Antwort Kolik stojí šindel? Weitere Antworten – Jak dlouho vydrží šindel

Kolik stojí šindel?
Životnost šindelů se pohybuje od 30 do 60 let, přičemž výrobci garantují většinou tu spodní hranici. Vždy závisí na zvoleném typu šindele, kvalitě pokládky, zvolené konstrukci krovu a řešení odvětrání střechy. Všechny střešní asfaltové šindele v průběhu své životnosti plešatí – ztrácejí hydrofobizovaný posyp.

Dostupnost: IHNED SKLADEM K ODBĚRU A EXPEDICI
Váha šindele v balení: 27,145 kg
Váha šindele 1 m2: 8,9 kg
Počet šablon v 1 balení: 21 ks šablon
Sklon střechy: min. 18° až max. 90°

Při výběru asfaltového šindele se tedy zaměřte na minimální tloušťku alespoň 3 mm. Cena takových asfaltových šindelů se pohybuje kolem 150–300,- Kč/m2 (s DPH). Šindel kromě ceny a vlastností můžete dále vybírat podle barevného dekoru a tvaru (bobrovka, atd.).

Co se dává pod šindel : Podkladní pás je nedílnou součástí střechy.

Vždy používejte pod šindele podkladní pás, abyste měli zaručenou kvalitní střechu, která bude dlouhodobě odolná jakýmkoliv extrémům počasí.

Čím natřít šindele

Odpověď: Na kanadský šindel (lepenku) je možné aplikovat nátěrové hmoty na bázi asfaltů nebo Sanakryl UV.

Kolik stojí nová střecha na dům : Rekonstrukce střechy stojí v průměru 239.000 Kč, ceny se obvykle pohybují od 194.000 do 284.000 Kč. Maximální částka, se kterou můžete počítat za výměnu střechy je 335.000-400.000 Kč.

Kolik stojí zelená střecha

Typ šindele Průměrné náklady u maloobchodníků
Šindele se 3 záložkami (asfalt) 480 – 1056 Kč za m2
Architektonický šindel (asfalt) 660 – 1.476 Kč za m2
Šindel z červeného cedrového dřeva 960 Kč za m2
Hřebenový šindel 1.128 -2.832 Kč za m2


Hmotnost střešní krytiny – srovnání

Typ Hmotnost
Asfaltová krytina 3 mm 10 kg/m2
Plechová ocelová střecha 5 kg/m2
Bitumenová krytina 4 kg/m2.
Hliníková střecha 2 – 3 kg/m2.

Jak lepit šindel

Pokládka šindelů

Šindele se pokládají po řadách od spodní části nahoru. Pro startovací řadu můžeme použít prakticky libovolný šindel. Spodní část této řady podlepíme bitumenovým tmelem. Startovací řada se přibije rovně na okraj střechy, nejlépe přes oplechování.Podkladní pásy pokládejte rovnoběžně s okapovou hranou od spodního okraje střechy s překrytím v přesazích min. 10 cm (u nižších sklonů střech je zapotřebí vyšší přesah pásů, vždy dle pokynů výrobce). K připevnění používejte pouze nezbytně nutné množství hřebíků (přibližně každých 40 cm po okraji pásu).Používejte pouze hřebíky, dlouhodobě odolné proti korozi. Například nerezavějící žárově pozinkované, tvrzené hliníkové či měděné hřebíky. Galvanicky pozinkované hřebíky používat nedoporučujeme.

Samotné šindele se pokládají po řadách od spodní části nahoru, tedy od okapu k hřebeni. Pro startovací řadu můžeme použít prakticky libovolný šindel. Spodní část řady podlepíme bitumenovým tmelem. Startovací řada se přibije rovně na okraj střechy – nejlépe přes oplechování.

Jak položit šindel : Samotné šindele se pokládají po řadách od spodní části nahoru, tedy od okapu k hřebeni. Pro startovací řadu můžeme použít prakticky libovolný šindel. Spodní část řady podlepíme bitumenovým tmelem. Startovací řada se přibije rovně na okraj střechy – nejlépe přes oplechování.

Jaký typ střechy je nejlevnější : Rovná střecha je přitom nejlevnější. Náklady na údržbu jsou však vyšší než u ostatních typů střech. Pultové a sedlové střechy mají jednodušší konstrukci, a proto jsou také relativně levné.

Kolik stojí střecha 200m2

Ceny střešních krytin jednotlivých výrobců i prodejců se výrazně liší, nelze tedy uvést např. cenu plechové střechy přesně, ale troufáme si říci, že při rozloze 200 m2 se u pálených tašek dostanete na 120 000 – 160 000 Kč, s plastovou krytinou pak na 52 000 – 90 000 Kč. Plechová střecha má cenu za m2 kolem 200 Kč.

Podle norem se například v 1. sněhové oblasti dimenzuje střecha na 70 kg/m2. Tomuto zatížení odpovídá vrstva čerstvého sněhu vysoká maximálně 70 cm. Pokud ale do sněhu naprší, stejnému zatížení odpovídá vrstva sněhu pouhých 17,5 cm.Typy střešní krytiny – jaký je nejlevnější typ krytiny

  • Pálené tašky – od 300 Kč za m2.
  • Betonová taška – od 200 Kč za m2 .
  • Vláknocementová krytina – od 200 Kč za m2 .
  • Hliníková střešní krytina – od 230 Kč za m2 .
  • Asfaltový šindel – od 200 Kč za m2 .
  • Bitumenové krytiny – od 180 Kč za m2 .

Jak začít pokládat šindel : Pokládka šindelů

Šindele se pokládají po řadách od spodní části nahoru. Pro startovací řadu můžeme použít prakticky libovolný šindel. Spodní část této řady podlepíme bitumenovým tmelem. Startovací řada se přibije rovně na okraj střechy, nejlépe přes oplechování.