Antwort Kolik kmínu do nakládaného zelí? Weitere Antworten – Jaký kmín do zelí

Kolik kmínu do nakládaného zelí?
Kmín patří k nejstarším kořením v Evropě. Vyrůstá do výšky jednoho metru a kvete bíle. Využití v kuchyni: hodí se k zelným pokrmům jako jsou kysané zelí a kapusta.Součástí je poklička i zátěž. Poměr plnění zeláku zelím je 0,95. Tzn.: při důkladném plnění a pečlivém tlačení se do zeláku o velikosti 10 l vejde až 10,5 kg zelí. SKLADEM AKTUÁLNĚ UŽ JEN 1 KUS O OBJEMU 30L BEZ ZÁTĚŽE!Nakrouháme, popř. koupíme krouhané zelí, nasypeme je do vaničky, posolíme (na kilo zelí 3 dkg soli), posypeme kmínem a celým pepřem, necháme aspoň 3 – 4 hodiny pustit šťávu.

Kolik cibule se dává do nakládaného zelí : Suroviny

  1. 300. g cibule nakrájená na nudličky nebo půlkolečka.
  2. 350. g sůl lépe bez jódu.
  3. stroužek česnek 8-
  4. g kmín max. ne víc.
  5. ks křen nakrájený na menší špalíčky.
  6. ks snítka kopru.
  7. kg hlávkové zelí nastrouhané

Kolik kmínu na 10 kg zelí

Na 1 kg zelí přidáváme 1,5 dkg soli a pak také kmín.

Kolik soli na 10 kilo zelí : 1 kg hlávkového bílého zelí 15–20 g soli (dle toho, jak chcete mít zelí slané; nejčastěji se dává 20 g)

Na 10 kg zelí použijte 15 – 20 dkg soli, a 15 dkg cibule nakrájené na půlkolečka. Dochutit je můžete cca 20 g kmínu, kouskem křenu, větvičkou kopru, někdo přidává i hořčičné semínko, nastrouhané jablko a česnek. Recepty se v minulosti lišily kraj od kraje.

1 kg hlávkového bílého zelí 15–20 g soli (dle toho, jak chcete mít zelí slané; nejčastěji se dává 20 g)

Kolik solí na 20 kg zelí

Na 1 kg zelí přidáváme 1,5 dkg soli a pak také kmín.Při nakládání má mít zelí teplotu asi 20 °C a po dobu kvašení, která trvá 4–6 týdnů, teplotu 12–15 °C. Po dobu kvašení kontrolujeme, aby zelí bylo stále pod vodou. Není-li, dolijeme je 2% solným roztokem (svaříme 20 g soli na 1 l vody a necháme vychladnout).To znamená, že na 1 kg masa i s omáčkou budete chtít použít 5-10 g soli. Stejně tak na 1 kg polévky. Spočítejte si, kolik budou dohromady vážit všechny suroviny včetně vody, od toho pak vypočítejte, kolik soli bude potřeba.

Připravíme sůl proporcionálně váze zelí: Na 1 kg zelí – 1 polévková lžíce himalájské soli. 5. Tuto část proporcionálně smícháme s mrkví a solí a rukou promísíme a dostatečně promačkáme, aby to pustilo šťávu a pak pěstí upěchujeme.

Kolik solí do 10 kg zelí : 1 kg hlávkového bílého zelí 15–20 g soli (dle toho, jak chcete mít zelí slané; nejčastěji se dává 20 g)

Kolik soli na 10 kg : To znamená, že na 1 kg masa i s omáčkou budete chtít použít 5-10 g soli. Stejně tak na 1 kg polévky. Spočítejte si, kolik budou dohromady vážit všechny suroviny včetně vody, od toho pak vypočítejte, kolik soli bude potřeba.

Kolik soli se dává na 10 kg zelí

Zelí nasypeme do nádoby vhodné ke šlapání (v našem případě plastový dřez nebo dětská plastová vanička). Na 1 kg zelí přidáváme 1,5 dkg soli a pak také kmín.

Zelí nakrouhejte na nudličky. Ideální je krouhat je do vaničky nebo většího škopku. Na 10 kg zelí použijte 15 – 20 dkg soli, a 15 dkg cibule nakrájené na půlkolečka. Dochutit je můžete cca 20 g kmínu, kouskem křenu, větvičkou kopru, někdo přidává i hořčičné semínko, nastrouhané jablko a česnek.Poprášení moukou: Nejjednodušší způsob zahuštění spočívá v poprášení moukou, když už se dušení zelí blíží ke konci. Žádná jíška, žádná zápražka, žádné dlouhé prováření. Tohle je těch slibovaných pět vteřin, víc není potřeba. Přes malý cedníček obdaříte měkké zelí lehkým popraškem hladké mouky.

Kolik soli na 1 litr vody : Málo soli ve vodě učiní Váš pokrm planým, příliš mnoho soli nedá vyniknout chuti omáčky. Ideální je poměr 10 g soli na 1 l vody. Opakujme si vždy jako zaklínadlo: Var, sůl, těstoviny.