Antwort Kdy s dítětem na pohotovost? Weitere Antworten – Kdy jet s dítětem na pohotovost

Kdy s dítětem na pohotovost?
Bezkontaktní teploměry mívají hodnotu jen orientační. Hodnoty mezi 37°C a 38,5°C nazýváme zvýšenou teplotou (subfebrilií). Nad 38,5°C horečkou (febrilií). Teplota nad 41°C je opravdu alarmující, nazýváme jí hyperpyrexií a pacient s takovou horečkou by měl neprodleně vyhledat lékaře.K návštěvě lékaře bychom se měli vydat, pokud kašel či rýma trvají déle než týden a pokud jsou spojené s teplotami nad 38 stupňů Celsia, případně silnějšími bolestmi hlavy či v krku.Ambulance pohotovosti slouží k prvotnímu ošetření základních akutních stavů, mezi které patří např. záněty dýchacích cest (angína, chřipky, zánět průdušek, zápal plic), drobné úrazy, bolesti pohybového aparátu (svalů, kloubů, zad); dále k vyšetření a vyloučení závažných poruch zdravotního stavu (např.

Kdy jet na pohotovost když dítě zvrací : Pokud dítě zvrací opakovaně, je malátné, jeho stav se nelepší, má nafouklé a citlivé bříško, horečku, bolesti hlavy a potíže s dýcháním, volejte ihned záchranku. Pokud není situace tak závažná, můžete konzultovat jeho obtíže s pediatrem i telefonicky.

Kdy jet do nemocnice kdyz má dítě horečku

U dětí pak vyhledejte lékařskou pomoc zejména tehdy, pokud horečka u miminka do půl roku věku trvá déle než 24 hodin a drží se nad 39 °C, teplota těla rychle stoupá, pokud dítě nereaguje adekvátně, má ztuhlou šíji, zhoršené dýchání, objevují se krvavé skvrny na kůži nebo se objeví křeče,“ doporučuje MUDr.

Kdy volat záchranku pro dítě : Kdy vyhledat lékaře

  • Pokud horečkou trpí kojenec do 6 měsíců věku či pokud má dítě do 1 roku horečku vyšší než 39 °C.
  • U starších dětí je vhodné navštívit lékaře pokud je dítě apatické, málo močí, nechce pít, zvrací, je zmatené, neklidné, má bolesti ucha, hlavy nebo krku, má vyrážku či mramorovanou kůži.

Akutní zánět průdušek (akutní bronchitida)

Akutní bronchitida je infekční onemocnění, které se vyskytuje především v zimních měsících. Poznáte ji podle celkové slabosti, teploty, kašle, popřípadě rachotu při kašli. Typický bývá rychlý nástup příznaků. Zánět průdušek běžně trvá od jednoho do dvou týdnů.

Jestliže tedy trpíte zmíněnými příznaky (kašel trvající několik měsíců, dušnost, která se zhoršuje při tělesné námaze nebo během nachlazení, vykašlávání hlenu), neodkládejte návštěvu u lékaře. A je úplně jedno, že jste s kouřením už dávno skoncovali. Nebezpečí totiž hrozí také bývalým kuřákům.

Kdy jet s Vyrazkou na pohotovost

Kdy jet na pohotovost

horečka nad 38 °C u dítěte ve věku do 3 měsíců horečka nad 39 °C u dítěte ve věku 3-6 měsíců horečka nad 38 °C po dobu 5 dnů horečka s bolestí ucha.Pojištěnec, anebo za něj jeho zákonný zástupce, je povinen hradit poskytovateli regulační poplatek ve výši 90 Kč za využití lékařské pohotovostní služby nebo pohotovostní služby v oboru zubní lékařství (dále jen „pohotovostní služba“).Když se stav pacienta stabilizuje a zvracení ustane, v prvních hodinách podávejte nadále pouze tekutiny (slazenou vyprchanou minerálku, čaj, ředěný ovocný džus), později přidávejte jemně solenou dietní stravu, jako jsou brambory, rýže, drůbeží vývar, banán, suchary, den staré rohlíky nebo piškoty.

Používáme nejlépe ledové slazené minerálky bez bublinek, vodu se šťávou (ne džus) nebo studený slazený čaj. Z léků je vhodné zkusit podat přípravek Smecta (rozpuštěný ve vodě, čaji). V případě, že dítě i přes tato opatření dále zvrací, bývá nutná hospitalizace s přívodem tekutin infuzí.

Co dělat když má dítě 40 teplotu : Pokud je teplota do 39 °C, dáváme dítěti léky proti horečce s obsahem paracetamolu či ibuprofenu. V případě, že teplota atakuje 40 °C, pochopitelně ji dále snižujte a navštivte ten den pediatra. Jestliže teplota dokonce překročí 40,5 °C, neváhehjte zavolat záchrannou službu nebo ihned odjet k lékaři.

Co delat pri teplotě nad 39 : S lékařem konzultujte i horečku trvající déle než 3 dny a vysokou neklesající horečku (39-40 °C). Pokud teplota překročí 40 °C a při výskytu febrilních křečí urychleně kontaktujeme lékaře či záchrannou službu.

Kdy volat záchrannou službu

V jakých případech byste rozhodně měli přivolat záchrannou službu

  • Akutní poruchy vědomí nebo bezvědomí
  • Vážná zranění, silná krvácení a velké rány.
  • Dušení, dušnost a zjevné poruchy dýchání
  • Náhlé ochrnutí jedné či více částí těla.
  • Bolesti nebo tlak na hrudi.
  • Výrazné náhlé zhoršení stavu chronicky nemocného.


Zvýšená teplota či horečka u dětí může mít různé trvání. Ve většině případů je to otázka pár dnů, záleží ale především na vyvolávající příčině – v případě infekce je rozhodující, jak rychle se tělo s patogenem dokáže vypořádat (může být pár dnů i týden), horečka po očkování většinou ustoupí během 1-2 dnů.Klinický obraz

  1. lehký: kašel bez zrychleného dýchání a bez dušnosti.
  2. středně těžký: kašel a zrychlené dýchání, ale bez dušnosti.
  3. těžký: kašel, zrychlené dýchání a dušnost se zapojením pomocných dýchacích svalů a u kojenců porucha sání

Jak se projevuje zánět průdušek u dětí : Nejvíce akutních bronchitid je způsobených viry, méně často jde o bakteriální onemocnění. Virový zánět průdušek se projevuje zvýšenou teplotou nebo i horečkou a bolestí na průduškách. V případě bakteriálního původu zánětu je vykašlaný hlen velmi hustý a výrazně zbarvený žlutě nebo do zelena.