Antwort Na co si dát pozor u dřevostavby? Weitere Antworten – Na co si dát pozor při stavbe dřevostavby

Na co si dát pozor u dřevostavby?
Na co si dát pozor při stavbě dřevostavby

  1. Pozor na vlhkost během výstavby.
  2. Zasypání stavby.
  3. Nekvalitní provedení parapetů
  4. Kvalita řemeslné práce a dodržování konstrukčních zásad.
  5. Kvalita použitého dřeva.
  6. Chyby v opláštění deskovým materiálem.
  7. Ochrana proti hluku – vzduchová neprůzvučnost.

Pro stavitele dřevostaveb by kvalita a bezpečnost stavby měla být v popředí zájmu, protože potenciální stavebník se řídí při výběru stavební firmy mimo jiné podle referencí – může si prohlédnout právě postavený dům, zeptat se na zkušenosti lidí, kteří v něm už bydlí.Nejvhodnější jsou lazury slabovrstvé, pokud možno s vysokou penetrační schopností a současně vysokou odolností na povětrnost. Pro tyto účely je na trh dodávána značkou SOKRATES speciální, vodou ředitelná lazura, vyrobená na bázi uretanizované fermeže Lazurit FORTE. Extrémní penetrace, pomalé zasychání.

Jak dlouho vydrží dřevostavby : Nebudeme zapírat, že zděný dům má delší životnost než dřevostavba. Můžete si být však jistí, že životnost kvalitně postavené dřevostavby je 100 až 150 let. Je nutné si uvědomit, že s každou generací se mění životní styl a s ním i nároky na bydlení.

Co je lepší dřevostavba nebo zděný dům

‌Dřevostavba bývá o 10 – 15 % levnější

Z naší osobní zkušenosti vyplynulo, že při srovnatelné kvalitě provedení oproti zděnému domu ušetříte na dřevostavbě kolem 10 – 15 % z celkových nákladů. Když bude navíc stavba profesionálně zhotovená, poznáte její výhody také na podstatně nižších měsíčních nákladech.

Na co si dát pozor při stavbe domu : Na co si dát pozor při stavbě domu „na klíč“

  1. Firmu si prověřte.
  2. Smlouvu o dílo konzultujte s právníkem.
  3. Plaťte předem co nejméně
  4. O stavbu se musíte starat.
  5. Najměte si stavební dozor.
  6. Provádějte dokumentaci stavby.
  7. Žádejte předložení stavebního deníku a faktur.
  8. Pečlivě si veďte účty.

Zdrojem tepelné energie pro vytápění dřevostaveb jsou používané elektrokotle, tepelná čerpadla, kondenzační plynové kotle, vhodné jsou i solární panely nebo kotle na pevná paliva – obvykle kusové dřevo nebo biomasu. Každý z možných tepelných zdrojů má své klady i zápory.

Na ústupu jsou syntetické materiály (polystyren), které se nahrazují izolanty přírodního původu. Z ekologického i funkčního hlediska je pro zateplení dřevostaveb vhodná izolace z minerální vaty, která se vyrábí z vláken vzájemně provázaných pojivem (zpravidla formaldehydovou pryskyřicí).

Jak na nátěr dřeva

Impregnace je základ

Nejprve použijeme hrubší brusný papír a doladíme jemnějším. Dřevo očistíme. Následně jej naimpregnujeme Balakryl Napouštědlem, které prostoupí hluboko do dřeva. Tento krok nám zaručí, že dřevo ošetříme proti plísním, houbám a jiným mikroorganismům a navíc lépe přilne i následná vrstva barvy.Pro měkké dřevo se hodí lazura

Jsou silně pigmentované, transparentní a zvýrazňují přirozenou kresbu dřeva. "Existují v klasických barevných odstínech, případně je možné si přesný odstín nechat namíchat na míru,“ vysvětluje Monika Linghartová, odbornice na barvy a laky z projektových marketů HORNBACH.Vhodné je zajistit průvan, a to tak, že ponecháme okna či dveře ideálně v úhlopříčné pozici zcela otevřené po dobu 10 až 15 minut. Ideální je zopakovat to dvakrát nebo raději třikrát denně a také po koupání, vaření a jiných činnostech produkujících vlhko.

Cena dřevostavby se pohybuje kolem 7 tis Kč/m3. Záleží však na typu dřevostavby. Cena hrubé stavby srubu o velikosti 2+kk vyjde na 1.500.000 Kč. Montovaná dřevostavba na klíč o stejné dispozici se dá pořídit již kolem 2.500.000 Kč.

Co lze povazovat za stavbu : Stavba. (1) Stavbou se v tomto zákoně rozumí stavební dílo, které vzniká stavební nebo montážní činností ze stavebních výrobků, materiálů nebo konstrukcí za účelem užívání na určitém místě. Za stavbu se považuje také výrobek plnící funkci stavby.

Co hrozi za Cernou stavbu : Sankce za černé stavby mají odradit

Jinak ale hrozí za černou stavbu pokuta ve výši až dva milióny korun. U menších prohřešků (např. nezajištění zpracování zákonem stanovené dokumentace, případně nesplnění oznamovací povinnosti vůči stavebnímu úřadu) pak lze uložit pokutu ve výši až 400 tisíc korun.

Čím topit na stavbě

K vytápění staveb jsou skvělým pomocníkem mobilní topidla, která nám poskytují značnou možnost varibility použití.

  • naftová topidla.
  • plynová topidla.
  • elektrická topidla.


Při výběru topení do dřevostavby můžete zvolit i kombinaci sálavého tepla z podlahy nebo panelů na stropě či stěnách a klasického konvekčního z krbových vložek, krbových kamen či klasického krbu.Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.

Jak ukotvit dřevostavbu : Je vícero způsobů, jak ukotvit dřevěný dům k základové desce. Některé firmy kotví prahový trám a k němu připevňují stěny a sloupy. Kotví se na expanzní kotvy, nebo předem zabetonované kotvy. S ohledem na relativně nízkou hmotnost dřevěných domů, by kotvení k základu mělo být navrženo a provedeno s odpovídající péčí.