Antwort Čím Vyčistiť prach? Weitere Antworten – Čím nejlépe utírat prach

Čím Vyčistiť prach?
„Nám se nejlépe osvědčila důkladně vyždímaná švédská utěrka, navlhčená v emulzi s čisticím prostředkem,“ radí Irena Snížková z úklidové firmy Polygon. Často prý dokonce sáhnou po obyčejné houbové utěrce, která na povrchu nezanechává vlákna.Pravidelně větrejte a pořiďte si dobře těsnící okna

Ovšem pozor. Pokud bydlíte na místě, kde je prašnost vysoká, větrejte vždy krátce a ideálně po dešti, kdy je vzduch venku nejčistší. Pokud chcete, aby se k vám dostávalo co nejméně prachu, je vhodné mít kvalitní okna, která dobře těsní a pustí ho dovnitř minimum.Při odstraňování prachu z nábytku si pomozte buď utěrkou z mikrovlákna, která je antistatická, nebo vlhkým hadříkem, který snadněji naváže prachové částice, a tak vás zbaví nečistot až o 90 % účinněji.

Jak se rychle zbavit prachu : Jak se zbavit prachu doma

Pomůže pravidelný úklid. Pokud máte doma koberce, minimálně jednou týdně je vysávejte. Nejlépe s vysavačem s HEPA filtrem, který prach zachytí a již dále nerozfouká po místnosti. Jednou týdně také měňte povlečení, protože nejvíce prachu je uloženo právě v posteli a lůžkovinách.

Proč utírat prach

Prach je složeninou mnoha částic, jsou v něm přítomny roztoči a jejich výkaly, bakterie a viry, plísně či odumřelé zbytky kožních buněk, samozřejmě může obsahovat různé zbytky potravin a vlasy (tedy zejména prach v koberci či na podlaze) a mnoho dalších nečistot.

Jak často by se měl utírat prach : Pokud chcete udržet svůj domov bez prachu, je důležité utírat prach pravidelně. Ideální je věnovat se této činnosti alespoň jednou týdně.

Čistěte pravidelně klávesnici počítače, monitor a obrazovku televize, stejně jako povrch všech elektrospotřebičů. Omezte textilie v bytě – pokud se jich nevzdáte, pravidelně je vysávejte nebo perte. Kusové koberce často vyklepávejte, ideálně vyperte nebo dejte vyčistit. Volte nábytek s uzavřenými policemi.

Částice domácího prachu jsou vytvářeny především domácími obyvateli odpadáváním kožních buněk; část domácího prachu pochází z atmosférického prachu zvenčí. Pozorování prachových částic v přímém slunečním světle může odhalit tvar háčku. Většina prachových částeček v našich domácnostech pochází z mrtvé kůže.

Jak se zbavit prachu na oblečení

Nejjednodušší je prádlo vyprat třeba ve dvou lahvích octa (tedy do pračky nalejte dvě lahve a pusťte prací cyklus bez předpírky- minimálně na 60 stupňů, čistou bavlnu pak vyvařte.) Teprve pak ho vyperte v prášku.Zásady správného utírání prachu

  1. Používejte větší vlhký hadřík, během utírání prachu jej namáčejte nebo překládejte.
  2. Postupujte shora dolů.
  3. Pokud používáte čistící prostředek, stříkejte jej na utěrku, a ne na nábytek.
  4. Po nábytku veďte tahy vodorovně, nedělejte krouživé pohyby.

Osvědčený postup je jen jeden. Nejdříve utřeme prach z nábytku a až poté můžeme vyluxovat podlahu. Děláme to jednoduše proto, abychom potom utřený prach, který padá přirozeně dolů, nemuseli znovu z jednou už vysáté země znovu uklízet. Prach nejlépe odstráníme mokrým hadříkem.

Pokud použijete příliš málo pracího prostředku, může to způsobit nedostatek aktivních přísad, které by bojovaly s tvrdostí vody, která tak může ovlivnit měkkost vláken. Také to může vést k obecně špatným výsledkům praní.

Čím vyčistit textil : Mezi nejefektivnější pomocníky patří citronová šťáva, ocet, sůl, jedlá soda, aceton a také žlučové mýdlo. Právě žlučové mýdlo je univerzálním čističem, který vám pomůže v každé situaci. Pokud si ale opravdu nejste jisti, jak skvrnu odstranit, svěřte raději oblečení do rukou odborníků.

Jak sehnat uklízečku : Na Hlídačky.cz najdete uklízecí hlídačku, která se postará o úklid vaší domácnosti. Ve větších městech jsou již zaregistrovány stovky paní na úklid. Můžete rovnou přejít na úklid Praha nebo úklid Brno nebo zadejte vaše město do vyhledávacího políčka výše.

Jak často se má uklízet

Odpověď na otázku, jak často je třeba domov uklízet, je skutečně individuální: záleží na typu a intenzitě znečištění. Pro udržení čistoty by se mělo něco provádět každý den, jiným postačí jednou za měsíc.

Denně

  • Kuchyně: mytí nádobí a čištění povrchů Po každém jídle je třeba umýt nádobí.
  • Koupelna: osobní hygiena.
  • Ložnice a šatník: všechny věci na svém místě
  • Zbavte se prachu.
  • Čištění podlah.
  • Ložnice: výměna ložního prádla.
  • Kuchyně: kontrola potravin.
  • Koupelna: od praní prádla po čištění povrchů

Vysávání či vytírání podlah jako takových doporučují experti jednou týdně. „Přejet“ rovnou můžete i potahy na křeslech nebo gauči.

Co dělat aby ručníky po vyprání nebyly tvrdé : Tvrdost ručníků může způsobovat i tvrdá voda. Pokud už máte ručníky zatvrdlé, namočte je přes noc v teplém 30% roztoku kyseliny citronové a pak vyperte obvyklým způsobem. Jako prevenci proti vodnímu kameni do praní přidávejte jedlou sodu a místo aviváže ocet. Soda navíc pomáhá udržet bělost prádla.