Antwort Proč jsou na Orchidejích gumové listy? Weitere Antworten – Proč se kroutí listy u orchidejí

Proč jsou na Orchidejích gumové listy?
Je to klasika- nedostatek draslíku. Turgor čili vnitřní tlak závisí jednak na vodě, jednak na draslíku. Kromě varhánků málo draslíku dělá taky zvlněné okraje listů nebo list zůstává slepený a nerozvírá se. Při silném nedostatku je orchidej zvadlá a nepomáhá ani zvýšená zálivka, ani zvýšená vlhkost vzduchu.Lepkavé kapičky na orchidejích

Rostlina může být napadena škůdci, snaží se přilákat opylovače, odvrací pozornost od květů a pupenů nebo jste ji přehnojili či ji špatně zaléváte.Pokud vaší orchideji žloutnou listy, opadávají poupata a uhnívají kořeny, půjde nejspíš právě o špatně prováděnou zálivku. Jaké jsou časté chyby při zavlažování Rostlinu zaléváte proudem vody přímo do růžice listů. Zálivka je jednou ze základních potřeb orchidejí a na jejím provedení mnohé záleží.

Co udělat aby kvetla orchidej : V kvetení rostlinku podpoříte tak, že po odkvetení posledního květu uštípnete stonek těsně nad třetím očkem od základního klasu. Některé rostliny však není potřeba ani zaštipovat a zanedlouho vyženou na stonku nové květiny. Po takovém druhém kvetení už dopřejte orchideji odpočinek a květní stonky odstřihněte.

Co způsobuje kroucení listů

Chladnější podmínky i průvan rostlinám nesvědčí a reagují na ně právě kroucením listů. Listy se deformují i v případě, že má rostlina ráda polostín a vy ji postavíte na ostré sluneční světlo.

Jak dlouho se namáčí orchideje : Orchidej zalévejte zrána. Doporučujeme ji v květináči ponořit do vody, přibližně na 30 minut. Sama nasaje potřebné množství vody, přičemž tím nijak neohrozíte její kořenový systém.

Jak oživit umírající orchidej

V závislosti na příčině se většina orchidejí dá zpět nahodit k životu opětovným zaléváním, ořezáním všech mrtvých kořenů a infikovaných listů. Někdy ovšem musíte zakročit a rostlinu přemístit nebo jí pomoci a podpořit růst nových kořenů.

Orchidej položte do vody

Nachystejte si nádobu, do které nalijte vodu v pokojové teplotě. Nechte ji několik hodin odstát. Poté do ní ponořte orchidej i s listy. Když rostlině chybí kořeny, musí nasát vláhu alespoň těmi zbývajícími.

Co s přerostlou orchidejí

Pokud jsou kořeny stále pevné a zdravé, není nutné zasahovat. Vyjměte orchidej z květináče: Pokud jsou kořeny skutečně přerostlé a vypadají, že už květináč překonaly, je čas orchidej vyjmout. Buďte opatrní, abyste nepoškodili kořeny při vyjímání rostliny z květináče.Orchideje nikdy nezaléváme na list, v horku je dobré použít rosení a jednou za sedm až deset dní celý kořenový bal i s květináčkem ponoříme do vlažné vody, např. do kbelíku. Voda pro koupání rostlin nesmí být příliš teplá ani studená. Ideální je rozmezí 25 až 30 °C.Ponořte celý květináč s orchidejí do vody a nechte ji několik hodin nasáknout,“ radí Lenka Hrubá. Rostliny by nikdy neměly stát ve vodě dlouhodobě, aby jim neuhnívaly kořeny. Orchideje pěstované jako pokojové rostliny pocházejí většinou z tropů či subtropů, proto jim uděláte radost rosením.

Pokud začnou tlustici opadávat listy, mívá to dvě příčiny. Obě jsou způsobeny pěstitelem. Buď tlustice nastydla u otevřeného okna v mrazivém dni, nebo je umístěna na příliš chladném místě, kde teploty klesají pod 10 stupňů Celsia.

Co znamenají žluté listy : Rostliny potřebují dostatečné množství světla, aby mohly fotosyntetizovat a správně růst. Pokud rostlina dostává příliš málo světla, mohou se u ní vyvinout žluté listy a předčasně opadat. Na druhou stranu, pokud rostlina dostane příliš mnoho světla, listy se mohou spálit a zhnědnout.

Jak moc Zalevat orchidej : Jak často zalévat orchidej

Zalévání závisí na mnoha faktorech od velikosti rostliny po průměr květináče a teplotu v místnosti. Pokud květiny rosíte 2-3x týdně, můžete jim dopřát vodu jednou za 14 dnů. Nejlepšími ukazateli toho, že rostlina potřebuje zálivku, jsou bílé kořeny. Pokud jsou zelené, jsou ještě plné vody.

Jak často zalévat orchidej v létě

Hlavním pravidlem je zalévat orchidej jednou za týden nebo jednou za 10 dní. Substrát nemá být příliš vlhký, zejména v zimních měsících. Zalévat se má vychladlou převařenou vodou nebo dešťovou. Tu můžete získávat i díky vysokovýkonnému čerpadlu do sudu, kterým pohodlně naplníte barely různých objemů.

Správná péče o listy orchidejí

Pravidelně stříkejte orchideje speciálními prostředky určenými pro ošetřování listů. Dávejte pozor, aby uprostřed orchidejí nebyla zadržována vlhkost. Listy můžete sprchovat vodou, budou pak krásně lesklé.Kořeny zdravé orchideje budou za sucha světle zelené a za mokrého stavu tmavě zelené, každá rostlina by měla mít dlouhý, zelený, lesklý hrot. Čím delší tento hrot je, tím je rostlina zdravější. Naopak kořeny mrtvých orchidejí jsou scvrklé a tmavé v případě že jsou mokré.

Proč usychají listy : Příliš chladno – listy opadávají a vadnou. Příliš teplo a sucho – listy hnědnou a usychají. Nedostatek živin – listy odspodu žloutnou, mohou být i hnědožluté; listy jsou světle zelené; okraje listů se stáčejí, někdy kadeřavějí; květy jsou malé a bledé; listy odspodu opadávají.