Antwort Na co se dá použít Sulka? Weitere Antworten – Co hnojit Sulkou

Na co se dá použít Sulka?

  • BROSKVONĚ
  • MERUŇKA.
  • JABLONĚ
  • RÉVA VINNÁ
  • ANGREŠT.
  • RYBÍZ.
  • RAJČATA.
  • OKURKY.

Velmi důležitá je také teplota při aplikaci. Sulku použijte až tehdy, kdy venkovní teplota po tři dny za sebou překročí 15°C.SULKA – Ca je vhodná ik ošetření sadby česneku, cibule, nebo hlíz užitkových rostlin. Doporučuje se namáčet po dobu 6 – 12 hod. ve 4% roztoku (315 ml hnojiva do 10 l vody), nechat vysušit a poté vysadit.

Jak pouzit Sulku na česnek : SULKA EXTRA je vhodná pro moření sadby česneku a cibule. Doporučuje se před výsadbou namáčet po dobu 6–12 hod. v 4% roztoku, tj. 40 ml v 1 litru vody.

Na co je dobrá Sulka

Sulka je nejpoužívanější prostředek k moření česneku a cibule. Přípravek je určen k ochraně rostlin proti kadeřavosti broskvoně, hálčivci a vlnovníku révovému, postřik na přezimující škůdce.

Co se zbylou Sulkou : Jelikož Sulka funguje jako je půdní hnojivo, zbylé mořidlo využijte pro zálivku pro právě osázený záhon s cibulovinami. Tip: Roztok Sulky úplně stejně používáme pro okrasné cibuloviny jako jsou gladioly, lilie, krokusy, narcisy, tulipány a další drobné cibuloviny. Všechny to výrazně ocení.

Sulka je kapalný sirný koncentrát s obsahem bezchloridového draslíku a dusíku, určený jak na hnojení půdy, tak současně jako ochrana rostilin proti houbovým chorobám – padlí, plísni, ale také živočišným škůdcům, k moření česneku atd. . Nejkoncentrovanější zdroj síry v čiré roztokové formě.

Já doporučuji jít stříkat v období, když 3 dny po sobě dosahovala odpolední teplota alespoň 15 °C. Aplikace by se měla provádět v odpoledních hodinách, kdy je právě takováto teplota. Ne ráno ani navečer, protože to je škůdce schovaný.

Jak aplikovat Sulku

Velmi účinná technologie prvních postřiků je taková, že první provedeme postřik Sulkou, a po asi 14 dnech, ve fázi tzv. vatičky, až ouška, použijte Kumulus. Zvláště kdo měl vloni vinice zdecimované infekčními tlaky, kroupami či škůdci, mu tento osvědčený postup zachrání vinici a pomůže oslabené keře ochránit.Roztok sulky nelze používat opakovaně. Dále doporučuje před výsadbou stroužky na 1–2 hodiny namočit do vlažné vody. Tím stroužek rychleji aktivuje své obranné mechanismy. Po oschnutí stroužků je nutné ihned začít s výsadbou.Sulka je kapalný sirný koncentrát s obsahem bezchloridového draslíku a dusíku, určený především pro základníhnojení půdy. Dále se tento koncentrovaný postřikový přípravek používá k ochraně rostlin proti houbovým chorobám (hl. padlí), postřik proti plísním a živočišným škůdcům, moření česneku a cibulovin.

Proti širokému spektru houbových chorob se cibule ošetřují fungicidními přípravky Rovralem nebo Sulkou. Podle návodu se naředí vodou, do Rovralu se vkládají na 20 – 30 minut, do Sulky na 6 – 12 hodin. Po vyjmutí se bez otálení vysadí. Hotový roztok v dalších dnech už opakovaně nepoužíváme.

Jak dlouho nesmí pršet po postriku : Postřik musí na stromě vydržet alespoň 2 hodiny a po tuto dobu jej nesmí spláchnout déšť, stejně tak ale postřik nesmí na stromě zmrznout.

Co na přezimující škůdce : AGRO Přezimující škůdci STOP je přírodní postřikový pomocný prostředek určený pro zvýšení odolnosti a obranyschopnosti rostlin vůči škůdcům. Velmi účinně působí na přezimující škůdce (mšice, svilušky, štítenky, puklice, mery, píďalka podzimní aj.) a výrazně sníží výskyt škůdců v pozdějším období.

Proč se moři česnek

Moření česneku patří k tradičním podzimním činnostem. Pro zabránění výskytu houbových chorob na česneku, je vhodné jednotlivé stroužky namořit v roztoku obsahující fungicidní přípravek určený pro moření česneku. Vhodným přípravkem je Zdravý česnek Plus. Proti roztoči – vlnovníku česnekovému se používá Sulka Extra.

Cibulová zelenina je zelenina, u niž konzumujeme část zvanou cibule. Má velké množství antibakteriálních látek a také má bohaté využití v kuchyni.Já doporučuji jít stříkat v období, když 3 dny po sobě dosahovala odpolední teplota alespoň 15 °C. Aplikace by se měla provádět v odpoledních hodinách, kdy je právě takováto teplota. Ne ráno ani navečer, protože to je škůdce schovaný.

Kdy provádět postřik : Ideální jsou dny, kdy teplota během odpoledních hodin dosahuje zhruba 15 až 17 °C. Při těchto teplotách jsou totiž dnešní postřikové přípravky nejúčinnější. Kromě teploty je nutné vzít v úvahu i to, že postřik se nejlépe provádí za bezvětří. Po jeho provedení by také nemělo několik hodin pršet.