Antwort Kdy se muze pripustit králík? Weitere Antworten – Kdy je možné opět připustit králíka

Kdy se muze pripustit králík?
Králíky je dobré připouštět opakovaně, např. ráno a večer. „Potom počkat 7 nebo 14 dní a znovu dát samici k samci. Když samice neprská, je nejspíš zapuštěná.Samice králíka dosahuje pohlavní dospělosti kolem 4–6 měsíců a od té doby může být březí téměř kdykoliv. U králíka se totiž jedná o tzv. indukovanou ovulaci – pohlavní styk je faktorem, který způsobuje ovulaci. V domácím prostředí může být samice březí až osmkrát ročně.Březost u samice králíka lze poznat pohmatem, ale je to odborná záležitost, která může poškodit plody. Lepší je spoléhat na další indikátory, jako je odmítání dalšího páření, přibývání na váze, zvětšování břicha, stavba hnízda nebo změna chování.

Kdy se může sahat na králíky : Zajímají se o okolí a vaše soužití (dle výchovy) může být velice spokojené. Vhodná doba pro přijetí kamaráda nebo připouštění samiček. Po 3,5-4. roce věku už se připouštění moc nedoporučuje, určitě ne první připuštění.

V kolika mesicich můžu pripustit králíka

Připouštět byste měli králíky, které dosáhly pohlavní a chovatelské dospělosti. U běžně chovaných středních plemen je to ve věku 8 – 10 měsíců a živé hmotnosti 3,5 – 4,5 kg. Malá a zakrslá plemena se mohou připouštět již v 6 měsících o hmotnosti 2,5 kg a 1 kg.

Jak dlouho musí být králík u matky : Mláďata se od matky odstavují ve věku 6 až 8 týdnů.

Králíčata zůstávají s králicí do odstavu různě dlouhou dobu, a to v závislosti na technologii chovu, ve které vyrůstají. V drobných chovech se odstav obvykle uskutečňuje ve věku mláďat 7–9 týdnů, zatímco u faremních chovů probíhá dříve, již kolem pátého týdne věku.

Ve druhém případě doporučuji druhé připouštění provést 20. den po porodu, další i dříve, v rozmezí 12–18 dní. U třetího způsobu je nebezpečí, že samice při tomto režimu zatloustnou. Je nutno omezit krmnou dávku v době, kdy samice nemají u sebe mláďata.

Co znamená když mě králík olizuje

Králík olizuje jen ty, které má opravdu rád, protože vás chce potěšit. Takto se chovají králíci i k ostatním králíkům. Stává se také, že králík olizuje předměty, které voní po majiteli. Zřejmě je v některých případech králičí olizování člověka způsobeno nedostatkem soli, ale kdo by tomu věřil.Někdo doporučuje brát králíka za kůži na hřbetě a pak okamžitě podepřít zadeček (ne přímo zadní nohy, protože to vezme králíček jako odrazovou plochu – může vám i vyskočit z náruče), jinde je doporučováno zvedání jednou rukou pod břichem a lehce uchopit přední packy, druhou rukou pod zadečkem.Na noc by měla být zvířata přenesena dovnitř. Teprve od poloviny května, kdy již nejsou přízemní mrazíky, mohou králíci zůstávat venku i v noci. Jakmile si králíci postupně zvyknou na pobyt venku, mohou od té doby zůstávat venku celoročně.

I když se doporučuje oddělit samce od samic již kolem dvanáctého týdne věku, protože zvířata se mohou začít vzájemně křížit. Pokud však chcete, aby došlo k otěhotnění králíka, musíte k tomu přistupovat správným způsobem.

Jak poznat že je králík naštvaný : Nejčastější otázky:

  1. Tělesná řeč: Naštvaný králík může mít například vztyčené uši, otočené dozadu nebo na stranu.
  2. Zvuky: Králíci mohou při naštvanosti vydávat zvuky jako je syčení, vrčení nebo dokonce křik.
  3. Kousání nebo škrábání: Pokud se králík cítí ohrožený nebo velmi naštvaný, může se snažit kousnout nebo škrábat.

Jak králík projevuje radost : Když začne králíček tzv. řádit – vyskakovat do výšky, vykopávat nožičkami, velkou rychlostí sprintovat po pokoji, třepat u toho hlavičkou, že máte pocit, že mu úplně přeskočilo, je to projev radosti ze života. Králíček chce vyjádřit, že je velmi spokojený.

Co na dno klece pro králíka

Nejvhodnější jsou klasické dřevěné pelety. Na zem v kleci můžete dát kobereček, což se doporučuje zejména v zimních měsících. Stelivo by nemělo být po celé kleci, neboť králík se naučí vykonávat potřebu po celé kleci a ne ve “svém koutku“. Navíc je náročnější udržet klec čistou, pokud je stelivo po celém dně.

Krmiva (směsi nebo granule) dáváme 2x denně asi 2 polévkové lžíce. Zelené krmení by měl králík dostávat večer.Ideální teplota je 15 až 22 stupňů. Králíci preferují spíše chlad, pokud možno tedy v zimních měsících stáhněte topení. Pokud klec postavíte na studenou zem, je vhodné pod ní umístit nějakou podložku (koberec, polystyren…).

Co znamená když mě králík lize : Olízl vás králík Gratulujeme! To je nezvratný důkaz králičí lásky. Králík olizuje jen ty, které má opravdu rád, protože vás chce potěšit.