Antwort Kdy pouštět filtraci u bazénu? Weitere Antworten – Kdy pouštět filtraci v bazénu

Kdy pouštět filtraci u bazénu?
V případě privátních bazénů by voda měla projít přes filtraci alespoň dvakrát denně s dobou jednoho cyklu v rozmení 2 až 4 hodin (samozřejmě je nutné zohlednit typ, určení, zatížení bazénu a počasí). U veřejných bazénových provzů je vhodné provozovat filtraci kontinuálně pro zajištění požadované jakosti bazénové vody.Abyste vodu v bazénu nemuseli měnit, je dobré ji pravidelně filtrovat. Voda by měla být filtrována alespoň dvakrát denně, pokud bazén používáte často, tak i vícekrát. Filtraci rozdělte do vícera časových úseků, například se spínáním po hodině. Filtraci nikdy nezapínejte v době, kdy se koupete.Filtr je třeba několikrát týdně proplachovat, čímž kartušovou vložku postupně opotřebujete a budete ji proto muset během sezóny vyměnit hned několikrát. Kartušovou filtraci se vyplatí pořídit u menších bazénů do velikosti 8 m3.

Co s vodou v bazénu po zimě : Pokud je bazén po zimě velmi znečištěn, je nutné vodu z bazénu vypustit. Nyní je potřeba před doplněním vody vyčistit dno a stěny bazénu od nečistot. Nejčastěji se na stěnách bazénu usazuje vodní kámen. Na prvotní očištění stěn a dna bazénu doporučujeme použít Spray Cleaner nebo Aquamar Clear Gel.

Jak dlouho by měla bezet filtrace

Vždy je však potřeba hledět na to, aby zvolená filtrace měla s ohledem na objem bazénu dostatečnou výkonnost (schopnost přefiltrovat potřebný objem krychlových metrů vody za hodinu). Obecně platí, že bazénová filtrace by měla přefiltrovat celý objem bazénu za 6-8 hodin.

Jak nastavit filtraci při vysávání bazénu : Před vysáváním je důležité proprat tlakový filtr.

Následně vypněte čerpadlo a ze sacího potrubí zavřete všechny ventily kromě sací trysky na vysávání / skimmeru – konkrétní ventil otevřete naplno (podle toho kam jste hadici zapojily). Na šesticestném ventilu nechte režim filtrace, zapněte čerpadlo a můžete vysávat.

Abyste vodu v bazénu projasnili, přidávejte do ní chlor. Držte se ale předepsaného rozmezí, které je 0,3 až 0,5 mg/l. Množství chloru testujte pomocí proužkového testeru. Někdy ani samotný chlor a filtrace nestačí a voda v bazénu zůstává stále mléčná.

Pokud dojde k zanesení písku, ventil přepněte do polohy zpětného propláchnutí. Voda do filtrace začne proudit košem na dně nádoby, zvíří písek a uvolní z něho zachycené nečistoty. Při zpětném propláchnutí se ale voda nevrací do bazénu. Ventil ji přesměruje do výpustní příruby, kterou špinavou vodu vypustíte mimo bazén.

Kolik má být písku ve filtraci

Do filtrační nádoby se vleze 75kg písku, která vám zajistí křišťálově čistou vodu. Filtrace je odolná i proti slané vodě. Čerpadlo má neskutečný průtok 17 000l/h při výkonu pouze 600W. Pro dosažení nejlepšího čištění prvně nasypeme 25kg filtračního písku frakce 0.7-1.2mm, následně přidáme 50kg frakce 0.4-0.8mm.Provedeme jednorázové šokové zachlorování vody pomocí přípravku chlor šok – CHEMOCLOR CH GRANULÁT 70% s cca 68% podílem aktivního chlóru. Přípravek rozmícháme v nádobě s vodou a následně rozlejeme podél krajů bazénu. Doporučujeme provádět zachlorování večer a následně filtrovat. Nikdy nemíchejte s jinými chemikáliemi.Proto je nutné, abyste hladinu vody v bazénu snížili až pod nejnižší armaturu v bazénu (nejčastěji to jsou světla, nebo protiproud). A to raději s rezervou 10 cm, protože hladina se díky sněhu a dešti bude opět zvedat. Je tedy vhodné úroveň hladiny přes zimu pravidelně kontrolovat.

U privátních bazénů doporučujeme filtrovat celkový objem bazénové vody minimálně 2× denně. Vždy však záleží na zatížení bazénu. Čím je bazénová voda teplejší a čím více se v bazénu koupete tím více by se mělo filtrovat.

Jak vysát zbytek vody z bazénu : Vodu z bazénu lze vypustit i přes filtraci, stačí, když na svém filtračním zařízení nastavíte vypouštění (ventil dejte do polohy Odpad). Potom dejte bazénovou hadici do skimmeru (musí být ponořena ve vodě) a zapněte filtraci. Voda bude odcházet přes čerpadlo (mimo filtr) pryč z bazénu.

Jak na usazeniny v bazénu : Pomůže vysavač, síťka i kartáč Abyste ve svém bazénu měli křišťálově čistou vodou, je důležité používat vhodnou chemii, ale také pomocníky, kteří dokážou odstranit pevné nečistoty usazující se v bazénu. Co by ve vaší výbavě nemělo chybět Bazénový vysavač i síťka a kartáč vám pomohou s efektivním odstraněním nečistot.

Jak se zbavit zelené vody v bazénu

Zelená voda

  1. Zkontrolujte hodnotu pH a koncentraci volného chlóru, popřípadě peroxidu, testerem.
  2. Přidejte algicidní přípravek proti tvorbě řas Marimex Stop Řasám.
  3. Přidejte šokový přípravek proti řasám Chlor Šok.
  4. Po 24 hodinách přidejte Vločkovač.
  5. Okartáčujte stěny a dno od řas.
  6. Nepřetržitě filtrujte.


Při absenci dezinfekční látky se voda velmi rychle kazí, tím vzniká ideální prostředí pro mikroorganismy, řasy a bakterie, které způsobují zakalení vody. K likvidaci řas, bakterií a mikroorganismů použijeme chlor šok nebo oxi šok podle typu používané dezinfekce.Pracuje na přírodním principu, kdy voda z bazénu je čerpadlem (součást filtrace) nasávána do filtrační jednotky, kde protéká speciální pískovou křemičitou náplní (optimální frakce, tedy velikost zrn písku, je 0,6 až 1,2 mm). V písku se zachycují mechanické nečistoty a voda se vrací do bazénu přefiltrovaná a čistá.

Kdy začít napouštět bazén : S odzimováním bazénu nespěchejte, rozhodně se vyplatí posečkat, až minimální noční teploty vzduchu neklesají trvale pod bod mrazu a teplota vody v bazénu je v rozmezí 10 až 15°. Zpravidla to bývá kolem poloviny dubna.