Antwort Na co je dobrý jitrocelový čaj? Weitere Antworten – Co jitrocel pomáhá léčit

Na co je dobrý jitrocelový čaj?
Jitrocel kopinatý se osvědčil jako výborný prostředek proti dráždivému kašli, pomáhá při zahlenění. Používá se ale také při potížích s astmatem, při zánětech průdušek a při dalších nemocech dýchacích cest. Jitrocelový čaj působí pozitivně na trávení. Pomáhá při zácpách nebo zánětech střev.Jitrocel kopinatý je rostlinka z čeledi jitrocelovitých, původem pocházející z Evropy a Asie, jež dorůstá výšky až 0,3 m. Jitrocel urychluje hojení ran, má zklidňující, antibiotické a adstringentní účinky, a je tak vhodný i k ošetření kůže po bodnutí hmyzem.Doporučené množství u dětí je 1 lžička (5 ml) 2-3x denně a u dospělých 1 lžíce (10 ml) 3-5x denně. Je to na vás – Naše sirupy a vaše recepty, to je skvělá kombinace! Popusťte uzdu své kulinářské fantazii a využijte sirup při svém nedělním pečení nebo při přípravě míchaných koktejlů pro zahradní párty.

Jak připravit jitrocelový čaj : Jitrocel zalijte vodou o teplotě 100 °C v poměru 2 čajové lžíce na 250 ml. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžíci navíc. Po zalití nechejte luhovat 10-15 min. a poté přeceďte.

Co léčí Řepík lékařský

Látky obsažené v řepíku posilují naši přirozenou obranyschopnost a urychlují průběh zánětů horních cest dýchacích. Řepík začněte užívat při chrapotu, namožených hlasivkách, bolesti v krku či zánětu hrtanu. V takových případech je vhodné pravidelné popíjení nálevu a kloktání odvaru.

Na co je Jitrocelova mast : Jitrocelová mast je tradiční přípravek vhodný pro péči o pokožku s obsahem extraktu jitrocele kopinatého. Obsahové látky jitrocele mají příznivé zklidňující účinky na pokožku při různých problémech způsobených podrážděním, např. poštípáním hmyzem nebo po slunění. Mast je vhodná i pro masáže unavených nohou a rukou.

Léčivka napomáhá udržovat normální funkce trávení a podporuje chuť k jídlu. Je vhodná pro osvěžení těla a rovněž má relaxační účinek, vyzkoušet ji lze proto pro snadnější usínání. V neposlední řadě přispívá k normální činnosti kardiovaskulárního a dýchacího systému.

3. Jak se Jitrocelový čaj používá.

  1. Použití vnitřně:
  2. Dávkování: Doporučená dávka je pro děti od 3 do 9 let 1 nálevový sáček 2x denně, pro děti od 10 let, dospívající a dospělé 1 nálevový sáček 3x denně.
  3. Způsob podání: 1 – 2 nálevové sáčky se přelijí 0,25 l vroucí vody a nechají se 5 minut vyluhovat v přikryté nádobě.

Jak dlouho se muze uzivat Jitrocelovy sirup

Dávkování: Dospělí a děti od 12 let 10-15 ml 3x denně. Děti od 3 do 12 let 2-3x denně 10 ml. Doporučujeme používat alespoň 12 týdnů.Z jitrocele používáme listy, a to buď čerstvé zevně, nebo na čaj (na ten můžeme využít i usušenou bylinku). Nenechte si sílu jitrocele ujít ani v kuchyni. Zevní použití: obklad vytvoříme z čerstvých listů rozemnutím, rozmačkáním nebo i rozmixováním na kaši.Sirup je určen jako podpůrná léčba při nemocech z nachlazení, kašli a zánětu průdušek a zahlenění dýchacích cest.

Řepík bývá i součástí čajových směsí určených např. na zdravé zažívání, močové cesty, imunitní systém nebo podporu správné funkce dýchacího systému. Řepíkový nálev lze samostatně nebo se šalvějí využít ve formě kloktadla. Postačí 1 lžíce řepíku nebo směsi bylin zalít šálkem vroucí vody a nechat 10 minut vyluhovat.

Jak často pít Řepík : Příprava nálevu pro vnitřní použití: 1 čajová lžička se zalije 250 ml vařící vody, nechá se 15 minut vyluhovat v uzavřené nádobě a poté se scedí. Nálev se připravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. Řepíkový čaj se pije teplý, 2 – 3 krát denně.

Na co se používá Kopřivová mast : Regenerační a hojivá kopřivová mast se používá na zjemnění a obnovení pružností kůže, zejména na bolestí kloubů artrózu, revmatizmus, bolení svalů, dna, zlomeniny,… ( nezanechává mastnotu na pokožce a krásně se vstřebává ) !!

Na co je dobrá řepíková mast

Řepíková mast je vhodným doplňkem pro výživu a ochranu pokožky se sklonem k tvorbě opruzenin. Hodí se též k výživě a ochraně pokožky v okolí konečníku, při jeho podráždění a sklonu k tvorbě hemeroidů a prasklin. Jak aplikovat: Řepíkovou mastí promazávejte pokožku 1-3x denně.

Povzbuzuje chuť k jídlu, posiluje trávicí trakt, při kataru průdušek uvolňuje hleny. Lze ho použít i při nechutenství, žaludeční slabosti, při onemocnění jater a žlučníku. Zevně v koupeli na špatně se hojící a hnisavé rány. Chladný nálev se může použít na pálení žáhy, zažívací potíže a proti střevním červům.Na správnou funkci dýchacích cest příznivě působí např. směs divizny, lípy a černého bezu. Kromě výše zmíněných bylinek můžete užívat samostatně nebo jako směs také mateřídoušku, sléz, majoránku, anýz, mátu a řepík. Kašel můžete také zmírnit odvarem z heřmánku nebo islandského lišejníku a levandule.

Jak správně louhovat čaj : První nálev zeleného čaje stačí louhovat jen 30-60 vteřin, s dalšími nálevy se prodlužuje dobu louhování a zvyšuje i teplota vody. Černý čaj se může louhovat po dobu 3-5 minut. Bylinné a ovocné čaje je pak možné podle druhu louhovat klidně pět až deset minut. V případě louhování to však platí i obráceně.