Antwort Kdy vysít lichořeřišnice? Weitere Antworten – Kdy se vysazuje lichořeřišnice

Kdy vysít lichořeřišnice?
Pěstování: Semena lichořeřišnice můžeme vysévat do pařeniště v březnu až dubnu, nebo přímo do záhonu či květináčů v dubnu až v květnu. Lichořeřišnice vyžaduje slunné stanoviště a propustnou, na živiny chudší půdu. Nedoporučuje se přihnojovat dusíkem, vedlo by to k růstu na úkor kvetení.Lichořeřišnici užíváme 2x denně – ráno po snídani a odpoledne. Uvolněné látky v našem těle působí přibližně po 2 až 3 hodinách. Optimální dávka je 0,5 gramu na 300 ml libovolné tekutiny a denní dávka by neměla překračovat 1 gram. Neužívejte nalačno.Kdy sázet lichořeřišnici

Semena lichořeřišnice klíčí při teplotě kolem 15 °C. Vzhledem k tomu je možné přistoupit k jejich výsevu na záhon ve druhé polovině května, kdy již nehrozí přízemní mrazíky.

Na co je dobrá lichořeřišnice větší : Lichořeřišnice čistí krev od mikročástí virů, nebo také od zbytků léčiv. Lichořeřišnice posiluje imunitní systém a celý organismus. Má také důležité antivirové a antibakteriální účinky, kdy brání šíření virů a bakterií a tím uvolňuje dýchací cesty. Pomáhá odstraňovat vše škodlivé z organismu.

Co s květy lichořeřišnice

Poupata i rozvité květy lze nakládat do oleje, soli či sladkokyselého nálevu, květy i listy lze přidávat do studených salátů, z celé rostliny (celá je poživatelná a léčivá) připravíme tinkturu a nebo vylisujeme šťávu.

Kdy začít dělat sazenice : Pokud nehrozí silnější mrazy, můžete začít s výsevem klidně už v únoru. O to dříve pak můžete zeleninu sklízet. Pařeniště však prodlouží i dobu sklizně na konci sezóny ‒ ještě v zimě v něm můžete pěstovat některé druhy salátů. Teplota v pařeništi je vyšší než v zahradě, což pro rostliny vytváří skvělé podmínky.

Harmonizuje menstruační cyklus. Přispívá k léčbě zánětů v těle. Zlepšuje imunitu a činnost CNS.

Dávkování Grešík kapky Lichořeřišnice

2 x 20 kapek denně mezi jídly či nalačno, nejlépe do sklenky vody.

Jak pěstovat lichořeřišnici

Semena vyséváme do konce července do sponu asi 40 x 15 cm na záhon, do truhlíků, větších mís, květináčů a koryt. Lichořeřišnici vyhovuje slunné stanoviště s normální, spíše chudší vlhkou půdou. Vyklíčí do 3 týdnů při teplotě nad 18 °C, půdu udržujeme vlhkou.Tipy pro předpěstování semen

Semena byste měli vysévat do misek v květináčích na začátku až v polovině března. Nechte je klíčit při pokojové teplotě 20-25 °C. Jakmile se vytvoří první listy, přesaďte rostliny do větších květináčů. Pokud máte vytápěný skleník, má smysl začít s pěstováním v lednu nebo únoru.Konzumují se květy, semena i listy, které mají intenzivní, kořeněnou chuť, která připomíná řeřichu. Můžeme je použít do salátů, sendvičů, ale také jako přísadu do pesta nebo omáčky (po rozmělnění listů lichořeřišnice).

V případě počátku nachlazení či projevu zánětu (na pokožce, v těle) – 3x denně 1 polévková lžice. V období po zánětu/nemoci ještě po dobu 2 týdnu – 2x denně 20 kapek.

Co se dá sázet v květnu : Začátek května je ideální termín pro výsev okurek nakládaček a polních salátovek. Sejí se také cukety, nejlépe v polovině května, aby vzcházející rostlinky nebyly ohroženy posledními přízemními mrazíky. Po „zmrzlících“ se sejí také fazole a kukuřice.

Kdy se vysazují rajčata ven : Obvykle po Zmrzlých v druhé polovině května, kdy je riziko posledních jarních mrazíků minimální. Ve vyšších polohách nad 350 m n. m. až koncem května, případně počátkem června. Důvodem je citlivost rajčat i ke slabým mrazíkům, které je během jediné noci mohou sežehnout a zničit.

Jak použít lichořeřišnici

Konzumují se květy, semena i listy, které mají intenzivní, kořeněnou chuť, která připomíná řeřichu. Můžeme je použít do salátů, sendvičů, ale také jako přísadu do pesta nebo omáčky (po rozmělnění listů lichořeřišnice).

Je vhodné využívat v začátcích nachlazení (např. začínající bolest v krku) pro odvrácení nástupu nemoci. Lichořeřišnice je zázračná bylina, která účinně působí proti všem 46 kmenům stafylokokových bakterií, jež způsobují zánětlivá onemocnění močových cest a ledvin.Konzumují se květy, semena i listy, které mají intenzivní, kořeněnou chuť, která připomíná řeřichu. Můžeme je použít do salátů, sendvičů, ale také jako přísadu do pesta nebo omáčky (po rozmělnění listů lichořeřišnice).

Jak využít lichořeřišnici : V kuchyni můžeme využít listy, poupata, nezralé plody i květy. Lichořeřišnici můžete přidat do salátu, pomazánek, mladá semena například do tatarské omáčky či salátového dresinku. Vyrábí se také lichořeřišnicový olej (lichořeřišnici naložíme do oleje a po 14 dnech využíváme v kuchyni dle libosti).