Antwort Kdy se očkuje Rotateq? Weitere Antworten – Kdy nejpozdeji ockovat rotaviry

Kdy se očkuje Rotateq?
Očkování je třeba odložit u kojenců s akutním průjmem, zvracením nebo akutním závažným horečnatým onemocněním.Rozhodnutí, zda očkování absolvovat, či nikoliv, je na rodičích dítěte. Orientační cena jedné dávky vakcíny Rotarix je 1 650 Kč.Rotavirus je přítomen ve stolici infikované osoby 1–3 dny před výskytem příznaků (to je inkubační doba) a také po dobu až 10 dnů po zmírnění příznaků. Po celé této období je dotyčná osoba pro své okolí nakažlivá a je nezbytné dodržovat zvýšená hygienická opatření.

Jaké jsou povinné očkování : Mezi povinná očkování patří:

  • Hexavakcína.
  • Kombinovaná vakcína proti zarděnkám, spalničkám a příušnicím.
  • Kombinovaná vakcína proti záškrtu, tetanu a dávivému kašli.
  • Kombinovaná vakcína proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli a dětské obrně
  • Vakcína proti tuberkulóze (u rizikových dětí s indikací)

Kolik dávek Rotarix

Samotné očkování se skládá ze dvou dávek, kdy první dávku lze podat již od 6 týdnů věku dítěte, druhá dávka se podává po uplynutí 4 týdnů od první dávky. Rotarix je orální typ očkování a podává se dítěti zcela bezbolestně ústy.

Kdy se chodi na prvni očkování : Základní očkování se provede nejdříve první den 13. měsíce po narození, nejpozději však do 18. měsíce věku dítěte.

Očkování

Infekční onemocnění Dospělí Max. výše příspěvku
Plané neštovice od 18 let 1 000 Kč
Černý kašel (tetanus, záškrt) 500 Kč
Cestovní očkování (žlutá zimnice, japonská encefalitida, břišní tyfus, vzteklina, cholera, malárie, horečka dengue) 1 000 Kč
HPV 1 500 Kč


Nabídka ZP nad rámec veřejného zdravotního pojištění:

Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky (111)
PŘÍSPĚVEK NA OČKOVÁNÍ PROTI: VÝŠE PŘÍSPĚVKU: PRO PACIENTY:
pneumokokovým nákazám 1000,- Kč Od 50 do 65 let
spalničkám 500,- Kč od 25 do 50 let
chřipce 200,- Kč Do 65 let

Kdy po Rotavirech do skolky

Obvyklá doba léčby je 5–7 dní, dle ordinace lékaře. Jakmile puchýřek praskne a vytvoří se stroupek, do mateř- ské školky již může.Rotaviry se typicky přenáší fekálně orálním kontaktem, výjimkou ale nejsou ani kontaminované hračky či jiné předměty, které děti společně užívají. Proto je tolik důležitá důsledná hygiena rukou po použití toalety.Dle ustanovení § 29 odst. 1 písm. f) se přestupku dopustí ten, kdo nesplní povinnost stanovenou nebo uloženou k předcházení vzniku a šíření infekčních onemocnění. Za tento přestupek lze uložit fyzické osobě pokutu až do výše 10 000 Kč.

Základní očkování se provede nejdříve první den 13. měsíce po narození, nejpozději však do 18. měsíce věku dítěte.

Na co je Rotarix : Ochrana proti rotavirům po očkování vakcínou Rotarix přetrvává až 3 roky a toto očkování tedy zcela pokrývá období, kdy se rotavirové průjmy u dětí nejčastěji vyskytují a jejich průběh je nejzávažnější.

V kolika mesicich se očkuje miminko : Hexavakcína je prvním povinným očkováním. První dávka hexavakcíny se podává od 9. týdne věku dítěte. Následuje další dávka v odstupu nejméně dvou měsíců a přeočkování mezi 11.

Kdy Naockovat miminko

Optimální věk pro zahájení tohoto očkování jsou 4 měsíce. Pokud byl novorozenec očkován proti TBC v rámci cíleného očkování (vybrané indikace), pak se toto očkování zahajuje ne dříve než o 13 týdnů později za předpokladu, že jizvička po BCG očkování je dokonale zahojena.

B (vakcína Bexsero). Hrazeny jsou 3 dávky v případě, že první dávka byla aplikována do dovršení 12 měsíců věku. Dále je hrazeno očkování jednou dávkou vakcíny proti meningokokům skupiny A,C,W,Y (vakcíny Nimenrix a Menquadfi), a to od dovršení prvního do dovršení druhého roku věku.Očkování

Infekční onemocnění Dospělí Max. výše příspěvku
Plané neštovice od 18 let 1 000 Kč
Černý kašel (tetanus, záškrt) 500 Kč
Cestovní očkování (žlutá zimnice, japonská encefalitida, břišní tyfus, vzteklina, cholera, malárie, horečka dengue) 1 000 Kč
HPV 1 500 Kč

Jaké očkování je zdarma : V rámci povinného očkování jsou hrazené očkovací látky proti následujícím deseti onemocněním:

  • záškrt (difterie),
  • tetanus,
  • černý kašel (dávivý kašel, pertuse),
  • přenosná dětská obrna (poliomyelitida),
  • virová hepatitida B (žloutenka typu B),
  • onemocnění vyvolaná bakterií Haemophilus influenzae typu b,
  • spalničky,
  • zarděnky,