Antwort Kolik má Datart prodejen? Weitere Antworten – Kdo je majitel Datartu

Kolik má Datart prodejen?
Řetězec s elektronikou a domácími spotřebiči Datart má opět jen jednoho majitele. Je jím skupina HP Tronic, která vykoupila podíl fondu Genesis Capital. Zlínská skupina HP Tronic, kterou vede rodina Hradilových, Daniel Večeřa a Petr Res, posiluje.Na konci října 2017 DATART oznámil spojení s konkurenční společností HP Tronic, provozovatelem sítě elektra Euronics, e-shopu Kasa.cz a Hej.sk a majitelem značky ETA.Počátkem finančního roku 2014-2015 se novým vlastníkem Electro World stala skupina Nay a.s., provozovatel největšího obchodního řetězce se spotřební elektronikou a domácími spotřebiči ve Slovenské republice, NAY Eletrodom.

Kdo vlastni HP Tronic : Titul EY Podnikatel roku Zlínského kraje získali Daniel Večeřa a Petr Res, majitelé společnosti HP TRONIC.

Kdy končí Electro World

ledna 2024 – Společnost NAY a.s., největší specializovaný maloobchodní prodejce elektroniky na Slovensku a vlastník multikanálového řetězce Electro World specializujícího se na prodej spotřební elektroniky v České republice, oznamuje personální změny na klíčových pozicích skupiny, včetně té nejvyšší.

Jak vrátit zboží Electro World : Jak postupovat při uplatnění

  1. Reklamované zboží přineste do kterékoliv prodejny Electro World.
  2. Zkontrolujeme, zda máte platnou službu Okamžitá výměna.
  3. Zkontrolujeme, zda porucha výrobku splňuje záruční podmínky.
  4. Jedná-li se o záruční reklamaci, zboží vám okamžitě vyměníme.

Počátkem finančního roku 2014-2015 se novým vlastníkem Electro World stala skupina Nay a.s., provozovatel největšího obchodního řetězce se spotřební elektronikou a domácími spotřebiči ve Slovenské republice, NAY Eletrodom.

Dle § 1829 odst. 1 občanského zákoníku je možné do 14 dnů zakoupené zboží vrátit, a to bez udání důvodu. Nárok na využití této lhůty mají ale pouze spotřebitelé, nikoliv ti, kdo nakupují v rámci své obchodní činnosti.

Jak vrátit zboží zakoupené v kamenném obchodě

Zboží zakoupené na kamenné prodejně lze vrátit do 365 dnů ode dne zakoupení na kterékoliv prodejně na území České republiky. Aby bylo možné vrátit zboží, musí být s výrobkem předložen i originální doklad o nákupu (např. účtenka, faktura ).Kontaktujte banku

Ve všech předchozích případech platí, že pokud vznikne situace, kdy prodejce spotřebiteli má peníze vrátit – ať už za zboží nedoručené, vrácené, či reklamované -, ale nevrací, je nutné kontaktovat nejprve prodejce s tím, že je v prodlení, a žádat řešení situace, potažmo vrácení peněz.Peníze smíte požadovat až po třetí reklamaci stejné vady.

Prodávající vám kromě toho může nabídnout opravu zboží nebo výměnu rozbité součástky. Je také potřeba počítat s tím, že prodejce usoudí, že k vadě došlo kvůli nevhodnému zacházení s produktem a vaši reklamaci neuzná.

Obchodník nemá právo zboží odmítnout v případě, že ho zákazník neodešle v původním obalu. Vrácené zboží ale nesmí být poškozené ani opotřebené. Obchodník má povinnost vrátit všechny peníze za zboží, a to včetně peněz za dopravu zboží k zákazníkovi, a to do 14 dnů od doby, kdy od kupní smlouvy odstoupil.

Kdy mám nárok na vrácení peněz : Odstoupí-li spotřebitel od smlouvy, musí mu prodejce vrátit veškeré peněžní prostředky, včetně nákladů na dodání zboží (typicky poštovné), které od něho na základě smlouvy obdržel. Nejzazší lhůta je 14 dnů po odstoupení. Zákon dokonce určuje způsob vracení.

Jak dlouho má prodejce na vraceni peněz : Obchodník nemá právo zboží odmítnout v případě, že ho zákazník neodešle v původním obalu. Vrácené zboží ale nesmí být poškozené ani opotřebené. Obchodník má povinnost vrátit všechny peníze za zboží, a to včetně peněz za dopravu zboží k zákazníkovi, a to do 14 dnů od doby, kdy od kupní smlouvy odstoupil.

Kdo hradí náklady na vrácení zboží

Náklady spojené s odstoupením nese kupující – poštovné při vracení zboží platíte vy a prodejce nemá povinnost vám ho jakkoliv proplácet, ledaže by vás o povinnosti nést tyto náklady nevyrozuměl před uzavřením smlouvy.

Odstoupí-li spotřebitel od smlouvy, musí mu prodejce vrátit veškeré peněžní prostředky, včetně nákladů na dodání zboží (typicky poštovné), které od něho na základě smlouvy obdržel. Nejzazší lhůta je 14 dnů po odstoupení. Zákon dokonce určuje způsob vracení.V případě, že chce zákazník zboží vrátit, musí obchodníkovi jasně oznámit, že využívá své právo na odstoupení od smlouvy. To může udělat například zasláním e-mailu nebo vyplněním online formuláře na webu obchodníka. Zákazník musí odstoupení od smlouvy obchodníkovi oznámit do 14 dnů poté, co zboží převezme.

Kdy mám nárok na výměnu zboží : Prodejce odpovídá za vady, které byly na věci při převzetí a má se za to, že vada, která se vyskytne do 6 měsíců, byla na věci už v době převzetí. Nárok na výměnu věci (nebo její součásti), pokud to není povaze vady nepřiměřené nebo neúměrné (např. vadu lze snadno odstranit ihned), jinak oprava (odstranění vady).