Antwort Odkud pochází juka? Weitere Antworten – Co léčí juka

Odkud pochází juka?
Toto působení juky vysvětluje, proč její užívání pomáhá zmírňovat pocity únavy. Uvádí se, že juka má významně protizánětlivé a protivirové působení. Díky tomu se úspěšně využívá také při léčbě revmatických onemocnění, při zánětech a otocích kloubů nebo u omezené pohyblivosti kloubů, která je způsobena zánětem.Juka vláknitá má nejraději slunná místa. Vyžaduje dobře propustné, sušší půdy, nejlépe dobře odvodněné. Po odkvětu celý stonek odřízněte ostrými nůžky až při zemi. Po zimě zbavte rostlinu poškozených listů.Juka je suchomilná rostlina, zvyklá na pouštní podmínky. Příliš časté zalévání jí tedy může spíše ublížit, než prospět. Vodu si dokáže, v případě potřeby, udržet v kmeni. Přelití může způsobit žloutnutí listů a zahnívání rostliny.

Jak pěstovat juku na zahradě : Půda: Rostlina vyžaduje dobře odvodněnou půdu, která může být písčitá a chudá na živiny. Při pěstování v zahradě můžete přidat písek nebo perlit do půdy, aby byla lépe propustná. Zalévání: Juka vláknitá je odolná vůči suchu a nepotřebuje časté zalévání. Zalévejte spíše střídce a pouze tehdy, když je půda zcela suchá.

Jak se množí juka

Juka se množí téměř sama. Dokonce se vám může na zahrádce rozmnožit více, než byste si přáli a vytlačit ostatní rostliny. Pokud chcete namnožit rostlinku juky, nejlépe se vám bude dařit, když na jaře odříznete řízky z rostliny a necháte je ve vodě zakořenit.

Jak správně pěstovat Juku : K zalévání používáme nejlépe odstátou vlažnou vodu. Přes zimu zálivku omezíme na minimum, stačí zalévat jen tolik, aby nevyschl kořenový bal. Vyšší vlhkost zajistíme občasným rosením listů a zabráníme tím také výskytu svilušek. Pozor na průvan, mohl by způsobit hnědnutí listů.

Aby juka stále dobře vypadala, odtrháváme staré, suché spodní listy. Vyškubnout můžeme i ty, které netrčí vzhůru a obloukovitě převisají. Po odkvětu odstraňujeme celé stvoly.

Yucca se dobře rozmnožuje vrcholovými zelenými řízky nebo odříznutím zdřevnatělého stonku.

Jak často zalévat juku

Tato kráska pochází ze suchých oblastí, takže nevyžaduje příliš častou a hojnou zálivku. Stačí ji zalévat jednou týdně v letních měsících a jednou za deset dní v zimních měsících. Vždy nechte okolní půdu mezi zálivkami zcela vyschnout, abyste zamezili uhnívání kořenů.Bílé květy jsou uspořádány do ža 2 metry vysoké úzké laty. Poměrně často se větví a to i bez nutnosti tvorby květenství. Ve volné půdě roste poměrně rychle, u víceletých rostlin může roční přírustek činit až 15 cm výšky. Z důvodu vysoké odolnosti vůči mrazu, kombinaci vlhka a mrazu a velmi rychlému růstu, je Y.K zalévání používáme nejlépe odstátou vlažnou vodu. Přes zimu zálivku omezíme na minimum, stačí zalévat jen tolik, aby nevyschl kořenový bal. Vyšší vlhkost zajistíme občasným rosením listů a zabráníme tím také výskytu svilušek. Pozor na průvan, mohl by způsobit hnědnutí listů.

Pokud chcete namnožit rostlinku juky, nejlépe se vám bude dařit, když na jaře odříznete řízky z rostliny a necháte je ve vodě zakořenit. Ty poté zasaďte dle návodu výše a zvyšte péči o tyto mladé rostliny. Tip: Na odřezání řízků vždy používejte velmi ostré a čisté náčiní.

Jak rozmnožit juku : Nejjednodušší způsob množení je řízkováním. Můžete použít řezané výhony z řezu, stejně jako výhonky, které vyrůstají bočně z kmenů. Tyto takzvané "odřezky" se okamžitě zasadí do vlhké zeminy, která by měla obsahovat trochu písku.