychle.
  2. Naočkování filtru či vody prospěšnými bakteriemi.
  3. Výměna filtru za výkonnější.
  4. Dále můžete také na pár dní vypnout světlo, nekrmit ryby a zvýšit vzduchování.

Filtrace musí běžet nepřetržitě! Jinak nedojde vůbec k nastartování očekávané biologické filtrace. V nočních hodinách také podstatně klesá ve vodě obsah kyslíku díky tomu, že rostliny žádný kyslík při zastavené fotosyntéze neprodukují a navíc jej během noci samy spotřebovávají.Bílý nebo mléčný zákal způsobuje přemnožení jednobuněčných organismů – nálevníků a objevuje se nejčastěji v čerstvě založených akváriích nebo při výměně filtrace. Nejsnadněji se jich zbavíte pomocí UV lampy, kterou necháte celou noc zapnutou. Ta na nálevníky 100% zabírá.

Co chybí Akvarijním rostlinám : Není toho málo, co může vašim rostlinám chybět: dusík, fosfor, hořčík, vápník, draslík, železo, mangan, CO2 a mnoho dalších živin. Některá akvarijní hnojiva nemusí být dostatečně komplexní a nemusí potřebné látky obsahovat. Takže se může stát, že rostliny budou strádat, i když hnojíte.

Jak dlouho se má nechat odstát voda do akvária

To záleží na tom, kolik máte času. Pokud jste v časovém presu, postačí hodina. Nejideálnější však je, když si při jedné výměně nalijete do nějaké nádoby nebo do kýble vodu na výměnu další. Odstátí vody přináší také tu výhodu, že teplota vody se vyrovná s teplotou místnosti.

Proč se dělají řasy v akváriu : Nedostatečné či kolísavé množství CO2 je v akváriu základní kamenem pro vznik problému s řasami. Dalším takovýmto kamenem je nedostatečná údržba a výměna vody a samozřejmě špatná cirkulace vody v akváriu.

Doporučujeme zhruba jednou za dva až tři měsíce – záleží na osádce akvária.

Vzduchování pro rybičky je nutné v akváriích, kde je mnoho ryb a málo rostlin. Naopak akvárium, kde je zasazeno dostatek rostlin není z důvodu fotosyntézy nutné vzduchovat vůbec a pokud ano, pak jen přes noc. Akvarijní vzduchování se nicméně vyplatí použít při jakékoliv kalamitě v akváriu.

Jak často čistit vodu v akváriu

Jak často akvárium čistit

Stejně tak i vašim rybkám, když jim vyčistíte vodu. Ideální doba pro čištění je jednou za týden, ale svět se nezboří, když vodu vyčistíte jednou za 14 dní.Jak dlouho odstavovat vodu

Doba, po kterou by měla voda odstát před použitím v akváriu, se může lišit. Většinou se doporučuje nechat vodu odstát alespoň 24 hodin. Během této doby dojde k přirozenému vypaření chloru z vody.Přečtěte si proto, co by vám v akvárku rozhodně chybět nemělo.

  • Filtr – základ akvária. Správná filtrace napomáhá udržet v akváriu potřebnou biologickou rovnováhu.
  • Bez vzduchového kamene se neobejdete. V přírodě je voda v neustálém pohybu.
  • Rybičkám pravidelně sviťte.
  • Vodu v akváriu testujte.


Ve většině zaběhnutých akvárií je dostatek až přebytek dusíkatých látek. Některé látky jako např. železo Fe, draslík K, hořčík Mg a stopové prvky jsou ale naopak v nedostatku, což může vést k viditelným příznakům (žloutnutí, opad listů, tvorba skvrn na listech…).

Proč ne kulaté akvárium : Kulatá akvária jsou nevhodná

Pokud akvárium teprve pořizujete, rovnou zapomeňte na ta kulatá. Mohou sice vypadat hezky a zdát se nenáročná na údržbu, opak je ale pravdou. Špatně se čistí, vhodná jsou například pro aranže vodních rostlinek.

Jak zničit řasy : Odstraňujte řasu ručně, dokud nepřestane růst. Dále zajistěte dostatečnou cirkulaci vody. Někdy pomohou také krevetky, které tuto řasu občas konzumují. Odstranění řasy je možné pomocí pravidelného používání Tekutého uhlíku (Flourish Excel).

Co žere řasy

Šneky, ryby požírající řasy (Garra flavatra, Garra cambodgiensis a G. rufa, Crossocheilus siamensis, Ottocinclus affinis, Farlowera accus, Sturisoma panamensis, Glyptoperichtys gibbiceps…), výborné jsou také krevetky.

Prostě to neřešte a užijte si dovolenou. Dovolená bývá většinou týden nebo 14 dní a po tu dobu není nutné akvárium nijak řešit, protože ryby vydrží bez problému 2 týdny bez krmení.Oxydátory slouží obecně k okysličování vody v akváriu díky použití peroxidu vodíku a speciálních keramických katalyzátorů; přitom není nutná další technika jako vzduchování nebo vzduchová čerpadla. Jen volně vázané atomy kyslíku přitom zajišťují rychlejší okysličování než běžně uvolňovaný kyslík.

Kolik hodin denně svítit v akváriu : Nejlépe 7-10 hodin denně. Někteří akvaristé mají světlo 5 hodin zapnuté, 2 hodiny vypnuté a opět 5 hodin zapnuté. Světlo by mělo být zapnuto mezi 8-10 hodinami denně. Pokud budete svítit 4 hodiny a méně, rostliny už to nebudou akceptovat.