Antwort Kdy začít užívat Femibion 2? Weitere Antworten – Kdy uzivat Femibion 2

Kdy začít užívat Femibion 2?
Matka poskytuje DHA svému dítěti prostřednictvím placenty a mateřského mléka. Její spotřeba v 13. týdnu těhotenství stoupá, proto doporučujeme užívání přípravku Femibion 2 s DHA od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.Femibion 3 je určen pro období kojení, proto jej lze užívat již od dne narození miminka.Aby jste si zajistili dostatek kyseliny listové před otěhotněním i během něj, užívejte vitamíny před otěhotněním alespoň tři měsíce a pak po celou dobu těhotenství. Chybu neuděláte ani v případě, když si pořídíte multivitaminy také v období po porodu. Různé přípravky obsahují rozdíle množství kyseliny listové.

Jak dlouho můžu brát Femibion 1 : Děkuji za odpověď. Dobrý den, ano Femibion můžete užívat nepřetržitě. Kyselina listová je již obsažena v dostatečném množství ve Femibionu.

Jak uzivat Femibion

Užívejte 1 tabletu denně s vodou, ideálně při jídle. Doplňky stravy by neměly být používány jako náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu. Uchovávejte mimo dosah dětí. Doplňky stravy neužívejte jako náhradu pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu.

Co obsahuje Femibion 2 : Jedna tableta přípravku Femibion 2 obsahuje vitaminy B1, B2, B6, B12, C, D3, E, biotin, niacin, kyselinu pantotenovou, jód, železo, hořčík, zinek a selen. Tobolka obsahuje DHA, vitamin E a lutein.

Které vitamíny můžu brát spolu každý den Vitamíny, které můžete brát spolu každý den, jsou například vitamín C a E, vitamín D a K2, vitamín B-komplex a vitamín C.

Ženám i mužům se na podporu plodnosti doporučují vitamíny B8 neboli inositoly. Užívá se také vitamín B6 a antioxidanty vitamin C a betakaroten. Mezi vitamíny na otěhotnění bývá také kyselina listová. Na zrání spermií se podílí minerály zinek a selen.

Kdy brát vitamíny ráno nebo večer

Ideální doba pro užívání multivitaminů je ráno, nejlépe spolu s jídlem (platí to i pro těhotné ženy). Ale nic se nestane, ani když je užijete v poledne. Pozor si ale dejte, pokud multivitamin obsahuje i vitamíny skupiny B. V tom případě je neužívejte pozdě večer – mohli byste mít problém se spánkem.Nedostatek kyseliny listové se projeví únavou, poruchou růstu a krvetvorby. Můžete trpět i poruchou trávení, změnami na sliznicích, především v ústech. Dostavuje se slabost, bledost, zapomnětlivost, výkyvy nálady.Kyselina listová a její dávkování

Kategorie Doporučená denní dávka
děti (9–13 let) 300 μg
teenageři 14+ a dospělí 400 μg
ženy plánující těhotenství 400–800 μg
těhotné ženy 600–800 μg


Pro maximální využití šance pro otěhotnění, se doporučuje mít sex dva až tři dny před ovulací a poté jednou až dvakrát denně až do jednoho dne po ovulaci. Muži by měli ejakulovat „staré“ spermie tři dny před pohlavním stykem, aby bylo zajištěno, že k početí budou použity pouze čerstvé a zdravé spermie.

Jak zvýšit železo v těhotenství : Vstřebatelnost železa můžete podpořit tím, že spolu s ním konzumujete zdroj vitamínu C. Proto je v doplňku stravy Salus Floradix Železo+ obsaženo jak organické železo, které je pro naše tělo dobře vstřebatelné, tak vitamín C a výtažky z ovocných šťáv.

Kolik Omega 3 v těhotenství : Těhotné ženy by měly každý den konzumovat ideálně 650 mg omega-3 (EPA a DHA), z nichž alespoň 300 mg by měla tvořit DHA.

Které vitamíny se nesmí užívat spolu

Které vitamíny nekombinovat

  • Vitamíny A, D, E a K.
  • Vitamín E a K.
  • Železo a vápník.
  • Vápník a hořčík.
  • Multivitamin a vápník, draslík, zinek nebo hořčík.
  • Zinek a měď
  • Vitamín D3 a vitamín K2.
  • Vitamíny skupiny B.


Ženy, které se snaží otěhotnět, by měly konzumovat potraviny s vysokým obsahem kyseliny listové a vitamínů B. Muži mohou podpořit šanci na početí dostatečným příjmem zinku, selenu a antioxidantů. K početí pomáhají také bylinky.Pokud chcete, aby šance na otěhotnění opět o něco vzrostly, odpočívejte alespoň 20-30 minut po pohlavním styku, než se spermie stačí doručit k vajíčku. Obecně se po styku doporučuje využít polohu svíčky nebo přitáhnout nohy k tělu. Stejně důležité je posečkat s hygienou bezprostředně po styku.

Jak poznam že mám málo vitaminu : Nejčastějšími příznaky nedostatku jednoho nebo i více vitaminů a důležitých minerálů bývá celková únava, ochablost a snížená obranyschopnost organismu. Dalšími mohou být například krvácení dásní, praskání koutků úst, třepení a lámání nehtů, zvýšené padání vlasů, zhoršení stavu pleti a tak podobně.