Antwort Na co je jitrocel list? Weitere Antworten – Na co se pouziva jitrocel

Na co je jitrocel list?
Jitrocel kopinatý se osvědčil jako výborný prostředek proti dráždivému kašli, pomáhá při zahlenění. Používá se ale také při potížích s astmatem, při zánětech průdušek a při dalších nemocech dýchacích cest. Jitrocelový čaj působí pozitivně na trávení. Pomáhá při zácpách nebo zánětech střev.Jitrocelová mast je tradiční přípravek vhodný pro péči o pokožku s obsahem extraktu jitrocele kopinatého. Obsahové látky jitrocele mají příznivé zklidňující účinky na pokožku při různých problémech způsobených podrážděním, např. poštípáním hmyzem nebo po slunění. Mast je vhodná i pro masáže unavených nohou a rukou.Tak jako z každé bylinky je i z jitrocele vůbec nejjednodušší udělat čaj. Na hrnek takového čaje je vhodné použít 2 lžičky sušených listů, zalít je vroucí vodou a nechat louhovat klidně 15 minut.

Na co se používá jitrocelový sirup : „Působí jako mírné fytoncidum (rostilinné antibiotikum), vnitřně pomáhá tlumit kašel, odhleňuje dutiny, pomůže při nachlazení, zánětech průdušek, zánětech plic se silným zahleněním. Čistí krev, i trávící trakt, uleví při žaludečních a dvanácterníkových vředech nebo Crohnově chorobě.

Co jitrocel pomáhá léčit

Léčivé účinky jitrocele:

  • má antibiotické a protizánětlivé účinky,
  • pomáhá při onemocnění dýchacích cest, angíně, chřipce i nachlazení,
  • zklidňuje kašel a pomáhá při zahlenění,
  • dezinfikuje a hojí rány,
  • čistí krev,
  • podporuje správnou činnost trávicího systému,
  • pomáhá při léčbě chorob močového měchýře,

Na co je dobrý jitrocelový čaj : Užívaný vnitřně: při léčbě katarů horních cest dýchacích a zánětlivých změn sliznice dutiny ústní; zmírňuje dráždění ke kašli, podporuje vykašlávání a uvolňuje hleny. Zevně: ve formě obkladů při zánětlivých onemocněních kůže, na špatně se hojící rány, vředy a mokvavé lišeje.

Měsíčková mast pomáhá při péči o pokožku (např. při spáleninách, ekzémech či jiných kožních potíží). Výborně poslouží v případě ztvrdlé pokožky – velmi účinně totiž vypíná kůži. Nebojte se použít měsíčkovou mast na jizvy a pahýly, k péči o ně je taktéž zcela vhodný.

Mast se používá při místních zánětlivých a alergických kožních onemocněních neinfekčního původu, např. při ekzémech, při podráždění kůže kosmetickými a čistícími prostředky, při bodnutí hmyzem, malých spáleninách 1. a 2. stupně, při kožních zánětech po slunění, ozáření apod.

Jaký čaj pít na odvodnění

Nejúčinnější je čaj na odvodnění z kopřivy dvoudomé, která také pročistí tělo. Mezi další odvodňovací čaje patří pampeliška, přeslička, libeček, řebříček, černý bez, zlatobýl, maliník, listy černého rybízu a samozřejmě brusinky. Skvělým pomocníkem je i obyčejná petržel.Jitrocelový sirup obsahuje extrakt z listů jitrocele kopinatého a pomáhá snazšímu vykašlávání hlenů. Je určen k léčbě vlhkého kašle.Děti 3-12 let 5 ml 3–5x denně (1 čajová lžička). Dospělí 10 ml 3–5x denně (polévková lžíce). Podává se přímo na lžičce, je možné přidat rovněž do vlažného čaje. Sirup podáváme během dne, nikoliv ve večerních hodinách (nejpozději do 17 hodin).

Doporučené množství u dětí je 1 lžička (5 ml) 2-3x denně a u dospělých 1 lžíce (10 ml) 3-5x denně. Je to na vás – Naše sirupy a vaše recepty, to je skvělá kombinace! Popusťte uzdu své kulinářské fantazii a využijte sirup při svém nedělním pečení nebo při přípravě míchaných koktejlů pro zahradní párty.

Co se sbírá z jitrocele : Listy sbíráme od června do srpna, dřív než se objeví květní stvoly. Na sušení je to jedna z nejchoulostivějších rostlin. Suší se rychle na slunci ve vrstvách nejvýše do pěti cm nebo při umělé teplotě do 40 °C. Snadno se zapařuje a listy pak tmavnou.

Jaký čaj na odkašlávání : Na správnou funkci dýchacích cest příznivě působí např. směs divizny, lípy a černého bezu. Kromě výše zmíněných bylinek můžete užívat samostatně nebo jako směs také mateřídoušku, sléz, majoránku, anýz, mátu a řepík. Kašel můžete také zmírnit odvarem z heřmánku nebo islandského lišejníku a levandule.

Jaký čaj na hleny

Kromě břečťanu ředí hleny také tymián, prvosenka nebo fenykl. Na vlhký kašel využijete také tradiční jitrocelový sirup nebo bylinky na podporu dýchacích cest jako mátu, mateřídoušku nebo heřmánek. Bylinkový čaj si oslaďte třeba medem, který obsahuje vitamíny, minerály a další mikronutrienty.

Vyzkoušejte mast, tinkturu a ryzí měsíčkový olej. Květ měsíčku lékařského je velmi častou přísadou nejrůznějších bylinných směsí. Samostatně se využívá zejména jako kosmetikum, v péči o pleť a její očistě. Díky svým antimykotickým vlastnostem je vhodný při hojení znečištěných nebo hnisavých ran.Tento čaj se pije hlavně při již menstruačních problémech, uvolňuje křeče hladkého svalstva, ale má také příznivý vliv na žaludeční problémy nebo záněty v dutině ústní. Čaj z měsíčku pomáhá zlepšovat trávení, příznivě působí na játra, žlučník, ledviny, zklidňuje, zlepšuje činnost srdce a mírně snižuje krevní tlak.

Co vytáhne zánět z rány : u hnisajících ran je možné použít např. mast Ichtoxyl nebo Višněvského balzám, které „vytahují hnis“. Aplikujte 3 krát denně na ránu a postižené místo překryjte. Ránu je také třeba pravidelně dezinfikovat (např.