Antwort Na co je dobrý slepičí vývar? Weitere Antworten – Proč je vývar dobrý na nemoc

Na co je dobrý slepičí vývar?
Vývar patří mezi nejlepší a nejstravitelnější zdroje bílkovin v našem jídelníčku. Bílkoviny z masokostního vývaru strávíme mnohem snadněji než z jinak upravovaného masa, mléčných výrobků a luštěnin. Taky pomáhá doplňovat minerály, funguje proti únavě i při rekonvalescenci po nemoci.Počítejte s tím, že ideální doba varu pro dosažení prvotřídních výsledků je minimálně šest hodin, stačit ale budou i dvě. Jeho příprava vám ale nedá moc práce, na vařiči se o něj totiž už příliš starat nemusíte. Podrobný návod, jak na poctivý domácí vývar, najdete ZDE.Kuřecí vývar obsahuje kolagen, který se uvolňuje během vaření kostí a kůže kuřete. Kolagen má důležitou roli v našem těle, protože tvoří většinu našich kloubů, chrupavek a vaziv. Jeho konzumace může pomoci zlepšit stav kloubů a snížit riziko artritidy. Dalším důležitým prvkem v kuřecím vývaru je glycin.

Proč je vývar zdravý : Látky obsažené ve vývaru dokáží zacelit střevní stěnu a pomoci při její regeneraci. Vývar má protizánětlivé a antioxidační účinky, podporuje látkovou výměnu, zlepšuje kvalitu spánku, podporuje zdraví kloubů, zmírňuje projevy artrózy, napomáhá celkovému zdraví kostí, ale i fungování mozku.

Jak dlouho se muze jíst vývar

Pokud vývar obsahuje těstoviny nebo kousky masa či zeleniny, měl by vydržet zhruba 3 dny. Myslete přitom na to, že drůbeží maso se kazí rychleji než například hovězí. To samé platí i v případě, že jsou ve vývaru vejce, houby nebo ryby. Proto před konzumací vždy zkontrolujte konzistenci, vůni a vzhled pokrmu.

Proč jíst vývar : V poctivém domácím vývaru najdeme kolagen. Ten často vypadá jako želatina, která pomáhá udržet a rozvádět tekutiny při trávení, včetně trávicích šťáv. Vývar z kostí je proto používán také při léčbě Crohnovy choroby či ulcerozní kolitidy, ale také při chronických zácpách či průjmech.

Pro pravidelný přísun kvalitní pitné vody a krmiva je ideální použít automatická krmítka a napáječky. Za normálních okolností slepice za 1 den vypije cca 250 ml vody. S tímto je třeba počítat také při výběru velikosti napáječky. Voda v napáječce musí být vždy čerstvá a čistá.

Vývar vařím pomalu, pozvolna, několik hodin, dávám cibuli se slupkou, kousek rajčete (babská rada, že zabrání zakalení), odebírám ten šum a neměla by se tam nalít studená voda z kohoutku, musí se převařit, aby se nezakalil, cedím přes sítko.

Co nám dává slepice

Slepice se krmí speciální krmnou směsí, která se skládá z pšenice, menšího množství kukuřičeného šrotu, rostlinných bílkovin (ale pozor, například syrové luštěniny jsou pro slepice jedovaté). Ve stravě nesmí chybět ani rostlinná složka, jako je například tráva nebo seno a nějaký druh oleje vhodného pro slepice.Jaké maso je nejlepší na vývar a jaký je přínos pro naše tělo Pokud chceme silný vývar, měli bychom použít nejlépe hovězí maso a v ideálním případě i s morkovou kostí. Kosti jsou totiž bohaté na vápník a fosfor, obsahují i sodík, hořčík, draslík, síru a křemík.Postavit hrnec do dřezu, kde je studená voda a chladit, občas zamíchat. Vodu ve džezu vyměnit a studenou polévku dát pak do ledničky. Skladuju v chladu. A pokud má vydržet dýl, nedávám do ní mlíko (což normálně dávám).

Zahřejí i zasytí – na podzim a v zimě polévky nás krásně zahřejí, zejména, když se vrátíme ze sychravého počasí. Pokud do polévek přidáme i obilovinu a luštěninu, krásně nás zasytí a mohou nahradit hlavní jídlo. Jsou zdroj živin a tekutin – polévky obsahují spoustu minerálů, vitamínů, vlákniny a výživných látek.

Co nesmí jíst slepice : Nepodávejte slepicím zejména tyto potraviny: avokádo, rebarboru, slupky z citrusů, pór, cibuli, lilky, nezralá rajčata, zelené nebo syrové brambory, chemicky ošetřenou zeleň, slané pečivo a jiné solené pochutiny, nevařenou rýži a fazole, nakládané okurky, čokoládu nebo sladkosti.

Jak často měnit slepicím vodu : Vodu byste slípkám měli měnit denně a pítko pravidelně a důkladně čistit a dezinfikovat. Napáječka pro slepice by měla jít rozebrat tak, abyste ji byli schopni vyčistit skutečně důkladně. Vodu můžete doplňovat také přípravkem Acidomid, který slouží jako prevence proti množení bakterií, plísní a dalších škodlivin.

Co dát do polévky aby nebyla kalná

"Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař. Pak se to nesmí zamíchat.

Vyčištění zakaleného vývaru pomocí bílků

Jakmile máte základní vývar uvařený, sesbírali jste pěnu a nechali ho zchladnout asi na 60–70 °C, přidejte do něj lehce rozmíchané vaječné bílky. Opatrně je do vývaru vmíchejte a přiveďte ho opět k varu, aby se bílky usadily.Slepici to totiž zasytí, ale tzv. prázdně. Má plné vole, ale nutričně strádá. Mnohá plemena jsou náchylná na zatučnění, které je při zkrmování namáčeného pečiva velmi častým nešvarem.

Co mají slepice nejradeji : Základem je pestrá strava

✓ Pšenice – je základním kamenem každé krmné směsi. Tato obilovina je pro slepice největším zdrojem energie, a proto by krmivo pro slepice mělo obsahovat asi 50 % pšenice. ✓ Kukuřičný šrot – je další velice energetickou potravinou. V krmné směsi pro slepice by měl zaujímat cca 25%.