Antwort Kdy se stříká kukuřice? Weitere Antworten – Kdy zasít kukuřici

Kdy se stříká kukuřice?
Standardní hranice začátku setí kukuřice je dána teplotou půdy v místě uložení kukuřičného semene. Pro rychlé klíčení semene je optimální teplota 8–10 °C. Tomu odpovídá termín setí od poloviny dubna do 10. května.Kukuřice vyžaduje plně prosluněné a teplé stanoviště. Od května do poloviny června vysejte celý obsah sáčku rovnou na zahradu. Doporučený spon pěstování je 30 x 60–80 cm. Nemáte-li dost místa, vysejte semena v řádku po 10–15 cm a později vyjednoťte na 20–30 cm.Agro Glyfo Klasik Strong – více účinné látky než Roundup Flex. NOVINKA – NEJSILNĚJŠÍ TOTÁLNÍ HERBICID NA TRHU! Postřikový systémový totální herbicidní přípravek ve formě rozpustného koncentrátu (SL). AGRO Glyfo Klasik STRONG je vysoce účinný totální systémový (rozváděný po celé rostlině) listový herbicid.

Čím se stříká obilí : léty prověřený postřik Lentipur 500 FW, Glean 75 WG nebo novější přípravky Trinity, Sempra. Výborné účinnosti dosáhl trojsložkový herbicid Bizon, který je univerzální do všech ozimů, při jednoduchém dávkování 1 l/ha. Mimo ječmen ozimý můžeme do všech ostatních plodin využít postřik Corello.

Kdy se seká kukuřice

Tato plodina se sklízela v květnu a přibližně v polovině května se začaly vyskytovat častěji deště. „Během června v některých oblastech bylo jen minimum dnů, kdy nepršelo, a to setí kukuřice velmi komplikovalo,“ připomněl.

Jak hluboko zasít kukuřici : Vhodný termín setí je na přelomu dubna a května při teplotě půdy 8–10 °C. Na lehkých půdách s pozdějším termínem setí se seje do hloubky 5–7 cm. Na těžších půdách s časnějším termínem setí je hloubka nižší – přibližně 3–4 cm.

– Kukuřice je mohutná rostlina, a tak potřebuje dostatek místa; pěstební spon by měl být minimálně 40×40 cm. – Semínka můžeme vysévat po dvou s tím, že po vyklíčení je podle potřeby vyjednotíme na jednu rostlinu. – Vysévat můžeme i do řádků vzdálených od sebe asi 50 cm, vzdálenost semen v řádku má být 25 cm.

Vzhledem ke špatné pověsti glyfosátu vás možná napadne, jak si vyrobit vlastní Roundup. Vypadá to jako sci-fi, ale je to reálné. Správná kombinace ingrediencí dokáže spoustu plevelů skutečně zahubit. Nejúčinnější domácí variantou je směs bílého (bezbarvého) octa, soli a jaru na nádobí.

Co použít místo roundupu

V Evropě má zákaz. Na americkém trhu se jmenuje se Phydura. Je to širokospektrální herbicid, který pracuje na biologické bázi.Nejčastěji se sklízí od června do září. Obiloviny se sklízejí sklízecími stroji (kombajny) nebo ručně. Zrno musí být dostatečně zralé (tvrdé) a suché, aby jej mohl kombajn vymlátit a aby při skladování nezplesnivělo. Sklízí se zrno s vlhkostí kolem 15 %.Základem pro dosažení vysokých výnosů je včasnost a kvalita ošetření řepky na jaře, obvykle již od konce února. Jarní investice do řepky jsou vedle ochrany proti plevelům a regulace zrání, ekonomicky nejefektivnějšími vklady do pěstitelské technologie ozimé řepky.

Tradičně se kukuřice sklízí v době, kdy je mléčná linie mezi polovinou a 2/3 zrna. Pro určení nejvhodnější doby sklizně je potřeba zohlednit i stav porostu a sledovat celkovou sušinu rostlin. Optimální sušina pro sklizeň je 34 %.

Jak poznat že je kukuřice zralá : Cukrovou kukuřici je nejlepší sklízet v době tzv. mléčné zralosti: pokud naříznete zrno, vytéká z něj mléčně zabarvená tekutina. To, že je kukuřice zralá ke sklizni, poznáte i podle zhnědnutí jejích „vlasů“ (botanicky se jedná o čnělky, tedy součásti květů).

Jak doma uvařit kukuřici : 1V kastrolu přivedeme k varu 3 l vody se solí a cukrem. Vložíme kukuřičné klasy a vaříme je pod pokličkou 30 minut. Klasy během varu občas otočíme. Uvařenou kukuřici necháme důkladně okapat v cedníku.

Co zasadit vedle kukuřice

Kukuřice se hodí vedle cuket a dýní, fazolí, hrachu, okurek, rajčat a salátu. Nehodí se vedle celeru a červené řepy. Vedle chřestu můžeme pěstovat keříčkové fazole, hrách, salát, kedlubny, rajčata, mrkev, ředkvičky a okurky.

Bílý ocet má i další využití – jako přírodní herbicid na plevel. Jeho kyselost dokáže zničit buňky rostlin, což vede k jejich uschnutí a následnému odumření. Stačí roztok bílého octa nastříkat přímo na plevel a po několika dnech by mělo dojít k viditelným výsledkům.Smíchejte 300 ml octa 10%, 30 g soli a tři kapky saponátu na mytí nádobí. Množství si vždy poměrově upravte podle toho, zda plánujete stříkat celou zahradu nebo tři truhlíky na balkoně. Všechny ingredience dobře promíchejte, aby se sůl zcela rozpustila.

Jak zlikvidovat plevel octem : Aby vaše dlažba vypadala skvěle a nehyzdila ji žádná vyčuhující tráva, můžete zkusit i obyčejný ocet. Připravte si do rozprašovače roztok vody a octa v poměru 1 : 3 a cíleně nastříkejte na postižená místa.