Antwort Kolik prádla do sušičky? Weitere Antworten – Kolik koulí do sušičky

Kolik prádla do sušičky?
Do sušičky je ideální vkládat 3 – 6 koulí najednou, aby bylo prádlo krásně nadýchané.Trvá sušičce vysušení prádla dlouhou dobu Normální cyklus trvá asi dvě hodiny a můžete najednou sušit až 10 kg prádla.Řešení:

  1. Zvolte vhodný sušicí program. Použijte časový program, nesušte prádlo příliš dlouho.
  2. Prádlo ze sušičky vyjměte ihned po ukončení programu.
  3. Nepřekračujte maximální náplň uvedenou v části o programech nebo zobrazenou na displeji.

Jak velkou sušičku prádla : Kapacita sušičky

Pojmou až 10,5 kg prádla, kdežto sušičky s horním plněním pouze 6 kg. Pro domácnosti o 1 nebo 2 členech je vhodná kapacita 6–7 kg. Běžná rodina se 4 členy si vystačí s náplní 8–9 kg a početnějším domácnostem doporučujeme sušičky s kapacitou 10 kg.

Jak pouzivat koule do sušičky

Jednoduše otevřete sušičku, vložte mokré oblečení, vhoďte do prádla sušicí koule a zapněte sušicí cyklus. Vlněné koule jsou zcela přirozeným způsobem, jak změkčit vaše oblečení, eliminovat statickou elektřinu a snížit spotřebu energie zkrácením cyklu sušení.

Jak fungují koule do sušičky : Vlněné koule do sušičky fungují tak, že prádlo suší, pohlcují vlhkost, zvedají a oddělují tok horkého vzduchu v sušičce. Klasické umělé či textilní koule do sušičky obsahují drsné chemické látky, aby prádlo změkčily, naopak vlněné kuličky jsou šetrnou a přírodní alternativou.

Vlákna se při vyšší teplotě poškozují a prádlo se může srazit nebo ztratit svůj tvar a pružnost. Je známo, že sušička sráží oblečení z vlny, hedvábí či krajky, a ani vysoká teplota těmto materiálům nesvědčí.

Filtry sušičky je třeba čistit pravidelně, ideálně po každém sušení. Jinak se sušička zanáší textilními vlákny, prachem, popřípadě zbytky pracích prostředků, drží v sobě vlhkost a může začít i zapáchat. Filtry zpravidla stačí setřít vlhkou rukou nebo propláchnout tekoucí vodou.

Proč je prádlo že sušičky mokré

Při každém sušení prádla v sušičce se z oblečení i ostatních textilií uvolňuje nejen prach, ale i textilní vlákna, vlasy, zvířecí chlupy či zbytky pracích prostředků. Toto vše se v sušičce usazuje, a pokud nedochází k pravidelnému čištění, ztrácíte výkon sušení a prádlo může být vlhké.Při sušení v sušičce můžete použít i speciální míčky. V sadě nalezte hned dva – Zelený a modrý změkčující míček, každý s rozdílnou tvrdostí a změkčujícími schopnostmi. Tvar míčků s výstupky po jeho obvodu dokáže během sušení v sušiče prádlo rozdělit, přenést teplo do vláken, a tím urychlit proces sušení.Optimální pokojová teplota pro dosažení nejlepších výsledků sušení je mezi 19° – 24°C. Pokud je okolní teplota příliš nízká nebo příliš vysoká, sušička nemusí fungovat správně.

Dvířka sušičky, buben i gumové těsnění otřete po každém použití sušičky navlhčeným měkkým hadříkem či ubrouskem, a následně utřete do sucha. Pozor na abrazivní čisticí prostředky! Při čištění jakékoliv součásti sušičky nikdy nepoužívejte abrazivní čističe ani žádné jiné chemikálie.

Proč dávat míčky do sušičky : Balónky do sušičky prádlo krásně nadýchá a změkčí. Zároveň zkracuje dobu sušení až o 25 %.

Na co jsou míčky do sušičky : Pomáhají načechrávat a přirozeně změkčovat prádlo v sušičkách a zkracovat dobu jeho sušení. Jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného odolného plastu. Vyzkoušejte míčky do sušičky od značky tescoma, které jsou určeny pro dlouhodobé a opakované použití.

Co dělat s vodou že sušičky

Tady je několik tipů, kde zbylou vodu použít ještě jednou:

  1. Splachování WC. Slít vodu z kondenzačního zásobníku sušičky do kbelíku a využít ji na spláchnutí WC nebo vymytí dětského nočníku je asi nejsnazší nabízené řešení.
  2. Vytírání podlahy.
  3. Odmáčení a předpírka.
  4. Mytí bot.
  5. Napařovací žehličky.
  6. Zalévání květin.


Při každém sušení prádla v sušičce se z oblečení i ostatních textilií uvolňuje nejen prach, ale i textilní vlákna, vlasy, zvířecí chlupy či zbytky pracích prostředků. Toto vše se v sušičce usazuje, a pokud nedochází k pravidelnému čištění, ztrácíte výkon sušení a prádlo může být vlhké.To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.

Co se dává do sušičky aby prádlo vonělo : Jak jinak ale zajistit, aby vaše prádlo po vyprání a vysušení krásně vonělo Přihoďte do bubnu sušičky vonný ubrousek! Nejenže prádlo provoní a zjemní tak dobře jako aviváž, ale také vybíjí elektrický náboj, který na prádle při sušení vzniká. Usnadní tak i následné žehlení.