Antwort Proč Linda Rybová není v herbáři? Weitere Antworten – Kde bydlí Kateřina Winterová

Proč Linda Rybová není v herbáři?
Narodila se 12. února 1976 v Benešově, dětství však prožila v Mělníku. Nyní žije v Praze.Herbář je původní bylinková show, kterou uvádí moderátorky, herečky a maminky Kateřina Winterová a Linda Rybová.Herečka Kateřina Brožová (44), kterou můžeme od září vidět v primáckém seriálu Cesty domů, v životě bydlela v domě i v bytě. Vždy to ale bylo uprostřed přírody, bez které si své bydlení nedokáže představit. Momentálně žije s dcerkou Kačenkou v domě kousek za Prahou.

Kde se natáčí herbář : série divácky oblíbeného pořadu Herbář vznikne z materiálu natočeného v polovině července na Strakonicku. Machův včelín v Krušlově navštívila Kateřina Winterová s filmovým štábem, ústředním tématem se staly včely a vše kolem nich.

Co sbírat do herbáře

Do herbáře můžete sbírat rostliny ze zahrádky, léčivé byliny ale i polní kvítí. Je zde ale jedno nepsané pravidlo: “trhejte, až když kvetou.” Aby byl herbář opravdu jako louka plná kvítí, je důležité trhat právě rozkvetlé rostliny (samozřejmě pokud někdy kvetou).

Co obsahuje herbář : – herbář může obsahovat běžné‚ rostliny nebo se zaměřovat na určitou skupinu rostlin – plevele, pícniny, obilniny, rostliny rumištní, poloparazitické a parazitické, medonosné, listnaté‚ stromy a keře, jehličnany, …

Kateřina Brožová

Mgr. Kateřina Brožová
Alma mater Akademie múzických umění v Praze
Choť Zdeněk Toman (1997–2004)
Partner(ka) Jaromír Soukup (2016–2018)
Děti Kateřina Tomanová


Herečka bydlí na okraji Prahy v domečku, který si zařídila podle svého.

Co má být v herbáři

Správný herbář by tak měl obsahovat český i latinský název rostliny, místo a datum nálezu a jméno sběratele (pokud herbář vytváříte ve skupině). Abyste děti při vyrábění, ale i prohlížení, něco naučili můžete připsat i něco navíc.Rostlinu pomocí lepicí pásky opatrně zafixujte na herbářový list. Stránku doplňte i informacemi o rostlině. Jednotlivé vyplněné listy ukládejte do šanonu anebo si je nechte svázat, případně si je svažte sami pomocí děrovačky, stužky nebo motouzu.Základem je tedy rostliny umístit do co nejvíce teplého a suchého místa, kde budou schnout mnohem rychleji. Pokud máte nasbíráno dostatečné množství rostlin, můžete vyzkoušet také méně tradiční způsoby lisování. Mezi ty patří přežehlení rostlin žehličkou nebo jejich usušení v mikrovlné troubě.

Sešit – vyberte si vámi preferovaný sešit, může být obyčejný nebo s dřevěnou vazbou, to záleží jen na vkusu. Důležitá je ovšem pevná vazba. Atlas rostlin – díky němu poznáte, co jste právě utrhli. Samozřejmě lze využít i internet.

Co se píše do herbáře : Herbář je soubor herbářových položek. Může být tvořen sušenými rostlinami, sušenými semeny a plody, fotografiemi rostlin, plody naloženými v lihu, atd. Zásadní součástí každé položky je etiketa obsahující zásadní informace o datu a místu sběru, název rostliny, název herbáře a kdo položku sebral popř. určil.

Kde žije Kateřina Brožová : Už skoro dvacet let žije ve vesničce jménem Ládví

Jaké kytky dát do herbáře

Do herbáře můžete sbírat rostliny ze zahrádky, léčivé byliny ale i polní kvítí. Je zde ale jedno nepsané pravidlo: “trhejte, až když kvetou.” Aby byl herbář opravdu jako louka plná kvítí, je důležité trhat právě rozkvetlé rostliny (samozřejmě pokud někdy kvetou).

Jak správně usušit kytici

Vyberte si zdravé květy a ze stonků odstraňte listy. Stonky svažte lýkem nebo gumičkou k sobě a pověste je hlavičkami dolů na tmavé místo, kde proudí vzduch. Po dvou až čtyřech týdnech, až budou květiny usušené, je zafixujte sprejem na sušené květiny.Rozložte své oblíbené květiny mezi listy novin nebo hedvábného papíru, abyste zabránili pomačkání, a poté papír vložte do těžké knihy nebo pod ni. Květy tímto způsobem schnou asi tři týdny. Papír občas vyměňte, aby květiny po uvolnění vlhkosti nehnily ( obzvlášť u květin, které zadržují hodně vody).

Jak sbírat herbář : Rostliny a květy do herbáře sbírejte, když je pěkné počasí a po ranní rose není památky. Podle velikosti rostliny utrhněte její část s květem, nebo celou rostlinku i s kořeny. Sbírat rostliny můžete do plastové tašky a až doma je vložit mezi noviny, nebo lépe je vložit rovnou po utrhnutí mezi novinové listy.