Antwort Kolik stojí Podriznuti? Weitere Antworten – Kolik stojí podřezání

Kolik stojí Podriznuti?
Podřezání zdiva – cena

Cena se pohybuje obvykle v rozmezí 2000–2500 Kč/m2 půdorysné plochy zdi, což při šířce zdi 60 cm vychází na cenu 1200–1500 Kč/metr.Chemická injektáž zdiva

Cena se pohybuje v rozmezí 2660 – 3140,- Kč /m2 půdorysu zdiva – vyvrtání otvorů, chemická injektáž (beztlaková nebo tlaková), zastěrkování sanační stěrkou plošně do 30 cm nad vrty.Jak dlouho trvá průměrně podřezání zdiva rodinného domu Rodinný dům izolujeme průměrně 3 dny podle jeho velikosti i členitosti, případně výškovým rozdílům a pod. Vrážení nerezových plechů bývá rychlejší na rovných úsecích, při vykrývání vnitřních rohů bývá pomalejší.

Čím podřezat zdivo : Řetězovou pilu lze použít na podřezání zdiva pouze ve spáře mezi cihlami. Lanovou pilou s použitím diamantového lana lze podřezat všechny druhy zdiva tj. beton, kámen, cihly a to bez omezení tloušťky, avšak zdivo musí být soudržné.

Kolik stojí odizolovat dům

Cena za izolaci fasády se liší dům od domu: záleží na typu zateplení, zvoleném izolantu a jeho tloušťce i na velikosti a členitosti domu. Dá se ale říct, že průměrně stojí zateplení fasády mezi 1 800 a 2 500 Kč/m² (o cenách izolantů a řemeslnických služeb jsme psali v článku).

Jak Odvlhcit zeď : Mezi nejčastější metody patří mechanické odstranění vlhké omítky, prořezání spár a aplikace injektážní malty nebo krému do vyvrtaných otvorů. Injektáží vyplníte póry zdiva a zvýšíte tak jeho vodoodpudivost. Pro sanaci vlhkého zdiva se vám bude hodit sanační jádrová omítková směs.

Na jak dlouho chemická injektáž funguje Jedná se o nanočástice křemíku a silikonu, které se pevně naváží na podklad a nezmizí ani nedegradují, takže zůstanou ve zdivu funkční navždy.

Mírná drátová elektroosmóza: 1 500 – 3 500 Kč běžný metr zdiva. Pulsní elektroosmóza: 2 000 – 4 500 Kč/běžný metr zdiva. Ceny jsou orientační. Přesnou cenu určí technik na základě zpracovaného návrhu sanace vlhkého zdiva pomocí elektroosmózy a na základě náročnosti a rozsahu instalací na daném objektu.

Jak se zbavit vlhkosti ve starém domě

Na výběr máte několik možností:

  1. podřezání zdiva řetězovou pilou.
  2. podřezání zdiva diamantovým lanem.
  3. vrážení nerezových plechů do zdiva.

Mezi nejčastější metody dodatečného odvlhčení zdiva patří odkop, provedení svislé izolace (asfaltový pás, hydroizolační stěrka) s drenáží, která odvádí srážkovou vodu. Tím se zamezí pronikání vlhkosti z boční zeminy, nikoliv však vzlínání vlhkosti od základů.Hydroizolace spodní stavby fólií FATRAFOL

Položka Orientační cena bez DPH za 1m2 Orientační cena bez DPH za 100 m2
FATRAFOL-H 803/1,5 250 Kč 25 000,- Kč
IZOLTECH H, geotextilie 23 Kč 4 600,- Kč (používá se dvojité krytí)
odborná pokládka 80 Kč 8 000,- Kč
Celkem 37 600,- Kč


Cílem podřezání domu je vytvoření izolace fyzikální cestou. Vzlínající vlhkosti je do cesty vložena nepropustná bariéra tvořena speciální polyethylenovou folií. Pokud není možné nemovitost podřezat, je ale potřeba problém řešit. Jinak se bude vlhkost rozšiřovat dále do objektu.

Jak izolovat dům bez základů : V závislosti na původní vrstvě je možné vysypat podlahu štěrkem, ten přikrýt armaturou a následně jej zalít vrstvou betonu. Alternativou může být použití cementové stěrky a následně aplikovat asfaltovou izolaci. Pak už je na řadě izolace, například v podobě polystyrénu.

Jak izolovat starý dům : V závislosti na původní vrstvě je možné vysypat podlahu štěrkem, ten přikrýt armaturou a zalít vrstvou betonu. Alternativou je použití cementové stěrky a následná aplikace asfaltové izolace. Poté přichází na řadu izolace, například v podobě polystyrénu.

Co vytahuje vlhkost

Pravidelně větrejte

V zimě větrejte krátce a intenzivně, v létě klidně i celý den. Je dobré, když můžete udělat průvan, který vlhkost z bytu vyžene. Pokud nemůžete mít stále otevřená okna, nechte proudit vzduch alespoň takzvanou mikroventilací, kdy je okno pootevřené jen na malou mezeru.

V závislosti na původní vrstvě je možné vysypat podlahu štěrkem, ten přikrýt armaturou a následně jej zalít vrstvou betonu. Alternativou může být použití cementové stěrky a následně aplikovat asfaltovou izolaci. Pak už je na řadě izolace, například v podobě polystyrénu.Mezi nejčastější metody patří mechanické odstranění vlhké omítky, prořezání spár a aplikace injektážní malty nebo krému do vyvrtaných otvorů. Injektáží vyplníte póry zdiva a zvýšíte tak jeho vodoodpudivost. Pro sanaci vlhkého zdiva se vám bude hodit sanační jádrová omítková směs.

Jak dlouho vydrží sanační omítka : Životnost sanační omítky může být v měsících ale i rokách v závislosti na stupni zasolení zdiva a procentuální vlhkosti.