Antwort Čím se živí trnucha? Weitere Antworten – Jaký je rozdíl mezi rejnokem a Trnuchou

Čím se živí trnucha?
Trnuchy jsou zvláštní podskupinou rejnoků, kteří mají u kořene ocasu osten napojený na jedovou žlázu. Právě tomuto „trnu“ vděčí za své jméno. Jed užívají na obranu před nepřáteli a v krajním případě jím jsou schopny zabít člověka.Trnuchy nejsou považovány za agresivní a smrtelné útoky na člověka jsou mimořádně vzácné. Jejich jed způsobuje bolesti, může měnit tepovou frekvenci a ovlivnit dýchání. V roce 2006, při filmování podmořské fauny u břehů Austrálie, zabil australského dokumentaristu Steva Irwina rejnok, který ho bodl přímo do srdce.Rejnoci se živí kraby, krevetami, malými rybami, škeblemi a jedí dokonce i různé druhy korýšů.

Jak žijí rejnoci : Většina rejnoků žije na mořském dně, existují ale i sladkovodní druhy. Žijí v pobřežních vodách po celém světě, některé druhy jsou hlubinné, manty žijí na otevřeném moři. Trnuchy, které mají na kořeni ocasu tvrdý trn (v ohrožení jím mohou způsobit nepříjemné zranění, nebo zabít), sladkovodní žijí v povodí Amazonky.

Jak vypadá trnucha

Tělo má oválný tvar s široce zaoblenými vnějšími rohy. Je tvořeno oválným diskem, který je veliký od 25 až po 95 cm a je zakončené dlouhým ocasem s jedním středně dlouhým jedovým ostnem. V případě ohrožení je trnucha schopna zabodnout osten do oběti, vypustit jed a následně část ostnu v oběti zanechat.

Co to je trnucha : Trnuchy jsou zvláštní podskupinou rejnoků, kteří mají u kořene ocasu osten napojený na jedovou žlázu. Právě tomuto „trnu“ vděčí za své jméno. Jed užívají na obranu před nepřáteli a v krajním případě jím jsou schopny zabít člověka.

Trnucha obecná (Dasyatis pastinaca) je druh rejnoka, žijící ve Středozemním moři, Černém moři a ve východní části Atlantiku od Skandinávie po Kanárské ostrovy.

Specialisté na podmořský svět potvrdili, že rejnok může způsobit fatální zranění. Osten dosahuje dálky až dvacet centimetrů a způsobuje zranění jako nůž nebo bajonet. Navíc je jedovatý. Rejnoci jsou obvykle poklidní, ale pokud se vyplaší, hrozí smrtelné nebezpečí.

Jak dlouho žije rejnok

Z 20 rejnoků druhu maran indický (jinak také siba ománská) je 18 samiček a 2 samci. Jednoho z nich návštěvníci snadno poznají podle bílé tečky mezi očima. Jsou staří tři roky a v průměru mají 60 až 80 centimetrů. Ve volné přírodě se dožívají několika desítek let a dorůstají až 130 centimetrů.Dýchají žábrami. Mají vyvinuté čelisti. Všichni zástupci paryb jsou predátory a pro člověka jsou velmi nebezpeční. Mezi paryby se řadí mihule, žraloci a rejnoci.Zajímavý druh Alocasie s listy, které připomínají Rejnoka, podle něho je také její přezdívka Stingray.

Steve Irwin
Úmrtí 4. září 2006 (ve věku 44 let) Batt Reef
Příčina úmrtí vykrvácení
Místo pohřbení Australia Zoo
Povolání scenárista, televizní moderátor, novinář, herec, ochránce životního prostředí, podnikatel, objevitel a herpetolog

Kolik voltu má rejnok : V přední části trupu má párový orgán ve kterém vzniká elektrické napětí 220 V vyvedené do prsních ploutví. Aktivní je hlavně v noci a za soumraku, ve dne leží částečně zahrabán u dna, nezakryty zůstávají jen oči a dýchací otvory.

Jak je rejnok nebezpecny : Pro dospělého člověka tento druh, který dorůstá délka 80 až 90 centimetrů, není nebezpečný. Dětem či lidem s nižší imunitou může však způsobit díky ocasu, na kterém má jedové ostny, vážnější neurologické komplikace. V ojedinělých případech může kontakt skončit smrtí.

Jak nebezpečný je rejnok

Specialisté na podmořský svět potvrdili, že rejnok může způsobit fatální zranění. Osten dosahuje dálky až dvacet centimetrů a způsobuje zranění jako nůž nebo bajonet. Navíc je jedovatý. Rejnoci jsou obvykle poklidní, ale pokud se vyplaší, hrozí smrtelné nebezpečí.