Antwort Čím se živí krajta? Weitere Antworten – Čím se živí krajty

Čím se živí krajta?
Potrava. Drobní obratlovci (menší hlodavci – myši, rejsci, pískomilové, mladí potkani…, někdy i ptáci). Mláďata krajt žerou myšata a jiné mladé hlodavce, kteří jsou krátce po osrstění a sotva začali chodit. Dospělou krajtu v zajetí krmíme 1x za 1 – 3 týdny, mláďata po 10 dnech.Krmení: Dospělou krajtu královskou je ideální krmit jednou měsíčně. Pro optimální výživu vyberte vhodně velkou myš, potkana nebo mastomyš. Je důležité, aby velikost krmeného hlodavce nebyla větší než největší část těla hada.Krajta není živočich na světlo náchylný. Nepotřebuje žádné speciální spektrum, ani žádnou speciální žárovku Někteří prodejci z jistých důvodů můžou tvrdit opak.

Jak se starat o krajtu : Krajty královské nejsou náročné na přesné udržování vlhkosti v teráriu. Průměrná vlhkost v prostředí bytu se pohybuje asi v rozmezí 35 – 45% Vlhkost v teráriu by neměla klesnout pod 50%, ale optimální vlhkost pro chov krajty královské je asi 55 – 60%. V každém teráriu by měl být teploměr a také vlhkoměr.

Kdy krmit hada

Jak často krmit

Větší a dospělí hadi se krmí jednou za dva týdny. Není výjimkou, pokud had nežere 4 – 6 týdnů. Pokud netrpí nemocí, vnitřními parazity, nevykazuje apatické chování nebo viditelně nehubne, je s hadem všechno v pořádku a pouze nemá hlad.

Co dělat když had nechce jíst : Pokud potravu i nadále odmítají, přemístím je do terária jiné velikosti (obvykle budou fungovat větší i menší terária). U mě to funguje extrémně dobře. Znamená to, že had se může přestěhovat na jiné místo 5 týdnů po sobě i více, než začne znovu žrát. Je to dost pracné, ale ty výsledky za to stojí.

Python regius

Velikost: délka těla 90–130 cm, výjimečně až 180 cm
Výskyt: západní a střední Afrika od Senegalu po Súdán a Ugandu
Potrava: drobní savci, výjimečně i ptáci
Způsob života: žije samotářsky
Délka života: až 20–25 let, v lidské péči až 40 let


Je důležité brát Vašeho hada často do rukou a pomalu jej ochočovat, toto ochočení v něm utvrzovat a po celou dobu jej mít pod dozorem. Ačkoli krajty královské jsou velmi kladná zvířata a nekoušou, neberou-li se do rukou, budou častěji vykazovat tzv. „ball trick“ (stočení se do koule) a zůstanou relativně bez zájmu.

Co vše potřebuje had

Nesmí chybět miska na vodu, aby se had mohl kdykoliv napít. Důležitý je úkryt, aby se zvíře cítilo bezpečně. Dále pak vhodný substrát a zdroj tepla, které hadi pocházející z tropů potřebují. Můžete použít žárovku nebo topný kámen.Velmi rychle rostou a v jednom roce mohou dosáhnout až 2 metrů. Postupně se růst zvolňuje, ale nezastavuje se ani v dospělosti.Nabízejí se dvě možnosti: chvilku počkat a zkusit hadovi nabídnout myš později, nebo vytvořit provizorní ubikaci pro nečekaného hosta. I když by se čekalo týden, než had projeví o krmení zájem, chovatel by měl mít na paměti, že i myš se musí nažrat.

Spokojí se s vyhřátým teráriem, vodou a jednou myší týdně. Některé stačí krmit i jednou za měsíc, záleží na velikosti hada. Ten bez potravy vydrží i několik měsíců. „Hady krmíme přibližně jednou měsíčně, vyžadují však dostatek vody a tepla.

Jak dlouho had nemusi jíst : Větší a dospělí hadi se krmí jednou za dva týdny. Není výjimkou, pokud had nežere 4 – 6 týdnů. Pokud netrpí nemocí, vnitřními parazity, nevykazuje apatické chování nebo viditelně nehubne, je s hadem všechno v pořádku a pouze nemá hlad. V období svlékání se had nekrmí – tj.

Čím se krmí hadi : Nejvhodnějšími druhy pro chovatele-amatéry jsou hadi, kteří bez problémů přijímají malé savce (myši, potkany a králíky), ptáky (kuřata, brojlery) nebo ryby. Hady musíme krmit živou potravou, kterou nejedovaté druhy obvykle usmrtí udušením.

Co dělá krajta

Většinu času tráví ve vhodné podzemní noře, kde také estivuje a samice zde klade a hlídá vajíčka. Nejaktivnější je za úsvitu a soumraku. Typické je chování těchto krajt v případě nebezpečí, kdy se stočí do pevné koule s hlavou ukrytou v záhybech těla.

Hada uchopím do pravé ruky, palcem a prostředníkem uchopím hada za hlavou a ukazováčkem přidržuji hlavičku, prsteníčkem a malíčkem držím tělo hada, aby nevytvářel smyčku a měl cca 10 cm za hlavou tělo rovné. Namočím živé holátko do vlažné vody, hadovy otevřu tlamu a vložím do ní hole.Hadi jsou, jak je snad všeobecně známo, výhradně masožravci. V přírodě se živí drobnými či většími obratlovci, ptáky, obojživelníky, hmyzem, kraby, plži, rybami, jejich jikrami, vejci.

Jak dlouho svítit hadovi : Had potřebuje mít v teráriu zdroj tepla a světla. Žárovku nebo nějakou speciální lampu. Ta musí svítit 12 hodin denně.