Antwort Čím vypláchnout chladicí okruh? Weitere Antworten – Jak propláchnout chladící okruh

Čím vypláchnout chladicí okruh?
Použití proplachu chladící soustavy:

Vypněte motor a nechejte zchladnout (nevypouštějte kapalinu dokud je motor zahřátý!). Poté chladící kapalinu vypusťte a systém propláchněte čistou vodou. Po propláchnutí nalijte novou chladící kapalinu. Proplach chladící soustavy nepoškozuje hadice ani těsnění.Zkusil bych naplnit chladící systém cca 5-ti procentním roztokem hydroxidu sodného (třeba prací sodou), pokud možno teplého, projet auto cca 10 až 15 km, pak vypustit po rozpojení spojů nejnižších hadic. Propláchnout teplou vodou a podle výsledku třeba i zopakovat.K2 Prostředek nejvyšší jakosti na propláchnutí silně znečistěných a přehřívajících se chladičů. V průběhu 15 minut odstraňuje rez, vodní kámen a všechny ostatní usazeniny.

Co dolít chladící kapalinu : Dolijte chladicí kapalinu stejné barvy, jako už vidíte v nádržce. Opatrně dolijte chladicí kapalinu do nádržky tak, aby její hladina nepřesáhla rysku s maximální hladinou. Přelití chladicí kapaliny by mohlo způsobit přetlakování motoru. Po doplnění kapaliny do chladiče pevně uzavřete nádržku a ujistěte se, že těsní.

Jak dolít vodu do chladiče

Nádobku pro dolití chladící kapaliny najdete pod kapotou vašeho vozu. V jeho motorové části najdete obvykle „baňatou” nádobku s barevnou tekutinou, se šroubovacím víkem a měrkou s maximálním a minimálním doporučeným množstvím. Hladina chladící kapaliny by se měla pohybovat nejlépe mezi těmito dvěma ryskami.

Jak odvzdušnit chladící okruh : Odvzdušnění chladícího okruhu

  1. Navažte komunikaci s řídící jednotkou Elektronika motoru (01).
  2. V menu komfortních funkcí zvolte funkci Odvzdušnění chladící soustavy.
  3. Nyní se zobrazí podmínky funkce, které jsou nutné dodržet.
  4. Po splnění všech podmínek sešlápněte brzdový a plynový pedál a držte dokud funkce neudá jinak.

Okruh chlazení naplňte čistou vodou a přilijte připravený roztok kyseliny citrónové v teplé vodě. Spusťte motor a projeďte jen pár kilometrů. V tento moment začne chladicí okruh silně tlakovat a voda chlazení se zakalí, jelikož se začne rozpouštět vodní kámen. S menšími přestávkami projíždějte auto půl dne.

Spusťte motor ve volných otáčkách a počkejte až se zahřeje chladič (riziko opaření) Důkladně protřepte obsah. Vlejte obsah lahvičky do chladiče. Zavřete uzávěr chladiče a udržujte otáčky mezi 2,5 – 3,5 tis/min. přibližně 15 minut, což zabezpečí rovnoměrné rozmíchání směsi a utěsnění netěsností.

Čím nahradit chladící kapalinu

Odpověď možná leckoho překvapí: obyčejnou vodu z kohoutku. Chladicí kapalina se totiž vždycky skládá z glykolu a vody. Ta se odpařuje rychleji, a tak je nevyhnutelné, že jí mírně a plynule ubývá. Voda je tedy prvním podezřelým, když najdete hladinu blízko minima.V případě, že vás na nedostatek chladící kapaliny upozorní kontrolka během jízdy, automobil zastavte hned, co to půjde. Pokud nebudete mít při sobě chladící kapalinu, stačí nádobku nouzově doplnit vodou. Na dojetí to stačit bude. Jestli se vám to ale stane v zimě, dejte si pozor, ať voda v chladícím systému nezamrzne.Nemrznoucí kapalina je obarvená kapalina, kterou nalijete do chladiče (zpravidla spolu s destilovanou vodou), kde pomáhá regulovat teplotu motoru. Klíčovou složkou je etylenglykol, který snižuje teplotu tuhnutí vody a zvyšuje teplotu varu. To pomáhá zabránit zamrznutí, varu nebo odpařování vody v chladiči.

Pokud se na hladině chladicí kapaliny objevily vzduchové bublinky, můžeme s jistotou říct, že je chladicí systém zavzdušněný. Nyní musíme počkat, až se motor zahřeje na 90 °C. Ve vozidlech, která nemají ukazatel teploty motoru, čekáme, až se zapne ventilátor chladiče.

Co se lije do chladici kapaliny : Nemrznoucí kapalina je obarvená kapalina, kterou nalijete do chladiče (zpravidla spolu s destilovanou vodou), kde pomáhá regulovat teplotu motoru. Klíčovou složkou je etylenglykol, který snižuje teplotu tuhnutí vody a zvyšuje teplotu varu. To pomáhá zabránit zamrznutí, varu nebo odpařování vody v chladiči.

Co se stane kdyz pojedu bez chladici kapaliny : Důležité je jedno. S řešením problému neotálejte. Nedostatek chladicí kapaliny v motoru způsobuje jeho přehřátí. Tím riskujete poškození hlavy válců, zkroucení hlavy motoru nebo roztavené písty.

Jak poznat ucpaný chladič

U starších aut může být problémem ucpaný chladič. Velkým průšvihem bývá poškozená hlava válců nebo těsnění pod hlavou, to se projevuje tím, že ubývá kapalina v chladicí soustavě a z výfuku jde šedý nebo bílý kouř. „Pokud nám bude z nádobky kapalina ubývat, je to většinou známka toho, že něco není v pořádku.

Výsledky jsou překvapivé. Především to, že po standardním vypuštění oleje po odšroubování zátky auto ujelo 100 km bez jakýchkoli příznaků závady motoru.Pokud by to tlakovalo do vody, tak je to vidět zespodu pod vyrovnávací nádobkou, tamtudy je vyveden přepad od víčka ven, poznáš to krásně, když hned po zastavení, když je systém pod tlakem, povolíš trošku to víčko, až uslyšíš únik tlaku a zespodu ti uystříkne trošku vody, to je to místo vyůstění přepadu.

Jak dlouho můžu jezdit bez vymeny oleje : Jaký je ideální interval pro výměnu oleje Ačkoli se v servisních knížkách dočtete něco jiného, doporučení od mechaniků je – olej měňte po zhruba 15 tisících najetých kilometrech. Sváteční řidiči, kteří takovou vzdálenost v průběhu roku ani nenajezdí, by olej měli měnit alespoň jednou za 12 až 18 měsíců.