Antwort Kdy zapnout filtraci u bazénu? Weitere Antworten – Kdy Zapinat filtraci v bazénu

Kdy zapnout filtraci u bazénu?
Filtrační zařízení je nezbytné pro bezproblémový provoz bazénu. V případě privátních bazénů by voda měla projít přes filtraci alespoň dvakrát denně s dobou jednoho cyklu v rozmení 2 až 4 hodin (samozřejmě je nutné zohlednit typ, určení, zatížení bazénu a počasí).U privátních bazénů doporučujeme filtrovat celkový objem bazénové vody minimálně 2× denně. Vždy však záleží na zatížení bazénu.Abyste vodu v bazénu nemuseli měnit, je dobré ji pravidelně filtrovat. Voda by měla být filtrována alespoň dvakrát denně, pokud bazén používáte často, tak i vícekrát. Filtraci rozdělte do vícera časových úseků, například se spínáním po hodině. Filtraci nikdy nezapínejte v době, kdy se koupete.

Kdy prestat filtrovat bazén : KDY ZAZIMOVAT BAZÉN

Pokud teplota vody poklesne pod 15 °C, můžete přestat dávkovat dezinfekční přípravky, filtraci však ponechte stále v provozu po dobu dvou až tří hodin denně. Bazénovou filtraci je doporučeno odstavit z provozu teprve, až teplota bazénové vody trvale poklesne pod 12 °C.

Jak pouzivat filtraci bazénu

Postup připojení pískové filtrace

  1. Ke stěně bazénu připevněte skimmer.
  2. Do skimmeru zapojte hadici vedoucí k filtru.
  3. Připojte konec hadice k pískové filtraci.
  4. Druhou hadici od filtru zapojte zpět do horního ventilu pro výpusť čisté vody.
  5. Pokud máte filtr nad vodní hladinou, mezi skimmer a filtr umístěte pevný ventil.

Jak nastavit filtraci při vysávání bazénu : Před vysáváním je důležité proprat tlakový filtr.

Následně vypněte čerpadlo a ze sacího potrubí zavřete všechny ventily kromě sací trysky na vysávání / skimmeru – konkrétní ventil otevřete naplno (podle toho kam jste hadici zapojily). Na šesticestném ventilu nechte režim filtrace, zapněte čerpadlo a můžete vysávat.

Do filtrační nádoby se vleze 75kg písku, která vám zajistí křišťálově čistou vodu. Filtrace je odolná i proti slané vodě. Čerpadlo má neskutečný průtok 17 000l/h při výkonu pouze 600W. Pro dosažení nejlepšího čištění prvně nasypeme 25kg filtračního písku frakce 0.7-1.2mm, následně přidáme 50kg frakce 0.4-0.8mm.

Abyste vodu v bazénu projasnili, přidávejte do ní chlor. Držte se ale předepsaného rozmezí, které je 0,3 až 0,5 mg/l. Množství chloru testujte pomocí proužkového testeru. Někdy ani samotný chlor a filtrace nestačí a voda v bazénu zůstává stále mléčná.

Jak docílit čisté vody v bazénu

Aby voda v bazénu byla skutečně křišťálově čistá, měl by být v první řadě vybaven kvalitní pískovou filtrací s odpovídajícím výkonem. Ale jen na ni spoléhat nemůžete. Stejně důležitý je také výběr kvalitních bazénových přípravků, které mají veškeré předepsané certifikáty a zdravotní i hygienické atesty.Úprava bazénové vody pomocí soli patří mezi moderní způsoby údržby optimální kvality vody v domácích bazénech a umělých koupalištích. Koupání ve slané vodě, i když je koncentrace soli násobně nižší než u vody mořské, blahodárně působí na pokožku a prohlubuje příjemný prožitek z relaxace v bazénu.Vodu z bazénu lze vypustit i přes filtraci, stačí, když na svém filtračním zařízení nastavíte vypouštění (ventil dejte do polohy Odpad). Potom dejte bazénovou hadici do skimmeru (musí být ponořena ve vodě) a zapněte filtraci. Voda bude odcházet přes čerpadlo (mimo filtr) pryč z bazénu.

Pomůže vysavač, síťka i kartáč Abyste ve svém bazénu měli křišťálově čistou vodou, je důležité používat vhodnou chemii, ale také pomocníky, kteří dokážou odstranit pevné nečistoty usazující se v bazénu. Co by ve vaší výbavě nemělo chybět Bazénový vysavač i síťka a kartáč vám pomohou s efektivním odstraněním nečistot.

Jak často se má měnit písek ve filtraci : Plně postačí, když náplň – filtrační písek – vyměníte jednou za dva roky. Jeho životnost je ovlivněna pravidelným proplachem. Není třeba písek při každém proplachu vyndávat z filtrace. Dnešní filtrace mají funkci zpětného proplachu, čímž se filtrace pročistí a usazené nečistoty odtečou mimo bazén.

Jak správně propláchnout pískovou filtraci : Pokud dojde k zanesení písku, ventil přepněte do polohy zpětného propláchnutí. Voda do filtrace začne proudit košem na dně nádoby, zvíří písek a uvolní z něho zachycené nečistoty. Při zpětném propláchnutí se ale voda nevrací do bazénu. Ventil ji přesměruje do výpustní příruby, kterou špinavou vodu vypustíte mimo bazén.

Proč je voda v bazénu zakalená

Při absenci dezinfekční látky se voda velmi rychle kazí, tím vzniká ideální prostředí pro mikroorganismy, řasy a bakterie, které způsobují zakalení vody. K likvidaci řas, bakterií a mikroorganismů použijeme chlor šok nebo oxi šok podle typu používané dezinfekce.

Dezinfikujte bazén chlor šokem

Ten zničí veškeré bakterie a i jiné mikroorganismy, které jsou v bazénové vodě. Sice má velmi rychlý dezinfekční účinek, ale zase rychle vyprchá, takže se nemusíte obávat, že se budete koupat v chemii. Chlor šok rozpusťte v kýblu nebo větší nádobě a lijte ho opatrně podél okraje bazénu.Po napuštění bazénu je nutné nejprve zkontrolovat, případně upravit tvrdost vody. Následně je nutné zkontrolovat a popřípadě upravit hodnotu pH vody. Pokud jsou obě tyto hodnoty v požadovaném rozmezí, můžeme přistoupit k další aplikaci chemických přípravků pro dezinfekci vody.

Jak často se doplňuje sůl do bazénu : Přestože se voda z bazénu vypařuje a je potřeba jí doplňovat, sůl se nevypařuje. Proto tedy pokud jednou dosáhnete správné hladiny soli v bazénu a vodu z bazénu nevylijete, sůl již není potřeba doplňovat. Pokud se voda vypaří, doplňte ji a hladina soli zůstane stále stejná.