Antwort Na co pomáhá mladý ječmen? Weitere Antworten – Na co pomáhá zelený ječmen

Na co pomáhá mladý ječmen?
Kdy je vhodné používat zelený ječmen

Beta karoten – podpora zdravého zraku
Vitamín E – silný antioxidant – podpora reprodukční funkce, zdraví srdce
Vitamín H – podpora vstřebávání v itamínů skupiny B
Vitamín K – důležitý pro proces srážlivosti krve – prevence vnitřního krvácení a nadměrného krvácení během menstruace

Užívání zeleného ječmene v tabletách:

pro zdravého dospělého člověka je doporučená denní dávka 15-30 tablet/ 5-10 g. Tablety se konzumují na lačno i během jídla. Je možné je polykat celé nebo rozkousat a poté zapít. Rozkousaná tableta působí pozitivně i v ústní dutině, kde pomáhá hojení zánětů.Ječmen pak dočišťuje tělní tekutiny – krev, lymfatický systém (umí výborně odvodňovat organismus), čistí také pomocí potu a moči. Oproti chlorelle navíc obsahuje celou řadu enzymů, které dokážou tělu dodat rychle energii a je-li potřeba, urychlují také hojení. Obě zelené potraviny jsou navíc zásadotvorné.

Na co se používá ječmen : Hlavní podíl potravinářského ječmene (cca 25 % z celkové produkce ječmene) se zpracovává na slad pro výrobu piva a alkoholických nápojů (whisky, vodka). Jen malá část ječmene se dále potravinářsky zpracovává. Loupáním, obrušováním a leštěním zrna se vyrábějí kroupy, krupky, lámanka.

Kdo nesmi uzivat chlorellu

Vyhnout chlorelle by se měli lidé:

  • s onemocněním žilního systému,
  • pacienti po transplantaci orgánů,
  • všichni ti, kdo užívají léky na potlačení imunity nebo léky na ředění krve,
  • lidé s autoimunitními onemocněními,
  • pacienti s hyperfunkcí štítné žlázy či s chronickým zánětem trávicího traktu.

Na co je vhodný zelený čaj : Věděli jste, že zelený čaj pomáhá bojovat proti volným radikálům, zlepšuje zrak, funguje jako antioxidant a snižuje riziko výskytu srdečních onemocnění A to není zdaleka vše. Účinky zeleného čaje podporují produktivitu, spalování kalorií a pomáhají tvořit dopamin – hormon odměny.

Pro koho se ječmen nehodí

V případě, že jste po operaci žaludku nebo střev, při akutních zánětech hlubokého žilního systému, akutní plicní embolii nebo pokud užíváte léky na ředění krve (warfarin) nebo na snížení imunity, není vhodné tyto potraviny užívat a vždy se jejich vhodnosti poradit s vašim lékařem.

Pokud spolknu zelený ječmen nalačno, může trávicí trakt pohodlně vstřebat všechny přínosné látky. Když se ale smíchá s dalšími potravinami, živé enzymy se spotřebují na strávení ostatních živin. Proto platí jednoduché pravidlo: Užívám nalačno – vstřebá se maximální množství vitamínů, minerálů, antioxidantů i enzymů.

Jak vybrat mladý ječmen

Mladý ječmen má díky obsahu značného množství chlorofylu výrazně zelenou barvu. Příliš světlé zbarvení mladého ječmene poukazuje na méně kvalitní výrobek. (Vždy je třeba mít na paměti, že opravdu kvalitní mladý ječmen je 100% přírodní produkt a drobná barevná odlišnost je možná.Chlorella má vliv na:

  • normální činnost srdce a cév.
  • normální činnost střev a jater.
  • přirozenou obranyschopnost.
  • pročištění
  • normální činnost střevního traktu, mikrobiální rovnováhu.
  • imunitu, energii, vitalitu.

Samozřejmě můžete dávkování urychlit, záleží jen na Vás. Denní dávka odpovídá polovině při detoxikaci, tedy 2,5g pro muže, 2g pro ženy a 1,5g pro děti od 6 let. Je vhodné si nejdříve projít detoxikační kůrou, a potom přejít k dlouhodobému užívání. Doporučujeme užívat nepřetržitě 3 týdny a poté na týden vysadit.

Doba, kdy nepít zelený čaj, je určitě večer. Pití zeleného čaje na noc by mohlo způsobit problémy s usínáním a nespavost. Kofein je také důvodem, proč zelený čaj nesmí děti. Dále je nevhodný například pro osoby se srdečními a ledvinovými potížemi a lidi s alergií na kofein.

Kdo by neměl pít zelený čaj : Zelený čaj – kontraindikace

Zelený čaj obsahuje kofein – ačkoli ho není mnoho, lidé, kteří jsou na tuto látku citliví, mohou jeho účinky pocítit. Konzumaci kofeinu, a tedy i nadměrného množství zeleného čaje, by se měly vyhnout těhotné ženy, kojící ženy a malé děti. Ti, kteří trpí hypertenzí, mohou být naopak klidní.

Kdy užívat mladý ječmen : Podobně jako u jiných zelených potravin, obsahuje i mladý ječmen značné množství chlorofylu. Chlorofyl má podobnou molekulární strukuturu jako naše krev a má tak pozitivní vliv na krvetvorbu. Mladý ječmen je vhodné konzumovat ráno na lačno, kdy je tělo nejlépe připraveno vstřebat veškeré živiny, které ječmen nabízí.

Co způsobuje chlorella

Chlorella má vliv na:

  • normální činnost srdce a cév.
  • normální činnost střev a jater.
  • přirozenou obranyschopnost.
  • pročištění
  • normální činnost střevního traktu, mikrobiální rovnováhu.
  • imunitu, energii, vitalitu.


V mladém ječmenu najdeme také bohaté zastoupení minerálů jako je selen, fosfor, hořčík, vápník. Mladý ječmen obsahuje cenný chlorofyl, jedná se o látku, která způsobuje zelené zabarvení rostlin. Zelené barvivo je obsažené ve všech zelených rostlinách, řasách a sinicích a které umožňuje fotosyntézu.Lidé s těmito zdravotními potížemi a léky by se měli chlorelle vyhnout: onemocnění žilního systému, léky na ředění krve. po transplantaci orgánů, léky na potlačení imunity. autoimunitní onemocnění

Kdo nesmi uzivat jecmen : Pro koho se ječmen nehodí

V případě, že jste po operaci žaludku nebo střev, při akutních zánětech hlubokého žilního systému, akutní plicní embolii nebo pokud užíváte léky na ředění krve (warfarin) nebo na snížení imunity, není vhodné tyto potraviny užívat a vždy se jejich vhodnosti poradit s vašim lékařem.