Antwort Na co se používá Kumulus? Weitere Antworten – Kdy použít Kumulus

Na co se používá Kumulus?
Aplikace přípravku Kumulus. Přípravek Kumulus je výborný postřik proti padlí, který můžete aplikovat na řadu plodin. Poznámka: Aplikace při řezu, těsně před rašením. Poznámka: Aplikace při řezu, těsně před rašením.Kumulus WG je postřikový kontaktní fungicid ve formě vodorozpustného mikrogranulátu na ochranu proti padlí v ochraně rostlin.Chemická ochrana se provádí prvně 1-2 týdny před květem a poté podle přípravku a intenzity výskytu několikrát opakujeme a to až do července. Vyberte i Vy vhodné postřiky proti padlí a chraňte svou zahrádku.

Jak bojovat proti padlí : Řešením je postřik na bázi síry Cabrio, nebo univerzálnější Discus či Kumulus WG. Padlí révové likviduje také silný mráz.

Kdy aplikovat Discus

Aplikujte od druhé poloviny dubna do konce května. Přípravek lze použít pouze preventivně.

Co na americké padlí : Americké padlí STOP je postřikový fungicid se systémovým působením. K ochraně angreštu a černého rybízu. Účinná ochrana proti americkému padlí. Chrání rostlinu před napadením (prevence), ale také po infekci (kurativní účinek).

Typickým příznakem padlí je deformované usychající listí, zbarvené do šedozelena, rostlina je slabá, listy se kroutí a padají. Rozšířená varianta je americké padlí, které patří mezi časté choroby angreštu.

Odstraňte část, kde se plíseň objevuje. Pokud byla napadená jen horní vrstva, můžete po odstranění plísně místo posypat mletou skořicí, která působí dezinfekčně a pokud je to nutné doplnit novým substrátem. Počkejte několik dnů se zaléváním, abyste hned nepodpořili případné nové bujení plísně.

Co zničí plíseň

Bílý ocet je účinný proti plísním, protože je kyselý. Kyselost octu může proniknout buňkami plísně a zničit je. Navíc ocet může zabránit růstu plísně tím, že mění pH povrchu, na kterém roste plíseň, což ztěžuje přežití. Použití bílého octa pro úklid plísně je poměrně jednoduché.Stačí přidat pár kapek do ostřikovače. Sůl – dvě čajové lžičky smícháte s litrem vody a tímto roztokem následně postříkáte postižené části rostlin. Sůl má výrazné antibakteriální vlastnosti. Soda bicarbona – zmírňuje pH a brání rozšiřování plísně.Na padlí angreštu je vhodný postřik, a to fungicid aplikovaný 2x po odkvětu a pak ještě jednou po sklizni. Povolené prostředky jsou: Bayleton 25 WP (triadimefon) – 0,03 %, Rubigan 12 EC (fenarimol) – 0,03 %.

Účinné domácí prostředky na boj proti padlí

Stačí smíchat tři lžíce hydrogenuhličitanu draselného, tři lžíce rostlinného oleje a půl lžičky tekutého mýdla v 3,8 l vody. Vzniklou směs řádně promíchejte a protřepte a nastříkejte na zasažené rostliny. Další domácí zbraní proti padlí je jablečný ocet.

Co žere listy na angreštu : Angrešt a rybíz – mšice

Nejběžněji se vyskytuje tmavozelená mšice srstková, která se projevuje zkadeřenými a pokroucenými listy. Mšice jsou v deformovaných listech, vytváří velký shluk a rychle se množí.

Co způsobuje americké padlí : Způsobuje ho houba Sphaerotheca morus-uvae, jejíž podhoubí uvolňuje zjara velké množství spór a ty infikují rašící pupeny angreštů. Ale americké padlí napadá v poslední době také rybízy, především černý.

Jak lecit padlí

Účinné domácí prostředky na boj proti padlí

Stačí smíchat tři lžíce hydrogenuhličitanu draselného, tři lžíce rostlinného oleje a půl lžičky tekutého mýdla v 3,8 l vody. Vzniklou směs řádně promíchejte a protřepte a nastříkejte na zasažené rostliny. Další domácí zbraní proti padlí je jablečný ocet.

Padlí je v zahradách jedno z nejčastějších plísňových onemocnění rostlin. Způsobuje ho houba, která se šíří spory, obvykle vzduchem, ale i vodou nebo hmyzem.Jestli doma nechcete mít plíseň a nechcete být nemocní, je potřeba topit. Lékaři doporučují doma udržovat 20 až 21 stupňů Celsia. Pro starší lidi je optimálních 23 stupňů v domácnosti a máte-li doma novorozeně, zvyšte teplotu ještě o jeden stupeň, aby se při přebalování nenachladilo.

Co zabije plíseň : Stačí smíchat rovné díly bílého octa a vody do spreje. Potom nastříkejte roztok na oblasti postižené plísní a nechte působit asi hodinu. Poté oblast otřete čistou houbou nebo hadříkem. Pokud plíseň přetrvává, může být nutné tento postup opakovat nebo použít silnější roztok octu.