Antwort Kolik hasicích přístrojů v domě? Weitere Antworten – Kde musí být umístěn hasicí přístroj

Kolik hasicích přístrojů v domě?
Hasicí přístroj by měl být umístěn na takovém místě, aby byl viditelný, snadno dostupný a rychle použitelný. Logicky nejlepší je umístit ho na místech, kde je nejvyšší pravděpodobnost vzniku požáru, nebo v jejich dosahu (například v kuchyni, dílně, garáži apod.).Kontrola hasicích přístrojů se provádí dle předpisů o požární ochraně nejméně jednou za rok. Výrobce však může v dokumentaci (návodu) k hasicímu přístroji roční lhůtu zkrátit, ale nikdy ne prodloužit. Kontrolu je dle předpisů o požární ochraně nutno provést rovněž po každém použití hasicího přístroje.Do Vaší domácnosti doporučujeme použít práškový hasicí přístroj ABC (tento je univerzální – dá se použít na pevné látky, kapaliny, plyny, elektřinu apod., nevýhodou je však jeho následné odstraňování). Nejvhodnější hasivo na hašení pevných látek je voda, avšak hasicí přístroj s touto náplní nesmíte použít na elektřinu!

Co se nesmí hasit vodou : Jsou nevhodné na hašení:

Hořlavých kapalin nemísících se s vodou jako benzín, motorová nafta, minerální oleje, líh, ředidlo,…). Je třeba velkého množství vody, abychom kapalinu zředili, některé neuhasíme vůbec, např. benzín na vodě plave.

Jaký hasicí přístroj do rodinného domu

Pak vězte, že nejuniverzálnějším tipem hasicího přístroje pro domácnost je práškový hasicí přístroj. Bez obav s ním můžete jít do boje s požáry typu A, B i C a určený je i na hašení elektroniky pod napětím do 110 kV. Jeho alternativou pak bývá práškový hasicí přístroj, který je určený speciálně na tuky.

Kolik stojí naplnění hasicího přístroje : Ceník provedených výkonů:

Hasicí přístroje
Plnění hasivem 1 ks 70,- Kč
Filtrace a sušení hasicího prášku (1 kg) 1 ks 23,- Kč
Oprava práškových hasicích přístrojů 1kg 1 ks 159,- Kč
Oprava práškových hasicích přístrojů 2kg 1 ks 189,- Kč

Ceník provedených výkonů:

Hasicí přístroje
Revize hasicího přístroje dle typu přístroje/ks 35-49,- Kč
Tlaková zkouška 3letá – vodní 349,- Kč
Tlaková zkouška 3letá – vzduchopěnový 349,- Kč
Tlaková zkouška 5letá – práškový 428,- Kč


Dle zákona je nutné, aby kominík provedl kontrolu všech komínů alespoň jednou ročně. Kontroly je možné provádět v jakémkoliv ročním období, doporučuje se však provádět ji před začátkem topné sezóny na konci léta. Kominíka si ale domluvte dopředu.

Jaký hasicí přístroj domů

Pak vězte, že nejuniverzálnějším tipem hasicího přístroje pro domácnost je práškový hasicí přístroj. Bez obav s ním můžete jít do boje s požáry typu A, B i C a určený je i na hašení elektroniky pod napětím do 110 kV. Jeho alternativou pak bývá práškový hasicí přístroj, který je určený speciálně na tuky.3. Pěnový hasicí přístroj

Pěnový hasicí přístroj: Třída požáru A, B
Vhodné pro hašení Nevhodné pro hašení
pevné hořlavé látky, benzín, nafta, minerální oleje a tuky. hořlavé kapaliny mísící se s vodou, hořlavé plyny (zemní plyn, propan-butan, acetylen, metan), kuchyňské spotřebiče (fritovací hrnce apod.).

6. 9. 2019Práškový přístroj je určený pro hašení tříd A, B, C, D, včetně pevných látek kromě sypkých hmot. Dobře hasí zejména požáry hořlavých kapalin a hořlavých plynů a speciální typy prášku i požáry některých lehkých kovů.

PĚNOVÉ HASICÍ PŘÍSTROJE

Při svém použití vytvářejí na povrchu hořících látek vrstvu pěny, která zabraňuje přístupu kyslíku a tím vlastně hasí. Používají se především na požáry hořlavých kapalin ( benzín, nafta, oleje).

Na co se nesmí používat sněhový a práškový hasicí přístroj : Práškový hasicí přístroj NESMÍ být použit na:

hašení lehkých hořlavých a alkalických kovů hašení volně uložených kusovitých, vláknitých a podobných materiálů pro nebezpečí požáru a případný výbuch.

Jak casto menit hasicí přístroj : Musím si nechat hasicí přístroj kontrolovat, příp. kdo provádí kontroly, opravy a plnění hasicích přístrojů, jak často Kontrola hasicích přístrojů se provádí nejméně jednou za rok (pokud např. dokumentace výrobce nestanoví jinak), a také po každém použití.

Kolik stojí kontrola hasicího přístroje

Revize hasících přístrojů

hasící přístroj vodní V6T, V8Pa, V9T 400,- Kč
hasící přístroj práškový PG6Hi, PG6PMD 420,- Kč
hasící přístroj práškový PG2L, PG2Hi – Neuruppin 365,- Kč
hasící přístroj vodní S 1,5 363,- Kč
hasící přístroj vodní S 5 a 6 423,- Kč


Má vysoce krycí účinek a izoluje hořící látky od přísunu kyslíku, což zajišťuje dusivý efekt. Pěnový hasicí přístroj je vhodný pro požáry třídy A a B. Může být použit proti požárům, kde jsou pevné látky a hořlavé kapaliny. pevné hořlavé látky, benzín, nafta, minerální oleje a tuky.Lhůty pravidelných revizí plynových zařízení (vyhláška 85/1978 Sb.)

DRUH REVIZE LHUTA
Kontrola 1 x za rok
Provozní revize 1 x za 3 roky
Tlaková zkouška platnost max. 6 měsíců
Servisní prohlídka spotřebičů 1 x za rok

Kolik stojí revize komínu : Kolik stojí kontrola a revize komínu Kontrola a čištění komínu vyjde orientačně na 1000–2000 Kč. Můžete si ho vyčistit i sami, ale vzhledem k tomu, že byste na to potřebovali speciální vybavení, vyplatí se vám nechat provést odborné čištění. Revize komínu pak stojí kolem 2000–3000 Kč.