Antwort Čím krmit sumečka? Weitere Antworten – Čím krmit sumce

Čím krmit sumečka?
Plankton: Larvy sumce afrického se často krmení živým planktonem, jako jsou infuzoriální organismy, rotifery nebo mikroskopické řasy. Tyto drobné organismy poskytují vhodnou výživu pro malé ryby.Sumeček africký je teplomilná ryba, potřebuje 26 – 29°C teplou vodu. Clariase můžeme chovat ve velice zahuštěné obsádce. Odborné literatury uvádějí 350 – 400 kg sumečka afrického na 1 kubík vody, podle našich zkušeností doporučujeme maximálně 200 kg ryb na 1 kubík a při kvalitní filtraci až do 300 kg sumečků.Sumeček průsvitný je velice zajímavá ryba, protože tělo je průsvitné. Musí se chovat ve skupině nejméně 8 jedinců, jinak je plachý a nebude se v akváriu cítit dobře. Hejno se pohybuje výhradně pohromadě a často plave ve středu akvária v proudu. V noci vyhledávají spíše klidné místo bez proudu.

Jak často krmit skaláry : Ideální je tedy ideální krmit je 2× denně, aby ještě vyrostly. Dospělé rybky stačí krmit 1× denně. Vzhledem k tomu, že akvarijní rybky jsou studenokrevní živočichové a s rostoucí teplotou se zrychluje jejich metabolismus, pokud v horkých letních dnech vzroste teplota v akváriu, zvyšte frekvenci krmení na 2× za den.

Jak přilákat sumce

Občas některý jedinec reaguje tak agresivně, že vystoupá ode dna až pod hladinu a narazí zespodu do lodi. Při lovu s vábničkou, osobně, používám nejčastěji rousnice, ovšem živá ryba je také výborná. Záběr bývá většinou velmi razantní, a proto je dobré mít seřízenou brzdu, obzvlášť nemáte-li vysoce kvalitní prut.

Kdy berou nejvic sumci : Teplotní optimum, při kterém sumci přijímají největší množství potravy, skutečně nastává v letních měsících. Honba za sumčím monstrem je však v tuto dobu komplikována velkým množstvím přirozené potravy a samozřejmě i třením, které nastává za teploty vody 20–22 °C, což u nás může nastat už v květnu, ale také až v srpnu.

V prvním roce života dorůstá 10–18 cm, v pátém roce 55–75 cm, v desátém roce 85–120 cm, v patnáctém roce 120–170 cm, ve dvacátém roce 150–200 cm. Jeho váhové přírůstky činí 1–3 kg ročně.

Sumeček americký je krátkověká ryba, dožívající se 3-6 let.

Jak udělat sumečka afrického

Čerstvé chlazené filety osolte, opepřete a orestujte na másle (GHI) cca 5 min z každé strany. Pánev před tím vytřete rozpůlenou hlavou česneku a pak restujte sumečka. Česnek nechte běhat po pánvi rozřízlou části dolů, občas ho pošťouchněte k rybě, ať se vůně krásně spojí.Dovolená bývá většinou týden nebo 14 dní a po tu dobu není nutné akvárium nijak řešit, protože ryby vydrží bez problému 2 týdny bez krmení.Povaha skalár

Se skalárami můžete chovat stejně klidné druhy jiných akvarijních ryb – například pancéřníčky, krunýřovce, cichlidy nebo větší druhy teter.

Pelety se dají využít i při lovu sumců na živou nástrahu jako vnadící, kdy nimi lze přilákat jednak hejna menších rybek, které podnítí sumce k aktivitě, a nebo i jako návnada přímo pro něj. Pelety Ø 32 mm se dají použít i na lov trofejních kaprů. Jejich velikost eliminuje nechtěné záběry menších kusů!

Jakou nástrahu na sumce : DRUHY VLÁČECÍCH NÁSTRAH

Úspěch mohou přinést jak nástrahy tvrdé (plandavky, rotační třpytky a woblery), tak i měkké (rippery, twistery a ostatní „gumové” napodobeniny kořisti – žížal, pijavic, úhoříků, obojživelníků i ryb) Sumce provokují hlavně nástrahy, které pod vodou vyvolávají silné vlnění či vibrace.

Na jakou Navnadu chytat sumce : Nejjednodušší metodou lovu je klasická položená, neboli na těžko. Jako nástrahu nejraději používám pijavice. Když pijavky neseženu, musím se spokojit s rousnicemi. Nevýhoda rousnice je v tom, že nám ji z háčku oškubává bílá ryba.

Jak na lov sumců

Při lovu s vábničkou, osobně, používám nejčastěji rousnice, ovšem živá ryba je také výborná. Záběr bývá většinou velmi razantní, a proto je dobré mít seřízenou brzdu, obzvlášť nemáte-li vysoce kvalitní prut. Z osobní zkušenosti mohu doporučit pruty Sportex HM Turbo 9 o délce 300cm a zátěži 100-250g.

Kolik toho sežere sumec Na 1 kilo přírůstku potřebuje 4 kila ryb a jiné potravy.Ceník

Druh ryby Cena za 1 kg
Lín 130,- Kč
Štika 260,- Kč
Sumec 250,- Kč
Candát 400,- Kč

Čím se živí sumec : Mladí sumci se živí zooplanktonem, dospělí ze dna filtrují drobné bezobratlé nebo loví živočichy od červů, přes žáby, hlodavce, mláďata vodních ptáků až po nejčastější ryby (byl zaznamenán i kanibalismus). Velký sumec je schopen ulovit i kachnu, ondatru nebo dvoukilovou rybu.