Antwort Kolik má být teplota? Weitere Antworten – Co kdyz mám teplotu 37

Kolik má být teplota?
Při horečce je důležité zvýšit příjem tekutin o 20 % na každý 1 °C nad 37 °C. Dehydratované a vysílené tělo si také žádá větší množství energie, proto by měl pacient přijímat o trochu více potravy (lehké a zdravé).Když rtuť klesne pod 30°C, dochází k závažným poruchám jako je například fibrilace srdečních komor. Nejčastěji teplota neúměrně klesne při podchlazení, snížené funkci štítné žlázy, otravě krve nebo šokových stavech. Nezvykle nízká teplota je tudíž důvodem pro návštěvu lékaře.Normální tělesná teplota u člověka je 36,0 až 36,9⁰C. Pokud tělesná teplota překročí 37 ⁰C, hovoříme o zvýšené teplotě.

Kdy má člověk teplotu : Z obecného hlediska hovoříme o zvýšené teplotě v rozmezí37-38°C, nad 38°C se již jedná o horečku a nad 40°C se jedná o hyperpyrexii. Život ohrožuje jak „vysoká horečka", tak i teplota, která je abnormálně nízká. V případě silného podchlazení je nutné zvyšovat teplotu pozvolna, aby nedošlo k nevratnému poškození tkání.

Co na teplotu 37 5

K tradičním přípravkům patří ty jednosložkové s obsahem kyseliny acetylsalicylové (Aspirin, Acylpyrin) a paracetamolu (Paralen, Panadol Novum). Variantou jsou také léčiva s obsahem ibuprofenu (Ibalgin, Nurofen, Brufen atd.).

Kolik má být teplota v ustech : Charakteristika tělesné teploty dle naměřených hodnot

Stav teploty Teplota ucho / čelo ve °C Teplota podpaží / ústa ve °C
Teplota nízká 35,7 a méně 35,8 a méně
Teplota normální 35,8 – 36,9 35,9 – 37,0
Teplota zvýšená 37,0 – 37,5 37,1 – 37,5
Horečka lehká 37,6 – 38,0 37,6 – 38,0

V případě mírné hypotermie (kdy se tělesná teplota pohybuje mezi 32 až 35 °C) můžete zahřát pacienta jakýmkoliv způsobem. U těchto osob totiž nehrozí riziko smrtelných poruch srdečního rytmu.

Tělesná teplota kolísá během 24 hodin v rozmezí 36 – 37 °C. Nejnižší teplota je v 5 hodin ráno, nejvyšší okolo 18 hodin v podvečer. Stejná minima a maxima má i horečka. Smrtelné jsou poklesy teploty jádra pod 24 °C a vzestupy teploty nad 43 °C.

Jak se pozná horečka

Za zvýšenou teplotu se považuje teplota v rozmezí 37-38 °C. Za horečku je považována tělesná teplota vyšší než 38 °C. Pokud má dítě zvýšenou teplotu, nejeví jiné známky nemoci a vypadá a chová se jako obvykle, není potřeba ve většině případů zvýšenou teplotu srážet.Doba trvání horečky může být různá. Ve většině případů je krátká, záleží ale především na vyvolávající příčině – v případě infekce je rozhodující, jak rychle se tělo s patogenem dokáže vypořádat (může být pár dnů i týden), horečka po očkování většinou ustoupí během 1-2 dnů.Dlouhodobé zvýšené teploty

Příčiny mohou být různé: zánět při virové infekci, horké prostředí, zejména při nedostatečném příjmu tekutin, dalším důvodem mohou být poruchy metabolismu, některé vzácnější poruchy ledvin, srdce a imunitního systému.

Podle Kelnarové se teplota v pochvě „při pravidelném cyklu pohybuje 1. –14. den po menstruaci v rozmezí 36,3–36,8 °C. V době ovulace (zpravidla po 14 dnech menstruačního cyklu) se teplota v malé pánvi a pochvě zvyšuje nad 37 °C.

Na jakou teplotu vytápět : Všeobecně totiž platí, že je vhodné, aby teplota v místnosti byla spíše nižší. Pro obývací pokoj jsou doporučovány teploty okolo 20 až 21 °C, v ložnici pak o další 2 až 4 stupně nižší. Chodby a předsíň dokonce stačí vytápět na pouhých 10 až 15 °C. Pouze v koupelně se doporučuje udržovat komfortní teplotu okolo 24 °C.

Co způsobuje hypotermii : Podchlazení můžeme brát jako úraz, který vyvolává chladné prostředí. V takové situaci klesá teplota těla pod 35 °C. Podchlazení většinou vzniká náhodně vlivem vnějšího prostředí, nicméně sekundárně je důsledkem kombinace chladu s chronickým onemocněním.

Kdy je teplota nebezpečná

Když vás potká horečka, není nutné hned první den běžet k lékaři. S návštěvou doktora ale neotálejte, pokud si naměříte více než 38 °C, tento stav trvá více než tři dny a nijak se nelepší. Při teplotě, která atakuje 40 °C a nedaří se ji během jednoho dne srazit, se opravdu nevyplatí pokoušet se ji vyležet doma.

Zvýšená teplota se pohybuje mezi 37,5 a 38,5 stupně, o horečce se mluví od 38,5 stupně. Mírná horečka je mezi 38,5 a 39,5 stupně. Od 40°C je to už dramatičtější, mluvíme o vysoké horečce.Normální teplota lidského těla je kolem 36,5°C. Při více než 37°C jde o zvýšenou teplotu, při 38°C jde o horečku. Při rychlém nárůstu teploty se může objevit třesavka až zimnice. Většinou bývá horké celé tělo, končetiny mohou být chladné.

Co se počítá jako zvýšená teplota : Zvýšená teplota se pohybuje mezi 37,5 a 38,5 stupně, o horečce se mluví od 38,5 stupně. Mírná horečka je mezi 38,5 a 39,5 stupně. Od 40°C je to už dramatičtější, mluvíme o vysoké horečce.