Antwort Na co pouzit Novikov? Weitere Antworten – Na co se používá Novikov

Na co pouzit Novikov?
pravděpodobně máte na mysli Novikovův roztok (solutio Novikov), který se používá jako tekutá náplast. Správné použití Novikovu je na ošetření oděrek a menších ran. Na vyčištěnou ránu se jednoduše nanese a nechá zaschnout. Ránu pomáhá dezinfikovat a mechanicky ji chrání.Kožní roztok Betadine je dezinfekční prostředek, který ničí řadu … Kožní roztok Betadine je dezinfekční prostředek, který ničí řadu choroboplodných zárodků a je vhodný k dezinfekci pokožky a sliznic.Recepturu navrhl Nikolaj Vasiljevič Novikov (1921–1988), traumatolog a ortoped působící v Doněcku. Jedna ze složek, briliantová zeleň, je označována za potenciálně karcinogenní a může způsobit řadu vedlejších účinků.

Jak se zbavit zelené dezinfekce :

  1. Proveďte intenzivní dezinfekci vody pomocí chlorového přípravku.
  2. Tato vysoká koncentrace chloru má okamžitý dezinfekční efekt.
  3. Chlor se nechává ve vodě působit po dobu minimálně 12-24 hodin, aby dezinfekce byla důkladná.
  4. Zkontrolujte hodnotu pH, je třeba ji srovnat do rozmezí 6,8-7,2.

Co na mokvající rány

Na ošetření mokvající rány se používají čistící roztoky jako Roztok Debriecasan Alfa nebo roztok Actimaris. Snižují osídlení nežádoucí mikroorganismy a eliminují zápach. Hojení otevřené rány urychlíte správným krytím. Od suchých krytí se už v dnešní době upouští a používají se spíše jen při poskytnutí první pomoci.

Jak funguje Tekuty obvaz : Po nanesení na ránu zaschne do 2 minut a vytvoří tak voděodolnou vrstvu, která uzavře ránu od vnějšího prostředí a zabrání přístupu cizorodých látek. Tekutý obvaz přitom nebrání procesu hojení a pokožka se pod ním regeneruje. Tekutý obvaz ve spreji Akutol je voděodolný, transparentní a prodyšný.

K dezinfekci můžete použít například přípravky s jódem – Betadine, který je vhodný i do otevřených ran. Na rány, kde je poškozená jen kůže, napr. septonex. Z náplastí můžete použít hydrokoloidní náplasti na odřeniny, které oblepí ránu ze všech stran, a na ráně vytvoří gel, který urychluje hojení.

ohledně dostupnosti přípravku solutio Novikov si, prosím, zavolejte do Vám nejbližší lékárny (nebo ji osobně navštivte; http://www.drmax.cz/lekarny).

Jak se zbavit zelené vody v bazénu bez filtrace

Zelená voda

  1. Zkontrolujte hodnotu pH a koncentraci volného chlóru, popřípadě peroxidu, testerem.
  2. Přidejte algicidní přípravek proti tvorbě řas Marimex Stop Řasám.
  3. Přidejte šokový přípravek proti řasám Chlor Šok.
  4. Po 24 hodinách přidejte Vločkovač.
  5. Okartáčujte stěny a dno od řas.
  6. Nepřetržitě filtrujte.

Bazén je zelený, co teď

  • změřete pH vody v bazénu a uveďte jej do optimální hodnoty 6,8 – 7,4 pH.
  • proveďte šokovou chloraci bazénu pomocí krystalického chlor šoku.
  • dle objemu bazénu nadávkujte algicidní přípravek (filtrace běží dle normálního cyklu = co nejdéle) – následujte instrukce k použití daného přípravku.

Alginátová krytí, hydroaktivní krytí a hydrogely absorbují přebytečný exsudát z rány a zároveň ji nevysušují. Chrání rány před kontaminací a zároveň podporují hojení. Prostředky s aktivním uhlím kromě exsudátu pohlcují í bakterie, ránu čistí a pohlcují zápach. Proti množení bakterií působí také krytí se stříbrem.

Z důvodu nedostatečného hojení a kvůli probíhajícím zánětlivým pochodům rána ale v první řadě mokvá. To znamená, že je minimálně v časných fázích infekce neustále vlhká, někdy z ní tekutina vytéká ven. Tato tekutina je často zbarvená do žlutozelena, případně obsahuje příměs krve.

Kdy pouzit Tekuty obvaz : Tekutý obvaz se používá na rychlé ošetření drobných oděrek a ran. Sprej zasychá do 2-3 minut po nanesení a vytváří prodyšný film. Ránu zacelí plastickým filmem. Obvaz ve spreji nepoužívejte pro překrytí ran s masivním krvácením!

Kdy pouzit obvaz : Obvaz chrání ránu před nečistotami a případnou infekcí. Má uzavřít zranění, zastavit krvácení a odsávat výměšky. Podle potřeby musí také ránu vzduchotěsně, neprodyšně nebo poloprodyšně uzavřít. Obinadlo se používá k fixaci zranění.

Jak se rychle zbavit odřeniny

Hojení odřeniny můžete urychlit použitím produktů pro tzv. vlhké hojení. Jedná se zpravidla o gel, který vytvoří na ráně souvislou vrstvu. Ta působí příznivě na hojení a také jako bariéra před případným vnějším znečištěním.

Základem je udržování defektu v čistém stavu, odstraňování exsudátu, případně rozpadlé tkáně. K čištění ran se používají chlorofylové, dezinfekční přípravky, dále enzymy, které rozkládají rozpadlou tkáň a sloučeniny stříbra s výborným antiseptickým účinkem.Jizva se hojí v řádech měsíců až jednoho roku, výjimečně může proces trvat i více let. V první fázi dochází k zacelení rány a vzniku jizvy, která je výsledkem tvorby nové vrstvy kůže.

Co pomuze na zelený bazén : Zelená voda v bazénu signalizuje úplné zanedbání bazénu a přítomnost řas. Je potřeba zahájit rychlé nadávkování bazénu granulovaným chlorem (chlor šok). Bazén můžeme klidně i předávkovat. Chlor po 2-3 dnech vyprchá.