Antwort Kdy se používá Nothing? Weitere Antworten – Kdy se používá Everything

Kdy se používá Nothing?
Hodně zjednodušeně řečeno: Everything = všechno, lze použít jako samostatný podmět. All = všechen, každý – většinou je třeba říci, co/kdo všechno, buď v té samé nebo předchozí větě.somewhere – anywhere = a place (někde, kdekoli – nikde) The book must be somewhere here. Ta kniha musí tady někde být. We didn't go anywhere last night.TO + gerundium. Nyní se dostáváme k použití slůvka to jako předložky, která vyjadřuje především: směr kam (go to school, climb to the top) určení někomu jako příjemci (send it to my parents, talk to me)

Co znamená I’d like : Tvary jsou ve všech osobách stejné: I would like = rád bych, chtěl bych, dal bych si. you would like = rád bys, chtěl bys, dal by sis. he would like = rád by, chtěl by, dal by si.

Kdy použít Somebody anybody

Složená neurčitá zájmena a příslovce

  • something = něco.
  • nothing = nic.
  • anything = něco, cokoli, nic.
  • everything = všechno.
  • somebody / someone = někdo.
  • nobody / no one = nikdo.
  • anybody / anyone = někdo, kdokoli, nikdo.
  • everybody / everyone = všichni.

Kdy použít Live a kdy Lives : live = žít, bydlet

lives /lɪvz/ – He lives with his parents.

Slůvko though/'ðəʊ/ patří mezi spojky přípustkových vět. Má stejný význam jako although/ɔ:l'ðəʊ/ nebo even though/ˌi:vən'ðəʊ/ , tedy ačkoli, i když.

Vazba "used to" má stejný význam jako užití modálního slovesa "would" pro opakující se děj v minulosti. Vazba "used to" se používá hlavně, chceme-li zdůraznit, že opakovanou činnost v minulosti již neděláme nebo naopak činnost, kterou jsme nedělávali, teď děláváme.

Kdy se používá Although

ALTHOUGH, THOUGH, EVEN THOUGH

Tyto spojky mohou v angličtině uvozovat vedlejší věty přípustkové. Znamenají něco jako české ačkoliv, ač, i když. Gramaticky nás zde nic těžkého nečeká.Dá se říct „I count on it“ Není to spíš jen jako spoléhám na to You can count on that. Nebo: Yeah, rely on me.ahoj! {citosl.} hello! (také: hi!)

Citoslovce. hovor. ahoj!, nazdar!, čau!

Jaký je rozdíl mezi Somebody a Someone : SOMEBODY – 3 slabiky, SOMEONE – 2 slabiky. phoebinka – jistě že to jde. Záleží na kontextu a na situaci a hlavně na funkci dané otázky.

Jak se vyslovuje Lives : Lájv asi přídavná jména (živý), na nic jinéhosi teď nevzpomenu. LIVE = žít, bydlet apod., tedy sloveso, vyslovuje se ( liv ) LIFE = život, tedy podstatné jméno a to se vyslovuje ( lajf )Poměrně často mluvím s Američany a i oni vyslovují, jak tady píšu.

Jak poznat Prubehovy čas

U času prostého pracujete s pomocným slovesem DO a základním tvarem významového slovesa. U času průběhového pak s pomocným slovesem BE a významové sloveso má na konci -ING. Nikdy je však nemůžete kombinovat a v tom je kámen úrazu.

ALTHOUGH, THOUGH, EVEN THOUGH

Tyto spojky mohou v angličtině uvozovat vedlejší věty přípustkové. Znamenají něco jako české ačkoliv, ač, i když.Can znamená 'moci', proto COULD znamená 'mohl bych'. Sloveso shall se v dnešní běžné angličtině tak často nepoužívá. Mírně pokročilí by snad měli znát jen to, že se používá v otázce první osoby a vyjadřuje jakousi nabídku (otázku, zda 'máte' něco udělat).

Co znamená has been : Sloveso. sb has been to sth po have vyjadřuje, že (už) někdo někde byl, nebo že něco již bylo provedenokdo už byl(a) kdeI have never been here. Nikdy jsem tu nebyl.