Antwort Které právnické osoby a podnikající fyzické osoby jsou v rozsahu dle zákona o požární ochraně povinny zabezpečit pravidelně školení zaměstnanců o požární ochraně? Weitere Antworten – Kdo v obci odpovídá za zajištění požární ochrany

Které právnické osoby a podnikající fyzické osoby jsou v rozsahu dle zákona o požární ochraně povinny zabezpečit pravidelně školení zaměstnanců o požární ochraně?
Za plnění povinností na úseku požární ochrany u právnických osob odpovídá statutární orgán a u podnikajících fyzických osob tyto osoby nebo jejich odpovědný zástupce.Osobní pomoc je souhrnem základní činnosti a opatření, které je každý povinen provést v souvislosti se vznikem a zdoláváním požáru, jedná se o: záchrana ohrožených osob – tu představují především nutná opatření pro záchranu ohrožených osob.Vynětí z povinnosti poskytnout osobní a věcnou pomoc

Fyzická osoba není povinna poskytnout uvedenou pomoc, jestliže jí v tom brání důležitá okolnost nebo jestliže by tím vystavila vážnému ohrožení sebe nebo osoby blízké.

Kdo je odpovědný za požární ochranu : Za požární ochranu na pracovišti zodpovídá každý zaměstnavatel nebo podnikatel a to bez ohledu na druh činnosti, kterou vykonává. V případě výkonu práce v pronajatých prostorách je za PO odpovědný zaměstnavatel.

Kdo je povinen dle zákona o požární ochraně poskytnout osobní pomoc

Pomoc při zdolávání požárů

Obec, právnické osoby a podnikající fyzické osoby jsou povinny si poskytovat při zdolávání požárů vzájemnou pomoc.

Kdo je povinen hlásit požár : Každý je povinen ohlásit neodkladně zjištěný požár nebo zabezpečit jeho ohlášení na ohlašovnu požáru. Každý je povinen v souvislosti se zdoláváním požáru provést nutná opatření pro záchranu ohrožených osob, uhasit požár, jestliže je to možné, nebo provést nutná opatření k zamezení jeho šíření.

Poskytnutí věcných prostředků při provádění záchranných a likvidačních prací a při cvičení na výzvu velitele zásahu, hejtmana kraje nebo starosty obce. Věcnou pomocí se rozumí též pomoc poskytnutá dobrovolně bez výzvy, ale se souhlasem nebo s vědomím velitele zásahu, hejtmana kraje nebo starosty obce.

V dokumentaci požární ochrany se stanovují podmínky požární bezpečnosti činností se zvýšeným požárním nebezpečím a činností s vysokým požárním nebezpečím, prokazuje se jí plnění některých povinností stanovených předpisy o požární ochraně.

Kdo je zodpovědný za odstranění zjištěných závad při požární preventivní kontrole

Lhůty k odstranění zjištěných požárních závad navrhuje osoba provádějící preventivní požární prohlídku.Za plnění povinností na úseku požární ochrany u právnických osob odpovídá statutární orgán a u podnikajících fyzických osob tyto osoby nebo jejich odpovědný zástupce.Při zdolávání požárů, živelních pohrom a jiných mimořádných událostí je povinen poskytovat přiměřenou osobní pomoc, nevystaví-li tím vážnému nebezpečí nebo ohrožení sebe nebo osoby blízké anebo nebrání-li mu v tom důležitá okolnost, a potřebnou věcnou pomoc.

Zpravidla zpracovává a vede dokumentaci PO odborně způsobilá osoba nebo technik požární ochrany, pokud není stanoveno jinak. Součástí dokumentace je vždy uvedení místo a rozsahu její účinnosti, datum zpracování nebo provedení záznamu, jméno a odborná způsobilost zpracovatele, popřípadě osoby, která dokumentaci vede.

Kdo může zpracovávat dokumentaci požární ochrany : Dokumentaci požární ochrany mohou zpracovávat pouze osoby s odbornou způsobilostí na úseku požární ochrany dle § 11 odst. 1 a 2 zákona o požární ochraně 2) (odborně způsobilá osoba nebo technik požární ochrany).

Kdy se zřizuje preventivní požární hlídka : Odbornou přípravu preventivní požární hlídky provádí v případě činností se zvýšeným požárním nebezpečím technik požární ochrany a u činností s vysokým požárním nebezpečím potom odborně způsobilá osoba v požární ochraně.

Kdo je preventista požární ochrany

Požární preventista je fyzická osoba, které absolvovala kurz odborné přípravy preventivních požárních hlídek. Zpravidla se jedná zároveň i o člena takové hlídky. Mezi jeho hlavní povinnosti patří dohled nad dodržováním požárně bezpečnostních předpisů a uskutečnění prvních zásahů při vypuknutí požáru.

Při vzniku požáru je tedy nutné zavolat na tísňovou linku 150 nebo 112. Volejte i v případě, kdy se Vám podaří požár uhasit (povinnost ze zákona).Požární řád – upravuje základní zásady zabezpečování požární ochrany na místech, kde se vykonávají činnosti se zvýšeným nebo s vysokým požárním nebezpečím. Požární poplachové směrnice – vymezují činnosti zaměstnanců, popřípadě dalších osob při vzniku požáru. Dokumentace o a školení požární kniha.

Kdo musí mít požární knihu : Požární kniha je povinná součást dokumentace požární ochrany pro všechny právnické a podnikající fyzické osoby.