Antwort Kolik štěrku pod Obrubnik? Weitere Antworten – Kolik betonu na 1 obrubník

Kolik štěrku pod Obrubnik?
To znamená 1,375 pytle betonu (po 20 kg) na 1 metr obrubníku. Chodníkové obrubníky se běžně vyrábí v profilu 100×200, 100×250, případně 80×200, 80×250. Užší obrubníky (50) jsou zahradní nebo parkové.Pod obrubníky je vhodné nasypat malou vrstvu štěrku, který následně dobře zhutníme. Obrubníky by se měli pokládat do betonové lože s výškou 80 – 100 mm. Vnitřní opěrná část by mít cca 1/3 výšky obrubníku. Přitom vzdálenost mezi jednotlivými by měla být 1 – 2 mm.Mezi obrubníky dodržujeme spáru 3 až 10 mm, vyplníme ji cementovou maltou nebo drobným kamenivem. Pokud se jedná o lem chodníku, jakmile zatvrdne beton, pokládáme venkovní dlažbu do štěrkové plochy. Necháme vyzrát. Po položení obrubníku je třeba jej na týden zakrýt, déšť nebo odpařovaná voda by mohly obrubník poškodit.

Jak dlouho tvrdne beton obrubníky : Tuhnutí vs.

Beton začíná tuhnout cca 45 – 60 minut po smíchání betonové směsi a následuje tvrdnutí směsi, které může probíhat i několik let. Beton zraje celkem 28 dní, po kterých získává 100 % uváděné pevnosti. Při betonování podlah, nebo základové desky však není třeba čekat tak dlouho.

Kolik štěrku na 1m3

1 m3 písku váží 1200 do 1700 kg v průměru – 1500 kg. Štěrku a drceného kameniva. Podle různých zdrojů, váha 1 m3 se pohybuje 1200 do 2500 kg v závislosti na frakci (velikost). Těžší – více než dobře.

Kolik štěrku na 1 m3 betonu : Na jeden kubík betonu budete potřebovat asi 500 kg cementu. K tomuto je zapotřebí přidat asi 1450 kg písku a 580 kg štěrku a vodu podle potřeby. Přesné množství bude záviset na tom, jak moc je starý cement – ten starší bude vyžadovat více vody.

Osazení obrubníku – návod. Kamenné, nebo betonové obrubníky zamezí posunu dlaždic a opticky oddělí pochozí plochu od okolního prostoru. K betonování je potřeba suchý beton. Příkop pro zapuštění musí být hluboký alespoň 20 cm.

Pro oddělení trávníku od kamínkového náspu stačí i nízké obrubníky (do cca 50 mm), pro mulčované plochy se více hodí středně vysoké obrubníky do 80 mm, a pro viditelně instalované obrubníky je tu kategorie vysokých obrubníků (až do výšky 110 mm).

Jak spravne usadit obrubník

Nejdřív vykopejte 20 cm hluboký příkop. Nasypte do něj asi 5 cm vrstvu písku. Zasaďte trávníkové obruby, z boku je zafixujte a příkop vyplňte pískem. Pískovou výplň zhutněte, a pokud to bude zapotřebí, zároveň upravte polohu kamenů.

Tloušťka vyrovnávacího potěru Doporučený čas schnutí
< 4 cm 1 týden na cm
5 cm 6 týdnů
6 cm 8 týdnů
> 6 cm + 4 týdny na každý cm navíc

Ve chvíli, kdy čerstvý beton zatuhne a zachovává si tvar konstrukce, můžete odstranit nenosné části bednění. Jedná se o bočnice trámů a průvlaků, které lze běžně demontovat už druhý, případně třetí den. Bočnice betonových konstrukcí (základů, sloupů a pilířů) můžete obvykle odstranit po deseti dnech od betonování.

Nanášení betonové stěrky se doporučuje ve 2 vrstvách. Pro jednu vrstvu je průměrná spotřeba cca 1,1 kg/ m². Tedy na dvě vrstvy bude potřeba počítat s 2,2 kg/ m² betonové stěrky.

Kolik kg štěrku na m2 : Spotřeba betonové stěrky

Průměrná spotřeba je cca 1 kg na m² pro jednu vrstvu. Spotřeba závisí na připraveném podkladu a tloušťce nanášené stěrky (jedna vrstva cca 1 mm).

Jak ukončit trávník : Ukončovací trávníkové kameny se hodí i jako hrana pro snadné sekání trávy. Díky výkroji na kamenech je můžete pokládat i do zakřivení. V místě pokládky kamenů vykopejte 20 cm široký a 8 cm hluboký příkop. Příkop vyplňte cca 3 cm vrstvou písku.

Jak namíchat beton na obrubníky

Beton na obrubníky a palisády se míchá v poměru 1:4:2 (1 lopata cementu, 4 lopaty písku a 2 lopaty štěrku). Jak už bylo řečeno, vody chceme spíše méně, aby výsledná směs měla charakteristickou sypkou konzistenci. Zbytek potřebné vlhkosti si cement sám natáhne z okolního prostředí.

Plastové palisády

K tomu se používají právě palisády. Palisádami přitom můžeme ohraničit záhony místo obrubníků. Stejně tak jimi vytvoříme větší výškové rozdíly pochozí záhonové cesty a záhonu. Palisádami také snadno vytvoříme na pozemku různé půdorysné tvary – vlny, oblouky, obrazce s ostrými úhly.Zhutněte podloží

Připravte podloží pro pokládku. Pro vyšší zátěž třeba u vjezdu do garáže by se měl podklad skládat ze dvou vrstev kameniva. Spodní vrstvu o síle 20–30 centimetrů by měla tvořit lomová drť frakce 32/63 mm. Na ni se položí vrstva kameniva 8/16 mm o síle 10–20 centimetrů.

Kdy se dá chodit po betonu : Betonová podlaha je pochozí po 48 hodinách po dokončení betonářských prací.