Antwort Které činnosti patří do kategorie vysoké požární nebezpečí? Weitere Antworten – Jaké jsou kategorie činnosti podle požárního nebezpečí

Které činnosti patří do kategorie vysoké požární nebezpečí?
Podle míry požárního nebezpečí se provozované činnosti člení do třech kategorií:

  • bez zvýšeného požárního nebezpečí,
  • se zvýšeným požárním nebezpečím,
  • s vysokým požárním nebezpečím.

Činnost provozovaná v budovách o 15 a více nadzemních podlažích nebo o výšce větší než 45 m je považována za činnost s vysokým požárním nebezpečím, přičemž za výšku budovy se považuje výška její nadzemní části, kde se předpokládá vedení požárního zásahu (§ 17 odst. 5 vyhlášky o požární prevenci).b) odborně způsobilá osoba nebo technik požární ochrany odbornou přípravu preventistů požární ochrany a zaměstnanců zařazených do preventivních požárních hlídek, c) proškolený vedoucí zaměstnanec nebo preventista požární ochrany školení ostatních zaměstnanců o požární ochraně.

Čím vyšší je stupeň požárního nebezpečí tím : SPB je z požárního hlediska „extrémně nebezpečný“. Je proto zřejmé, že čím vyšší má požární úsek stupeň požární bezpečnosti, tím vyšší budou požadavky na požární odolnost nosných a požárně dělicích konstrukcí.

Jaké mají především úkoly požární hlídky na pracovišti

Mezi hlavní úkoly preventivních požárních hlídek patří dohled nad dodržováním předpisů o požární ochraně a v případě vzniku požáru provádění nutných opatření k záchranně osob, přivolání požární hlídky a účast na likvidaci požáru.

Jaká je základní povinnost zaměstnance při zjištění požáru : Každý zaměstnanec je povinen:

při zpozorování požáru se jej snažit uhasit všemi dostupnými prostředky a není-li to možné, bezodkladně provést opatření k zamezení šíření požáru, ohlásit požár hasičskému záchrannému sboru (tel. 150) a vedoucímu zaměstnanci a vyhlásit požární poplach (voláním „HOŘÍ“, příp.

Součástí posouzení požárního nebezpečí z hlediska ohrožení osob, zvířat a majetku je: údaj o firmě, jménu nebo názvu, sídle nebo místu podnikání provozovatele činnosti s vysokým požárním nebezpečím a identifikačním čísle, u osoby zapsané v obchodním rejstříku nebo jiné evidenci též údaj o tomto zápisu.

Výška objektu h (požární výška objektu) : je výška nadzemní (podzemní) části objektu, měřená od podlahy 1. nadzemního podlaží k podlaze posledního užitného nadzemního (podzemního) podlaží. Jednopodlažní objekty mají požární výšku h = 0 m. Objekty mohou mít i několik požárních výšek.

Kdo je povinen dle zákona o požární ochraně poskytnout osobní pomoc v souvislosti se zdoláváním požáru

Pomoc při zdolávání požárů

Obec, právnické osoby a podnikající fyzické osoby jsou povinny si poskytovat při zdolávání požárů vzájemnou pomoc.Mezi hlavní úkoly preventivních požárních hlídek patří dohled nad dodržováním předpisů o požární ochraně a v případě vzniku požáru provádění nutných opatření k záchranně osob, přivolání požární hlídky a účast na likvidaci požáru.Požárně nebezpečný prostor vzniká okolo každého hořícího objektu, který má ve svých obvodových stěnách požárně otevřené plochy – nejčastěji okna a dveře bez požární odolnosti. Tento prostor může dále vznikat v okolí obvodových stěn i v případě, že se v nich nenachází okna či dveře.

Z vyhlášky o požární prevenci tedy plynou následující pravidla pro školení zaměstnanců: školení vedoucích zaměstnanců se provádí vždy při nástupu do zaměstnání a pak 1x za 3 roky. školení řadových zaměstnanců se provádí vždy při nástupu do zaměstnání a pak 1x za 2 roky.

Co obsahuje požární řád : Požární řád

  • popis vykonávané činnosti a hrozícího požárního nebezpečí
  • požárně-technické charakteristiky nezbytné ke stanovení preventivních opatření
  • maximální hodnoty množství daných látek na daném pracovišti ve vztahu k požárnímu nebezpečí

Co obsahuje dokumentace požární ochrany : Součástí dokumentace požární ochrany je: uvedení místa a rozsahu její účinnosti, datum zpracování nebo provedení záznamu, jméno a odborná způsobilost zpracovatele, popřípadě osoby, která dokumentaci vede.

Jak se počítá požárně nebezpečný prostor

Postup stanovení odstupové vzdálenosti:

Vymezení obvodové stěny (nebo průmětu střešního pláště) PÚ, stanovení jejich celkové plochy Sp = l . hu (může být nejvýše rovna ploše obvodové stěny, stanovuje se co nejmenší, aby procento požárně otevřených ploch bylo co nejvyšší – nejméně 40%).

Pomoc při zdolávání požárů

Obec, právnické osoby a podnikající fyzické osoby jsou povinny si poskytovat při zdolávání požárů vzájemnou pomoc.Mezi hlavní úkoly preventivních požárních hlídek patří dohled nad dodržováním předpisů o požární ochraně a v případě vzniku požáru provádění nutných opatření k záchranně osob, přivolání požární hlídky a účast na likvidaci požáru.

Jaká je četnost školení o požární ochraně u zaměstnanců : Z vyhlášky o požární prevenci tedy plynou následující pravidla pro školení zaměstnanců: školení vedoucích zaměstnanců se provádí vždy při nástupu do zaměstnání a pak 1x za 3 roky. školení řadových zaměstnanců se provádí vždy při nástupu do zaměstnání a pak 1x za 2 roky.