Antwort Na co je dobrá Bříza? Weitere Antworten – Na co je čaj z břízy

Na co je dobrá Bříza?
Teplý odvar z listů a větviček přináší úlevu při ztuhlosti a bolesti svalů. Bříza také pomáhá při osteoporóze, a podporuje funkci jater – proto se v gemmoterapii (tinktury z pupenů) používá pro celkovou očistu organismu. V rámci očisty lze použít i čaj z březového listí, který se doporučuje i po lymfodrenatické masáži.Březová míza je přezdívána „nápojem bohů“, neboť svým složením je unikátní, chutná jemně a lahodně. Podporuje činnost jater, ledvin a střev, tedy zejména funkci trávicího a vylučovacího traktu. Březové míze se přisuzují omlazujícími účinky, detoxikuje a pročišťuje tělo, čímž posiluje odolnost celého organismu.Hlavním pozitivem břízy bělokoré (Betula pendula) pro naše tělo jsou její močopudné účinky, a to bez přílišného dráždění a zátěže ledvin. Proto není divu, že je bříza součástí mnoha čajových urologických směsí. Pomáhá totiž uvolňovat, rozpouštět a vylučovat ledvinové a močové kameny.

Co obsahuje bříza : Obsahuje draslík, sodík, magnezium, železo a další stopové prvky, ale také vitaminy A, B a C, éterické oleje a organické kyseliny. Pročišťuje játra i ledviny, snižuje cholesterol, pomáhá při dně i artritidě a odvádí přebytečnou vodu z těla. V severní Evropě se bříza bělokorá používá při léčbě bradavic.

Proč pít ibiškový čaj

Ibiškový čaj se doporučuje pít na odvodnění těla, správnou funkci trávení a cévního systému, k osvěžení, potlačení únavy a uvolnění svalů. Barva nápojů připravených z ibišku je vínová, s příjemnou silnou vůní a kyselejší chutí. Proto se většinou používá ve směsích, samostatně se podává silněji doslazený.

Jaký čaj při kašli : Na správnou funkci dýchacích cest příznivě působí např. směs divizny, lípy a černého bezu. Kromě výše zmíněných bylinek můžete užívat samostatně nebo jako směs také mateřídoušku, sléz, majoránku, anýz, mátu a řepík. Kašel můžete také zmírnit odvarem z heřmánku nebo islandského lišejníku a levandule.

Nejvhodnější doba pro směr mízy je tehdy, když noci jsou ještě mrazivé, ale denní teploty za slunečných dnů vystupují už vysoko nad nulu. Toto období právě nyní prožíváme. Podle mých zkušeností lze v našich zeměpisných podmínkách začít těžit mízu většinou v první jarní den, ojediněle ještě o několik dnů dříve.

Jarní březová míza je skutečným životabudičem: obsahuje aminokyseliny, antioxidanty, vitamíny (zejména vitamín C) a vysoké množství minerálů (např. hořčík, vápník, železo, zinek, mangan, měď a fosfor). Příjemným bonusem je přírodní cukr (fruktóza).

Kolik pít březové vody

Konzumace mízy

V této době lze vypít 2 – 4 litry čisté mízy denně. Má zvláštní, nenapodobitelně lahodnou a lehce nasládlou chuť. Z nějakého důvodu je možné jí vypít velké množství bez pocitu vysokého zavodnění.Květy jsou uspořádány v jehnědách, zvlášť samčí – převislé, a zvlášť samičí – menší a zpočátku vzpřímené. Plodem je nažka (bříza plodí již v 10–15 letech na volném prostranství, v porostech po 20–30 letech). Plodí téměř každoročně a úroda nažek bývá velmi bohatá.Nejlepší doba pro odběr mízy je od 10:00 do 18:00 hodin. Abyste mohli nápoj odebírat bez poškození stromu, vyvrtejte nebo vyřízněte do kmene malý otvor pod úhlem 35-40 °C. Poté do něj vložte tenkou trubičku (nejlépe kovovou), kterou bude míza vytékat.Na konci postupu otvor utěsněte voskem, pracím mýdlem nebo mechem.

Podporuje vylučování vody z těla, snižuje krevní cukr i cholesterol a napomáhá hubnutí. Karkáde má také výrazný protizánětlivý účinek. Díky vysokému obsahu vitamínu C je skvělou prevencí nemocí z nachlazení. Ibišek má široké spektrum zdraví prospěšných účinků a benefitů.

Jak správně připravit ibiškový čaj : Za tepla: na přípravu nálevu zalijte 1 lžičku 250 ml vroucí vody a nechejte louhovat po dobu 10 minut. Pro nejlepší účinky čaj připravujte vždy čerstvý. Za studena: pro přípravu ledového čaje v hrnci 5 – 7 minut povařte 100g květů v litru vody. Poté přidejte hrst čerstvé máty a nechejte 10 minut louhovat.

Jak odstranit hlen v krku : na podporu odkašlání a ztekucení hlenu se užívají léky ze skupiny expektorancia. Neúčinnější jsou léky s účinnou látkou erdostein (Erdomed) či acetylcystein (ACC). Dále můžete sáhnout po lécích s účinnou látkou ambroxol (Mucosolvan, Ambrobene) či bromhexidin (Bromhexin).

Jak se zbavit kašle babské rady

Devět přírodních léků na kašel: medový sirup, tymián nebo horká sprcha

  1. Medový sirup. Med se v lidové medicíně používá odnepaměti a jeho moc při léčbě kašle, bolesti krku a nachlazení potvrzují i odborníci.
  2. Tymiánový čaj.
  3. Horká sprcha.
  4. Hodně tekutin.
  5. Lékořice.
  6. Zázvorový čaj.
  7. Jitrocelový sirup.
  8. Olejový zábal.


Do kmenu stromu se navrtá zhruba třícentimetrový otvor, kam se šikmo vsune seříznutá trubička. Pod ni se umístí nádoba, do které bude míza odkapávat – sklenice nebo jakákoli jiná nádoba, kterou lze šetrně, ale pevně připevnit ke stromu. Nádobu nezapomeňte přikrýt, aby do ní nenapadaly zbytečně nečistoty a kousky kůry.Z jedné břízy lze denně získat 2-3 litry mízy, a pokud je strom velký, je toto množství dvojnásobné. Důrazně se nedoporučuje odebírat z břízy veškerou mízu, aby nedošlo k poškození rostliny. Důležitá pravidla pro sběr březové mízy: Minimální objem kmene stromu by měl být 25-30 cm.

Jak chutná Březová míza : Nejen, že obsahuje řadu nezbytných minerálů a stopových prvků, ale může pomoci při problémech s celulitidou či dokonce při prevenci rakoviny nebo snížení hladiny cholesterolu v krvi. Chuť březové mízy je nasládlá s dřevitými tóny. Skvěle chutná vychlazená, dá se z ní připravit sirup nebo lázeň pro vlasy.