Antwort Čím zalepit hmoždinku? Weitere Antworten – Jak zadělat díru po hmoždince

Čím zalepit hmoždinku?
Jeden z nejjednodušších postupů je zatmelení nerovností a děr šlehaným tmelem. Používá se především u děr po hmoždinkách a drobných prasklin. Jeho aplikace je snadná, pomocí stěrky tmel promíchejte a drobné množství naneste na vadu, kterou potřebujete zakrýt. Aplikujte tolik tmelu, aby byla díra celá vyplněná.Pokud je otvor příliš velký a hmoždinka nedrží, musíte vpravit vyplňovací hmotu – třeba montážní lepidlo, sádrový nebo syntetický tmel, plastelínu na bázi epoxidové pryskyřice nebo speciální opravné rouno.Podrobnější popis

Průměr Průměr šroubu Beton B 15
8 mm M6 0,3 kN
10 mm M8 0,54 kN
14 mm M10 0,66 kN
16 mm M12 1,06 kN

Jaký vrut do hmoždinky 6 : Ke hmoždince musíte pořídit samozřejmě i vhodné vruty nebo háčky odpovídajícího průměru a délky. Ta by měla odpovídat minimálně součtu délky hmoždinky a jejímu průměru. Například ke hmoždinkám o průměru 6 mm a délce 30 mm použijte vrut dlouhý alespoň 36 mm.

Jak zasít díru aby nebyla vidět

skrytý steh – hidden stitch

  1. Nit provlékneme nejprve tak aby uzlík zůstal uvnitř polštářku.
  2. Poté začneme šít, tak že látku propichujeme v místě ohybu (tam kde by se měli látky z jednotlivých stran dotýkat.
  3. Když potom steh utáhneme můžete vidět jak steh není vidět.
  4. Takto zašijeme celý otvor.

Čím ucpat díru ve zdi : Pro opravu použijte vápenocementovou maltu (jádrová omítka). Díru s ní jednoduše zaházejte, lžící strhněte drážku a nechte zaschnout (2-3 dny). Pokud povrch popraská, zdrsněte jej a finišujte pomocí stěrky (velmi jemná malta – fajnová omítka).

Zpevňování zdiva a svahů

V oblasti pozemního stavitelství je zpevnění nedílnou součástí sanací a rekonstrukcí objektů. K trvalé nebo definitivní sanaci se používají metody zatmelení, injektování, stehování, oplášťování a torketování, stažení ocelovými táhly nebo předpjatými lany či pomocí prutů z vysokopevnostní oceli.

Chemická malta se používá do plných i děrovaných cihel, betonu, pórobetonu (ytongu apod.) nebo přírodního kamene. V narušeném, rozdroleném zdivu může být dokonce jediným řešením, protože je bezpečnější než klasická hmoždinka.

Kolik udrží 8 hmoždinka

Pomohou nám kotevní desky, které roznesou zatížení na 2 – 8 hmoždinek. S takovou pomocí umíme upevnit 100 – 120 kg, pokud zatížení rozložíme na dvě cihly hurdis. Samozřejmě musíme také dbát na to, abychom se při vrtání vyhnuli ocelovým nosníkům.Délka hmoždinky je 35 mm. Maximální dovolené zatížení: beton 50 kg, YTONG 20 kg, dutá cihla 20 kg.Průměr vrutu by měl činit minimálně polovinu průměru hmoždinky. Výrobci univerzálních hmoždinek například doporučují pro hmoždinku 8 mm použít vrut o průměru 4,5 až 6 mm.

Odstřihnutí provádějte s citem, aby se díra ještě více nezvětšila. Pokud chcete předejít opětovnému párání již zalátané díry, díru na ponožce nejdříve obšijte, čímž ji zpevníte. Při samotném štupování postupujte pečlivě. Nejdříve ponožku látejte z jedné strany na druhou předním stehem.

Jak zasít díru v rozkroku : Opatrně dáme rifle pod stroj a rovným stehem jezdíme dopředu, dozadu, dopředu, dozadu a pořád dokola, švy těsně vedle sebe, dokud není díra zašitá. Pozor! Je důležité šít po osnově, tzn. souběžně se svislými nitěmi.

Co použít místo sádry : Kromě sádry můžete na vyrovnání nerovností a vyhlazení zdí použít speciální tmely. Jedná se o práškové vnitřní vyrovnávací hmoty s rychlým tuhnutím. Aplikace je pomocí pistole ještě jednodušší než v případě rozmíchávání sádry. Povrch vyrovnáte špachtlí stejným způsobem jako se sádrou.

Jak zpevnit roh domů

Hodně trpí i rohy zdí okolo dveří a zúžených průchodů. Braňte se instalací profilu pod omítkou a případně i ozdobné venkovní hrany. Nejdříve seškrábněte omítku a nerovnosti, tím také povrch zdrsníte. Na hranu pak špachtličkou naneste rovnoměrně po celé délce hrany, od země až ke stropu, rychletvrdnoucí lepící tmel.

Mohou vám pomoci tmely

Kromě sádry můžete na vyrovnání nerovností a vyhlazení zdí použít speciální tmely. Jedná se o práškové vnitřní vyrovnávací hmoty s rychlým tuhnutím. Aplikace je pomocí pistole ještě jednodušší než v případě rozmíchávání sádry. Povrch vyrovnáte špachtlí stejným způsobem jako se sádrou.Do betonu nebo panelu se ideálně hodí následující typy upevnění: Hmoždinka typu A na beton, lícové betonové dílce. Hmoždinka typu B vhodná pro tvárnice z lehčeného betonu, plné cihly a vápenopískové tvárnice. Hmoždinka typu D pro mezerovitý lehčený beton.

Kdy použít chemickou kotvu : Chemickou maltu použijete při montáži výztuže, ocelové konstrukce, dřevěné konstrukce, fasády, fasádního lešení, zábradlí, vysoké regály, stroje, schodiště, žebříky, kabelové lávky, přístřešky, markýzy, zábradlí, konzoly, pergoly, atd.