Antwort Na co je dobrá černucha setá? Weitere Antworten – Co léčí černucha

Na co je dobrá černucha setá?
Černucha výrazně pomáhá koním při letní vyrážce, alergiích a ekzémech. Vyvažuje hyperaktivní imunitní systém, což přináší úlevu těm, kteří mají problémy s dýcháním, kašlem či astmatem. Uklidňuje zažívání, a tak léčí plynatost, průjem i zácpu.Výhodou oleje z černého kmínu je, že se snadno přidává do jídel a salátů a lze ho konzumovat i samostatně jako doplněk stravy. Co se týče dávkování, doporučuje se užívat 1-2 čajové lžičky oleje z černého kmínu denně, což odpovídá asi 5-10 ml.Černucha setá (Nigella sativa) neboli lidově řečeno černý kmín je jednoletá bylina z čeledi pryskyřníkovité, která dorůstá do výšky 60 cm. Vyznačuje se typickými modrými květy, které kvetou od června do září. Z jejích semen se lisuje olej žluté barvy a příjemně kořeněné chuti.

Co je černuška : Černuška setá, známá také jako Kmín černá (latinsky Nigella Sativa), je jednoletá rostlina s přímým a rozvětveným stonkem. Dorůstá výšky sedmdesát centimetrů a je známá jemnými a namodralými květy. V lidovém léčitelství se využívají její černá semena. Rostlina pochází ze Středomoří a Orientu.

Jak dlouho užívat olej z černého kmínu

Také byl např. při užívání oleje z černého kmínu 2 x denně za 4 týdny zjištěn nárůst T- buněk ( T- buňky zvyšují schopnost imunitního systému) o více než 70%. Velmi úspěšně pomáhá při léčbě autoimunitní nemoci jako je revmatoidní artritida, lupus, celiakie a Crohnova choroba.

Jak se používá černý kmín : Přisypat jej můžete k luštěninám, masu i rybám nebo do polévek. Dochutit s černým kmínem můžete také dresinky, zálivky i omáčky. A pokud rádi nakládáte zeleninu, tak i tam můžete černuchu využít. Vynikající je kombinace černého kmínu se saturejkou, novým kořením, koriandrem i tymiánem.

Kdy a jak olej použít Olejíček můžete použít na noc i na den, klidně pod make-up. Použít ho můžete samostatně, místo krému nebo přidat pár kapek přímo do krému. Velmi vhodné je vrstvení – sérum, olej, krém, to oceníte v zimě a v chladném počasí.

Pokud máte suchou pleť, je vhodné olej zařadit do ranní i večerní rutiny. Pokud je ale vaše pleť spíše smíšená nebo suchá, bohatě stačí olej použít jen jednou denně, a to ideálně večer. Přes noc pleť produkuje menší množství kožního mazu, odpočívá a regeneruje se.

Na co se používá kmín

Má vynikající větropudné účinky, podněcuje činnost střev a žaludku, čímž uvolňuje zastavené trávení. Kmínová silice napomáhá vylučování žaludečních šťáv, uvolňuje žaludeční křeče, omezuje hnilobné a kvasné procesy v trávicím traktu. Působí silně dezinfekčně, vyhání střevní parazity.Před použitím je vhodné semena opražit, zvýrazní tak svoji chuť. Černý kmín se doporučuje používat v kombinaci s koriandrem, novým kořením, tymiánem nebo saturejkou. Černuchový olej lisovaný za studena se užívá při péči o suchou, citlivou a podrážděnou pokožku.Kmínová silice napomáhá vylučování žaludečních šťáv, uvolňuje žaludeční křeče, omezuje hnilobné a kvasné procesy v trávicím traktu. Působí silně dezinfekčně, vyhání střevní parazity. Je to mírný prostředek vhodný i pro malé děti, zvlášť proti kašli a kolikám. Ženám pomáhá při menstruačních bolestech a chudokrevnosti.

Dokáže pomoci při nadýmání, upravuje činnost zažívacích orgánů. Podporuje tvorbu mateřského mléka. Kmínový olej má schopnost posílit imunitní systém, což ocení zejména alergici. Studie ukazují, že olej zmírňuje alergické reakce až o 70%.

Jaký olej je nejlepší na pleť : Pokud bojujete s problematickou pletí, měli byste hledat právě olej, který neucpává póry. Mezi nekomedogenní oleje patří například arganový, konopný nebo jojobový olej – ty se hodí pro každý typ pleti. Mezi ty komedogenní se řadí například lněný nebo kokosový olej na pleť.

Jaký je nejlepší olej na pleť : Pro normální pleť

Doporučujeme oleje s mírnou až střední viskozitou jako například Extra bio arganový olej, Bio švestkový olej, Jojobový nebo Malinový olej. Tento typ pleti dokonale rozmazlí i Bio bambucké máslo.

Jak často pít kmínový čaj

Pije se vždy čerstvý, vlažný, podle potřeby až 3x denně.

Obsahují vitaminy A, B, C, E a K, jsou zdrojem minerálů jako je draslík, vápník, hořčík, železo, mangan, selen, zinek a měď, a mají vysoký obsah éterických olejů, flavonoidů, tříslovin a vlákniny. Kmín má hned několik léčivých účinků – antioxidační, dezinfekční, protizánětlivý, spasmolytický a močopudný.Kmínový čaj: čajovou lžičku kmínu krátce povaříme ve čtvrtlitru vody a 15 minut necháme odstát. Scedíme. Pije se vždy čerstvý, vlažný, podle potřeby až 3x denně.

Na co je dobrý čaj z kmínu : Kmínový čaj na podporu trávení, laktace i imunity

Může totiž podpořit tvorbu mateřského mléka a často se také doporučuje jako první pomoc na dětské koliky. Kmínový čaj přispívá k normálnímu trávení, zklidnění rozbouřeného žaludku a také jako prostředek proti nadýmání.