Antwort Čím krmit agamu vousatou? Weitere Antworten – Jakou zeleninu může agama vousatá

Čím krmit agamu vousatou?
OVOCE A ZELENINA

Ovoce a zeleninu můžeme podávat pouze jako pamlsek. Jablko, hruška, banán, meloun, okurka, paprika, mrkev, jahoda apod. Nevhodné pro agamy jsou veškeré citrusové plody!Agama je už 3 týdny bez potravy, teplota je pokojová. Svítit můžeme několik hodin samotnou zářivkou, UVB světlem nebo nechat zhasnuto. V chladu nechte agamy zhruba 6 týdnů (14.3.). Můžete je tam nechat i 8 týdnů.Ze živočišné stravy má agama vousatá ráda především:

  • cvrčky – domácí a banánový lze koupit ve zverimexu.
  • sarančata – stěhovavé a všežravé
  • červy – hlavně larvy brouků potemníků
  • šváby.
  • moučné červy.
  • žížaly.
  • kobylky.

Jak donutit Agamu jíst : Pokud zvíře odmítá potravu, zkusíme ho povzbudit roztokem hroznového cukru, který mu vpravíme do úst. Týdenní půst dospělé agamě neuškodí, naopak – pročistí si střeva. Pro příjem potravy je důležitá voda, zvíře odmítající potravu může být tedy dehydrované nebo to může být ovlivněno i nesprávnou teplotou v teráriu.

Co muze agama za ovoce

Některé agamy si zamilují i květy sedmikrásek, hluchavku, jetel luční a plazivý, kopřivy či jitrocel kopinatý. Z ovoce agamy neodmítnou jablka, hrušky, banán, broskve, maliny, ostružiny, ale i meloun. Do agamí stravy rozhodně nepatří citrusy, jelikož odvápňují. I zeleninou lze agamám zpestřit stravování.

Jak casto davat Agamě vápník : Doporučuje se krmit 2 x denně, kolik daný jedinec sní, pro zpestření můžeme podávat i přiměřeně velké kobylky. Agamy je milují, nedoporučuje se dávat je příliš často, mohli by Vám totiž odmítat cvrčky.

Projevuje se to tím, že agama je více neaktivní než kdy jindy, nemá chuť k jídlu, pospává i přes den, je zalezlá do tmavého chladnějšího kouta, odkud nevyleze ani přes den. Pokud takovéto příznaky trvají déle než týden, můžeme přistoupit k zazimování agamy.

Agamy totiž potřebují k využití UVB záření teplo. Bez UVB záření neumí agama metabolizovat vápník a fosfor a dochází u ní ke křivici (rachitis). Počátky rachitidy lze pozorovat již na špičce ocásku, který se začíná kroutit a vlnit. V horším případě začínají agamě řídnout kosti, lámou se a agama v bolestech umírá.

Jak často má jíst agama

Od čtyř do deseti měsíců postačí jednou denně. Dospělou agamu postačí krmit 3 – 4 x týdně. Množství živočišné potravy se potom omezuje na max. 5 cvrčků denně.Denním světlem se snažte prosvětlit téměř celou plochu terária. Vhodným zdrojem denního světla jsou plnospektrální zářivky SUNLUX DAYLIGHT a širokospektrální svítidla ARCADIA LED BAR. Pokud je v teráriu více agam, může být příčinou stranění agamy před dominantnější agamou.Projevuje se to tím, že agama je více neaktivní než kdy jindy, nemá chuť k jídlu, pospává i přes den, je zalezlá do tmavého chladnějšího kouta, odkud nevyleze ani přes den. Pokud takovéto příznaky trvají déle než týden, můžeme přistoupit k zazimování agamy.

Jak dlouho se má svítit agamě Agamám svítíme zhruba 12 hodin denně. V noci nesvítíme. Pokud chceme přirozenější režim, v létě můžeme svítit až 14 hodin a během zimních měsíců 10 – 11 hodin.

Co potřebuje agama vousatá : Agamy jsou teplomilné, proto je potřeba přes den v teráriu udržovat teplotu v rozmezí 28–32°C. V noci okolo 21 °C. Tepla v teráriu docílíte žárovkami (skleněné, nebo keramické). Doporučujeme použití žárovek, které agamy hřejí shora a tvoří tak dojem sluníčka.

Jak dlouho svítit Agamě : Jak dlouho se má svítit agamě Agamám svítíme zhruba 12 hodin denně. V noci nesvítíme. Pokud chceme přirozenější režim, v létě můžeme svítit až 14 hodin a během zimních měsíců 10 – 11 hodin.

Jak často koupat Agamu

Koupat bychom měli 2 x týdně a to jak mláďat, tak dospělé jedince. Kůže absorbuje vodu a zajistíme tak částečnou rehydrataci. Ujistěte se, že je voda teplá a mělká. Vykoupání obecně pomáhá agamám s vylučováním, nebuďte proto překvapení, když Vám do vody hodí smradlavý dáreček.

Jestliže agama vykazuje výrazné změny v chování, vzhledu či úbytku hmotnosti, bude za tím s největší pravděpodobnostní nějaký zdravotní problém. V takovémto případě je zapotřebí zvážit, zda nepochybil chovatel v důsledku nevhodných podmínek pro chov (nevhodné teploty v teráriu, špatné osvětlení, absence UVB záření…).Koupat bychom měli 2 x týdně a to jak mláďat, tak dospělé jedince. Kůže absorbuje vodu a zajistíme tak částečnou rehydrataci. Ujistěte se, že je voda teplá a mělká. Vykoupání obecně pomáhá agamám s vylučováním, nebuďte proto překvapení, když Vám do vody hodí smradlavý dáreček.

Jak poznám že agama umírá : Počátky rachitidy lze pozorovat již na špičce ocásku, který se začíná kroutit a vlnit. V horším případě začínají agamě řídnout kosti, lámou se a agama v bolestech umírá.