Antwort Kolik by měl vážit džungarský křeček? Weitere Antworten – Jak dlouho žije křeček džungarský v zajetí

Kolik by měl vážit džungarský křeček?
Nejčastěji chovaným druhem je křeček džungarský, který se v průměru dožívá 1,5 roku až 2 let. Křeček zlatý žije 2 až 2,5 roku. Kupříkladu křečík Roborovský se dožívá nejdéle 3 až 3,5 roku.V případě, že chceme křečka na mazlení, chování a všeobecně pro blízký kontakt s dítětem, je lepší volbou Křeček syrský. Je větší, tím pádem se dětem dobře drží, a pokud Vám nedej bože uteče, lépe se hledá a chytá. Povahou jsou klidnější, větší peciválové, kterým nevadí občasná pozornost.Pokud odjíždíte na dobu delší než tři dny, musíte myslet na to, že křeček potřebuje něčí péči. Pak nezbývá než někoho poprosit, kdo vám bude křečka krmit a dávat mu čerstvou vodu. Pokud odjíždíte třeba jen na víkend, stačí dát křečkovi více potravy, s kterou po dobu vaší nepřítomnosti vydrží.

Kolik Nabeha křeček : Není tolik důležitá,jelikož pokud křečkovi krmení nasypete na některá místa v kleci, bude mít o zábavu postaráno při hledání potravy (mimochodem-v přírodě křeček naběhá až deset kilometrů za den aby se uživil).

Jak poznat že je křeček starý

Jak poznat věk krečka

  1. Srst: Mladí křečci mají hustou a lesklou srst. S přibývajícím věkem srst řídne a ztrácí lesk.
  2. Oči: Mladí křečci mají jasné a čilé oči. U starších křečků mohou být oči zakalené a méně lesklé.
  3. Uši: Uši mladých křečků jsou čisté a růžové. U starších křečků mohou být uši špinavé a zarudlé.

Jak často krmit křečka Džungarského : Majitele musí pamatovat na to, aby zvířeti poskytli přístup k sladké vodě. Křečku můžete dát čerstvé ovoce dvakrát týdně – jedna čajová lžička stačí na každé 3-4 dny. Zelenina může být podávána denně v množství jedné čajové lžičky. Ovoce a zeleninu je nutné před podáváním opláchnout, oloupat a nakrájet na malé kousky.

Vypozorujte si, co váš křeček rád jí, pomocí jeho oblíbených pochoutek pak můžete lépe překonat jeho strach. Křeček by si měl zvyknout na přítomnost vaší ruky, to je prvním krokem k ochočení. Dávejte mu potravu přímo na podlahu klece, tak si začne na vaši ruku zvykat a naučí se, že přináší něco dobrého a neublíží mu.

Pro křečka jsou nejdůležitější zrniny – pšenice, ječmen, kukuřice, oves, čirok nebo kardi (světlice barvířská). Dále kukuřice, lisovaný hrách nebo svatojánský chléb (karob). Směsku lze doplnit o oves, žito, pohanku, konopné semínko, fazole mungo či ovesné vločky. Snažíme se vyhnout sušenému ovoci, kokosu a oříškům.

Proč křeček smrdí

Zápach tedy nemusí být projevem nemoci. Teritoriální chování začíná v období pohlavní dospělosti, což je u tohoto druhu při dosažení věku 5 -7 týdnů věku. Křečci jsou čistotná zvířátka, ale klec je nutné obden vyčistit a vyměnit podestýlku.Tato velikost napáječky jim vystačí na 3 dny s tím, že po třech dnech se již voda v napáječce začíná kazit a musí se vyměnit. Voda by měla být ale každý den čerstvá, jde pouze o dny dovolené. Křečíci, kteří se chovají ve skupinách (Campbellův nebo Roborowského) by měli mít napáječky větší dle počtu jedinců.Největším křečkem a příbuzným křečka zlatého je křeček polní. Měří 20 – 35cm a váží kolem 300 – 500g.

Pískání Křečci mají svůj vlastní způsob komunikace, který využívají například při hledání potravy nebo při budování hnízda. Zvýšená frekvence a naléhavost pískání však může znamenat bolest. V takovém případě křečka bedlivě pozorujte.

Kolik toho vypije Křeček džungarský : Křečík vypije denně 15-25 ml vody, křeček 30-40 ml. V žádném případě nenabízíme zvířeti alkohol, kořeněná jídla, sladkosti, kávu nebo uzeniny. Vyvracíme mýty: Mýtem v krmení křečků je podávání suchého pečiva k obroušení zubů.

Jak se starat o křečka Džungarského : Chybět nesmí napáječka s čerstvou vodou a miska na krmivo. Pro spokojenost a udržení křečka fit je potřeba ubikaci vybavit různými prolézačkami, domečky a tunely. Oblíbenou zábavou jsou například ruličky od toaletního papíru, které křečíci rádi hlodají. Kolečko v ubikaci nechávejte vždy jen pár hodin denně.

Co nedělat křečkovi

6 věcí, které nedělejte se svým křečkem

  • Nenechte křečka bydlet v rušné místnosti.
  • Nedávejte klec k oknu, kterým větráte.
  • Pořízení dalšího křečka není nejlepší nápad.
  • Jednodruhová strava.
  • Vodní lázeň tento malý hlodavec neocení
  • Nerušte ho při spánku.


Vypozorujte si, co váš křeček rád jí, pomocí jeho oblíbených pochoutek pak můžete lépe překonat jeho strach. Křeček by si měl zvyknout na přítomnost vaší ruky, to je prvním krokem k ochočení. Dávejte mu potravu přímo na podlahu klece, tak si začne na vaši ruku zvykat a naučí se, že přináší něco dobrého a neublíží mu.Současně mu dopřejte i šťavnaté zelené krmení – jetel, luční trávu, všechny druhy ovoce. Ze zeleniny pak mrkev, květák, listový špenát, okurku, celer nebo hlávkový salát. Křečci milují různé sušené směsi, ale i čerstvou zeleninu.

Co miluji křečci : Křečci mají rádi nejrůznější semínka − můžete jim dávat slunečnicová či dýňová. Dále různé druhy oříšků − lískové, vlašské, arašídy, čerstvou zeleninu − okurka, cuketa, brokolice, salát − a ovoce: jablka, meruňky, hrušky, rozinky. Nepohrdnou ani moučnými červy.