Antwort Čím natřít starou lavičku? Weitere Antworten – Jak natřít starou lavičku

Čím natřít starou lavičku?
Před nátěrem je nutné kov i dřevo ošetřit

Obroušené kovové prvky je nutné natřít nejprve odrezovačem, který zakonzervuje kov a zabrání přístupu kyslíku a vody, aby se neobjevila rez. Následně už můžeme nanést dva základní syntetické nebo vodou ředitelné antikorozní nátěry.Na běžné dřevěné výrobky jako jsou třeba lavice nebo židle a stoly můžeme použít krycí barvy ředitelné vodou nebo lazury. Lazury zvýrazní strukturu, takže se používají především na kvalitní dřevo, např. u zahradních domků. Krycí barvy, jak už název napovídá, překryjí celý povrch.Nejlepší postup při natírání lakovaného nábytku je kompletní odstranění lakovaného povlaku, přebroušení povrchu smirkovým papírem, příprava pomocí podkladového nátěru a až poté finální nátěr a vrchní lak. Získáte tak dlouhodobou výdrž nového nátěru.

Jak renovovat lavičku : Pokud má lavička části i z jiného materiálu, v našem případě z kovu, a jde-li to, lavičku rozeberte. Kovové části očistěte, obruste a znovu natřete. Také z povrchu dřeva odstraňte nečistoty. Pokud je však dřevo i plesnivé, plíseň neodstraňujte hadrem, kartáčem ani jinak mechanicky.

Čím natřít vnitřní palubky

Čím natřít vnitřní dveře, stěny a palubky

  • Mořit mořidlem a lakovat lakem, nebo jen lakovat.
  • Olejovat olejem nebo olejem s voskem.
  • Voskovat tekutým voskem na bázi organických rozpouštědel nebo na bázi vody anebo natřít pastovým voskem.
  • Lakovat lakovou lazurouL17 AQUA Combi CLOU.

Čím natřít starou skříň : Pokud se rozhodnete si je sami natřít, můžete použít bezbarvý interiérový lak Balakryl Sportakryl v lesklém nebo matovém provedení. Chcete-li změnit barevný odstín nebo má-li upravovaná plocha menší barevné rozdíly v přírodním zabarvení dřeviny, je vhodnější nábytek natřít silnovrstvou lazurou Balakryl Telux.

Pro měkké dřevo se hodí lazura

Pro ochranu měkkého dřeva, jako je jedle, smrk, borovice nebo lípa, jsou nejvhodnější lazury. Jsou silně pigmentované, transparentní a zvýrazňují přirozenou kresbu dřeva.

Lněnou fermež (stáří na kvalitě neubírá) před použitím nařeďte cca 30% lakovým benzinem (t.j. ředidlo S6006) aby se lépe vsákla, dva nátěry nejsou vhodné, vše se musí vsáknout. Po zaschnutí můžete pro nalakování použít syntetické laky jako jsou S1020 Lazurol venkovní pochozí nebo S1002 Lazurol lak univerzální a pod.

Jak renovovat lakovaný nábytek

Pokud je nábytek lakovaný, musíme nátěr odstranit. A to buď broušením a nebo opálením. Broušení je vhodné na hladké a jednoduché tvary. Brusku používáme na hrubé broušení, konečné úpravy děláme skelným papírem.Lak vždy nanášejte nejméně ve dvou vrstvách s tím, že před poslední vrstvou dřevo ještě znovu osmirkujte velmi jemným brusným papírem. Docílíte tak toho, že povrch bude dokonale hladký a poslední vrstva nátěru lépe přilne.Zbavte dřevo nečistot a odstraňte starý odlupující se nátěr, především pak silnovrstvé lazury, které se mohou odlupovat i v několika vrstvách. Použít můžete brusný papír, brusku, horkovzdušnou pistoli nebo chemické odstraňovače starých nátěrů. V případě, že jste starý nátěr beze zbytku odstranili, použijte impregnaci.

Nejjednodušší je kombinace chemického narušení nátěru a následného odstranění špachtlí. Nátěr je také možné narušit působením tepla a následně ho seškrábnout špachtlí. Poněkud pracnější je mechanické odstranění nátěru brusným papírem nebo ostrou cidlinou, což je truhlářská škrabka.

Čím natřít staré palubky : Na bílé dřevěné palubky je vhodná bílá lazura na palubky. Barvy lze doplnit další péčí a výživou dřeva. K tomu jsou vhodné lazury či voskové oleje. Nátěr je možné ještě ochránit průhledným lakem, vosk nebo impregnace brání odírání a vlhkosti.

Jak natřít staré palubky : jestliže podklad není sklovitý a je tam delší dobu, pak můžete použít barvu přes lak. Ve většině případů se po nějaké době nasaje do dřeva a může se v pohodě přetřít. Jestliže je podklad sklovitý, bude to chtít lehce zbrousit. Jestliže byste chtěla jen lehce změnit odstín, pak použijte lazuru v šedém odstínu.

Jak obnovit starou skrin

Pusťte se do renovace staré skříně

  1. Zhodnoťte stav staré skříně nebo komody.
  2. Pokud to jde, skříň rozeberte.
  3. Odstraňte starý nátěr.
  4. Praskliny, kazy i rýhy vyplňte tmelem.
  5. Panty opravte nebo vyměňte za nové
  6. Na jednotlivé díly skříně naneste novou vrstvu laku či barvy.
  7. Zaměřte se na detaily.


Starý nábytek totiž patří především do sběrného dvora, případně mnohé obce pořádají svoz velkoobjemového odpadu, kam lze starý nábytek přivézt. Ve sběrném dvoře se nábytek ekologicky likviduje a využívá se třeba i k výrobě nových materiálů na bázi dřeva, odváží se do spaloven a podobně.Čím natřít štípaný šindel Klasický smrkový, či jedlový šindel je vhodné (řekl bych raději „nutné“) impregnovat biocidním prostředkem proti dřevokazným a dřevo zbarvujícím houbám, plísním a dřevokaznému hmyzu. Velmi vhodný, pro tento účel, je přípravek DERON PLUS 2.

Čím napustit dřevo proti vodě : Pokud potřebujete ošetřit materiál získávaný z tvrdých dřevin, jako je buk, dub, javor či ořech, je ideální volbou vosk či olej. Ty odpuzují vodu a také navyšují schopnost dřeva odolávat mechanickým vlivům. Zatímco vosk ošetřuje dřevo povrchově, olej se do něj vsakuje, a tak je vhodný i tam, kde na dřevě voda ulpívá.