Antwort Kolik musí být na petici podpisů? Weitere Antworten – Co musí být na petici

Kolik musí být na petici podpisů?
Petice musí být písemná a musí být pod ní uvedeno jméno, příjmení a bydliště toho, kdo ji podává; podává-li petici petiční výbor, uvedou se jména, příjmení a bydliště všech členů výboru a jméno, příjmení a bydliště toho, kdo je oprávněn členy výboru v této věci zastupovat. Pro podání petice žádný formulář neexistuje.Petice musí být písemná. Musí být pod ní uvedené jméno, příjmení a bydliště toho, kdo ji podává. Pokud ji podává petiční výbor, uvedou se jména, příjmení a bydliště všech členů výboru stejně jako jméno, příjmení a bydliště toho, kdo má oprávnění výbor v této věci zastupovat.Co musí obsahovat podpisový arch

  • Jméno, příjmení a bydliště podepisujícího se podporovatele a jeho podpis.
  • Označení a popis petice. Celý text petice nemusíte uvádět na každém podpisovém archu.
  • Jméno, příjmení a bydliště osoby, která petici sestavila, nebo osoby, která zastupuje petiční výbor v komunikaci s úřady.

Kdo může založit petici : Sepište své požadavky. Petici může vytvořit kdokoli (občan ČR, ale i cizinec) jako jednotlivec nebo skupina osob (petiční výbor).

Jak se bránit proti petici

Při shromažďování podpisů však nesmí dojít k omezení provozu motorových a jiných vozidel a k rušení veřejného pořádku. Proti odpovědi úřadu nebo jeho nečinnosti se nelze v zásadě bránit žádnými účinnými právními prostředky, se může ale podat stížnost, vystoupit na jednání zastupitelstva, věc medializovat apod.

Kdo může podepsat petici věk : Petici může podepsat každý bez ohledu na věk, tedy i osoba mladší 18 let. K podpisu můžete vyzývat jakýmkoli zákonným způsobem: oslovovat lidi na ulici, nechat petici na veřejně přístupném místě (dohodnete-li se například s místní kavárnou nebo knihovnou), zveřejňovat ji na sociálních sítích apod.

Petice a podpisové archy lze vystavovat na veřejně přístupných místech, a to bez povolení státních orgánů. Shromažďováním podpisů může být pověřena osoba starší 16 let. Petici (arch) může podepsat kdokoliv (bez omezení).

Chci podepsat petici

Výpis všech petic najdete na Portálu veřejné správy a ve výpisu petic na Portálu občana. Pouze v Portálu občana lze petici podepsat. Co je potřeba k podepsání petice Pokud chcete podepsat petici pomocí ePetice, potřebujete přístup do Portálu občana s přihlášením přes Identitu občana.

Kdo může podepsat petici

zřejmé, jaká petice má být podpisy podpořena, a dále na nich musí být uvedeno jméno, příjmení a bydliště toho, kdo petici sestavil, nebo jméno, příjmení a bydliště toho, kdo je oprávněn členy petičního výboru zastupovat. tedy uvádět rodné číslo. Petici může podepsat i cizinec.Soused dělá hluk ve dne v noci, na koho se můžu obrátit V případě hluku v noci se jedná o rušení nočního klidu a pak doporučuji volat městskou policii, případně i Policii ČR. Rušení nočního klidu je totiž přestupek podle paragrafu 47 odstavce 1 písmeno b) Zákona číslo 200/1990 Sb. o přestupcích.Státní orgán, kterému je petice adresována, je povinen ji přijmout a do 30 dnů písemně odpovědět tomu, kdo petici podal (a nebo tomu, kdo zastupuje petiční výbor). V odpovědi musí být uvedeno stanovisko k obsahu petice, nicméně samozřejmě není povinností státu petici vyhovět.

si můžete na souseda podat stížnost na policii. Stanovená doba nočního klidu platí i o víkendu. Police může na místě uložit pokutu ve výši až 5 000 Kč. Pokud jste v pronájmu, obraťte se na majitele bytu, ať problém s hlučnými sousedy vyřeší.

Kdy je noční klid o víkendu : Vyhláška nařizuje zdržet se o nedělích a státem uznaných dnech pracovního klidu v době od 6 do 13 hodin a od 19 do 22 hodin veškerých prací spojených s užíváním zařízení a přístrojů způsobujících hluk, například sekaček na trávu, okružních pil, motorových pil, křovinořezů a podobně.

Co je petiční výbor : Petiční výbor je orgánem Poslanecké sněmovny, který projednává petice občanů. Peticí se rozumí podle zákona o právu petičním (č. 85/1990 Sb.) žádost, návrh a stížnost ve věcech veřejného nebo jiného společného zájmu.

Jak na hlučné sousedy v paneláku

si můžete na souseda podat stížnost na policii. Stanovená doba nočního klidu platí i o víkendu. Police může na místě uložit pokutu ve výši až 5 000 Kč. Pokud jste v pronájmu, obraťte se na majitele bytu, ať problém s hlučnými sousedy vyřeší.

Vhodným řešením je instalace akustického podhledu. Ten by měl být zavěšen tak, aby zvuk neprocházel přes kotvení podhledu. Toto řešení je vhodné kombinovat s odhlučněním stěn, protože tudy prochází 20-50 % hluku. První možnost představují speciální těžké lisované akustické desky.Co je stará hluková zátěž

vnitřní hluk den (6:00-22:00) noc (22:00-6:00)
základní limit 40 dB 30 dB
pro hluk ze silniční dopravy (neplatí pro stavby dokončené po 1.6.2006, u nich se použije základní limit) 45 dB 35 dB
pro hluk z hudby, zpěvu a řeči 35 dB 25 dB

Co hrozí za rušení nočního klidu : „Obecně závazná vyhláška stanovující dobu nočního klidu úzce souvisí s přestupkem proti veřejnému pořádku spočívajícím v rušení nočního klidu, za který lze uložit pokutu až do výše 10 000 Kč, v případě opakovaného spáchání až do výše 15 000 Kč,“ vysvětluje Jitka Bláhová ze správního odboru.