Antwort Kolik stojí kolaudace bytu? Weitere Antworten – Jak dlouho trvá kolaudace bytu

Kolik stojí kolaudace bytu?
Doba trvání kolaudace se může lišit v závislosti na různých faktorech, jako je velikost a složitost stavby, příprava dokumentace, přítomnost případných nedostatků a rychlost, s jakou jsou tyto nedostatky řešeny. Obecně lze říci, že kolaudace může trvat několik týdnů až několik měsíců.Podání žádosti: ze všeho nejdřív musíte na stavebním úřadě požádat o vydání kolaudačního rozhodnutí. Do žádosti se uvádí identifikační číslo stavby, předpokládaný termín dokončení a taky popisky odchylek od dokumentace pro povolení stavby. Další náležitosti a přílohy žádosti popisuje § 232 stavebního zákona.V případě rodinného domu, kde víc jak polovina podlahové plochy odpovídá požadavkům na trvalé bydlení, není nutné provádět kolaudaci. Dejte si ale pozor na nové změny ve stavebním zákoně, které se dotknou také kolaudace rodinného domu 2023.

Jaké revize jsou potřeba ke kolaudaci : Ty zahrnují například:

  • kolaudační rozbor vody.
  • revizi elektroinstalace.
  • revizi elektrické přípojky.
  • revizi hromosvodu.
  • kontrolu těsnosti venkovního kanalizačního potrubí
  • kontrolu kanalizační přípojky.
  • revizi odběrného plynového zařízení

Jak probíhá kolaudace bytu

Během kolaudace:

  1. je prováděna kontrola stavebních prací a instalací,
  2. jsou zjišťovány případné nedostatky a nesrovnalosti,
  3. ověřuje se, zda jsou všechny požadavky na bezpečnost, hygienu a ochranu životního prostředí splněny.

Kdy je třeba kolaudace : Kolaudace stavebním úřadem většinou není potřeba. Přesto by však nemělo docházet k užívání nedokončeného domu a také jste povinni dokončení stavby domu stavebnímu úřadu neprodleně ohlásit.

500/2004 Sb. vám musí stavební úřad oznámit rozhodnutí o kolaudaci ve lhůtě do 30 dnů. V odůvodněných případech je možné lhůtu prodloužit až na 60 dnů. Odpočet začíná datem doručení kolaudačních dokumentů na úřad.

Kdy je nutná kolaudace Ke kolaudaci musí podle zákona dojít ještě před započetím užívání stavby. Pokud si tedy například postavíte rodinný dům, přistavíte k němu novou část nebo postavíte chatu, nesmíte v této stavbě začít bydlet, dokud neproběhne její řádná kolaudace.